Mitäs siihen sanotte. Sain hyvää palvelua ja ilmaista kahvia.
Ostin auton autoliikkeestä
9
470
Vastaukset
Oliko tarjottu kahvi ns. "automaattikahvia" ja maistuiko se?
- mbmies
Kiitos kysymästä. Kahvi oli oikein moccamasterilla keitettyä ja sitä hörpin useamman kupillisen kun kävimme autoa ja sen papereita läpi. Jäi hyvä jälkimaku niin kahvista kuin kaupoistakin. Liikkeen nimi alkaa K:lla ja siinä on viisi kirjainta.
- Pentti_
mbmies kirjoitti:
Kiitos kysymästä. Kahvi oli oikein moccamasterilla keitettyä ja sitä hörpin useamman kupillisen kun kävimme autoa ja sen papereita läpi. Jäi hyvä jälkimaku niin kahvista kuin kaupoistakin. Liikkeen nimi alkaa K:lla ja siinä on viisi kirjainta.
Tiedätkö mitä? Sinua on kuule huijattu ja pahemman kerran vielä. Tuli muuten kalliit kahvit, kate on sitä luokkaa ja auta armias jos autosta särkyy jotain. Olet silloin yhtä yksin kuin tuo Tojota-trolli. En sinun sijassasi paljoa kehuisi Kosla Oy:tä.
- sammoomieltä
Olet siis osunut täällä palstalla ahkerasti kirjoittavan aasiakaspalvelijan liikkeeseen!
Syntyikö kaupat? - Kkkkfkfkfgkkg
No niin sain minäkin. Eikä hintakaan ollut paha ja autosta tykkäsin. Mutta siitä se maksaminen vasta alkoi, ja myyjäkin muuttui reilusta suomalaismiehestä yllättäen vältteleväksi nilkiksi.
Pari tonnia tässä nyt on autossa olleiden vikojen korjaamiseen mennyt, ja kilometrejä oli reilut 60000 ostaessa.
Että samaan hintaan olisi ajanut upouudella.
Käytettyä ei juuri koskaan kannata ostaa, ellei sitten ehkä tehdastakuun alaista. Edes maksulliset lisätakuut eivät ole takuita mistään. - reetta33
"Mutta siitä se maksaminen vasta alkoi, ja myyjäkin muuttui reilusta suomalaismiehestä yllättäen vältteleväksi nilkiksi."
Tämä juuri on enemmin sääntö kuin poikkeus. - HertsikanHulda
Ostitko hyvin palvelevasta pienliikkeestä?
- 0505651635
ärsyttää kun soitin yhteen liikkeeseen enkä sanonut että kuka on puhelimessa vaikka sitä kysyttiin niin myyjä sanoi että hän ei myy salaisille agenteille ja lopetti puhelun.mitä väliä sillä on kuka on puhelimessa?
- Tyhmyydestäsakotetaan
Oma vikasi.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1721157
Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän132867- 84803
- 51738
Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies
Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?39584Olisitko oikeasti valmis rikkomaan
Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk55549Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla
Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä296548Martinan tarve valehdella.
Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t218512- 50504
Pakkomielle
Tahdon pyytää anteeksi, että olen kaivannut sinua kaikki nämä vuodet ja olet ollut minulle pakkomielle. Nyt on aika pääs45492