https://is.gd/Y3KE61
-tuomiodiaknoosi ERISTYKSEEN!
Levoton ja itseään tai muita vahingoittava potilas on voitu turvallisuuden nimissä eristää muista. Vastaavia rajoitekeinoja käytetään tänäkin päivänä, mutta tarkasti valvotusti, mahdollisimman lyhyen aikaa ja tilanteeseen soveltuvalla tavalla. Rajoittaminen itsessään ei ole hoitoa.
Hyvä testi
5
155
Vastaukset
- Ppppppppppppe
Mul on kehityshäiriö, määrätty hoito insuliinishokki. Nice.
Olen heikkona näihin testeihin. Suorastaan neuroottinen. Tekemisen puutteen vuoksi tämä oli oikein viihdyttävä pläjäys.
"Lääkäri on diagnosoinut, että sinulla on neuroosi."
Ennen hoitopäätöstä pitäisi valita sopivin diagnoosi. Vaihtoehdoiksi on annettu epilepsia, tai hysteria. Minuun ei sovi kumpikaan, joten jätän valitsematta ja jätän myös tämän hoidon kesken.
Mitenkähän minun nyt käy? Jos ei tästä epätietoisuudesta saa neuroosia, niin ei sitten mistään. :)Heh, samat tuli mulle. Ekaan olis tepsiny eristys ja tokaan insuliinishokki.
Mites muuten pistitte tuon kallonmuodon, mä en osaa arvioida, ni pistin kiilamaisesti munamainen. En mä kyllä osais esim. ulkonäöllisesti ihmistä kyllä kuvailla muutenkaan, niiku sanallisesti. Kyllähän sen niinkun tuntee kun näkee ni osaa erotella mut miten esim. ne rikollisten tunnistuskuvien piirtäjät pystyy tekemään kuvailun perusteella luonnoksia? Ja entäs ne tunnistusrivit, joissa pitää kuudesta valita oikea syyllinen, onko niissä toiset henkilöt näyttelijöitä. Niihin pitää sit varmaan olla mahdollisimman rikollisen näkönen. Onks muuten Lenita Airisto mitään sukua sille Airiston helmi-jutulle? Varmaan muuten nimetty vaan silleen, et se on ollu joku Risto ja se ois ollu sitten Riston helmi ja joku ehdottanu sitä nimeä ja toinen siihen tokassu ai, Riston helmi? Se "ai" sitten vaan jäi siihen.minkkilaukku kirjoitti:
Heh, samat tuli mulle. Ekaan olis tepsiny eristys ja tokaan insuliinishokki.
Mites muuten pistitte tuon kallonmuodon, mä en osaa arvioida, ni pistin kiilamaisesti munamainen. En mä kyllä osais esim. ulkonäöllisesti ihmistä kyllä kuvailla muutenkaan, niiku sanallisesti. Kyllähän sen niinkun tuntee kun näkee ni osaa erotella mut miten esim. ne rikollisten tunnistuskuvien piirtäjät pystyy tekemään kuvailun perusteella luonnoksia? Ja entäs ne tunnistusrivit, joissa pitää kuudesta valita oikea syyllinen, onko niissä toiset henkilöt näyttelijöitä. Niihin pitää sit varmaan olla mahdollisimman rikollisen näkönen. Onks muuten Lenita Airisto mitään sukua sille Airiston helmi-jutulle? Varmaan muuten nimetty vaan silleen, et se on ollu joku Risto ja se ois ollu sitten Riston helmi ja joku ehdottanu sitä nimeä ja toinen siihen tokassu ai, Riston helmi? Se "ai" sitten vaan jäi siihen.Hah! Mitäs me palstan neuroottiset!!? Näillä mennään.
Siihen kallonmuoto-kysymykseen vastasin tietysti totuudenmukaisesti, eli kiilamaisesti munamainen. :)
Minähän en ole livenä takraivoani ja kallon muotoani nähnyt, vain peilin kautta, joten kädellä tunnustelemalla sekin asia selvisi.
Oli siellä joku muukin kysymys, johon vastasin vähän heittämällä, kun mikään niistä annetuista ei oikein osunut kohdilleen. Näihin testeihin kannattaa heittytyä, näin toimimalla saa parhaimman tuloksen.
Itse juoksin kadulle ja pyysin vastaantulijoita arvioimaan kallonmuotoni. Tosin yksikään ei oikein täsmännyt testin kanssa, mutta sain kuitenkin osviittaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 407003
- 323948
- 463347
- 402949
- 172726
- 372238
- 162196
- 412153
Voi ei! Jari Sillanpää heitti keikan Helsingissä - Hämmästyttävä hetki lavalla...
Ex-tangokuningas on parhaillaan konserttikiertueella. Hän esiintyi Savoy teatterissa äitienpäivänä. Sillanpää jakoi kons482087- 402058