Hei aloittelija ruuanlaittaja haluaisi tietää, että millä/miten korvaatte kookosmaidon/kerman aasialaisruuissa? Mulla on monta hyväntuntuista ohjetta ja monessa on kookosmaitoa. Inhoan kookosta! Ymmärrän tietty sen tarkoituksen niissä resepteissä mutta en haluaisi kokeilla sitä tai kookoshiutaleitakaan. Vinkkejä, please.
Kookos pois
Karita01
1
319
Vastaukset
- tässämuutama
Valion Oddlygood kaurajuoma voisi olla sellainen - ainakin Valion ohjeissa sitä myös käytetty kuumiin ruokiin. Tietystihän voi myös käyttää maustamatonta jogurttia - näin ainakin Intiassa ja tseimikin lisää ruokiinsa.Oatleyn kaurafressiäkin voi ajatella, mutta se voi erottua kuumassa ruoassa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja2323017Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1972646Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1121263Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies1411218- 721126
Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait3001121Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka3721091Lapsien pakko kasteesta on luovuttava.
Eikö olisi parempi siirtää kaste rituaali rippikouluun,kun 15v.tietävät jo itse haluaavatko tulla kastetuksi juutalais-k5831065Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a211015Omakotitalossa väkivaltaa ounasrinteellä
Kertoo iltalehdet Mitä lienee Tapahtui. Verinen ihminen kannettu lanssiin8883