Hei aloittelija ruuanlaittaja haluaisi tietää, että millä/miten korvaatte kookosmaidon/kerman aasialaisruuissa? Mulla on monta hyväntuntuista ohjetta ja monessa on kookosmaitoa. Inhoan kookosta! Ymmärrän tietty sen tarkoituksen niissä resepteissä mutta en haluaisi kokeilla sitä tai kookoshiutaleitakaan. Vinkkejä, please.
Kookos pois
Karita01
1
268
Vastaukset
- tässämuutama
Valion Oddlygood kaurajuoma voisi olla sellainen - ainakin Valion ohjeissa sitä myös käytetty kuumiin ruokiin. Tietystihän voi myös käyttää maustamatonta jogurttia - näin ainakin Intiassa ja tseimikin lisää ruokiinsa.Oatleyn kaurafressiäkin voi ajatella, mutta se voi erottua kuumassa ruoassa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1195467
- 715178
- 924208
Miten mä olisin
Rohkeampi lähestymään häntä. En tiedä. En osaa nykyään edes tikusta tehdä asiaa vaan käyttäydyn päin vastoin välttelen.753650Anteeksi kun käyttäydyn
niin ristiriitaisesti. Mä en usko että haluaisit minusta mitään, hyvässä tapauksessa olet unohtanut minut. Ja silti toiv603278- 432861
- 152317
Yritän tänään laittaa taajuudet kohdilleen
Jotta törmätään kirjaimellisesti. Ei tätä kestä enää perttikään. Olet rakas ❤️582029- 431877
Onko kaivattusi
kyltymätön nainen, pystyisitkö olemaan hänelle loputon mies, vai meneekö toisinpäin.381723