Mikä siinä mättää kun persut eivät ymmärrä tai tarkista faktoja? Miten tuollaisia "pölkkypäitä" on voitu valita kansanedustajiksi? Miksi heiltä ei koskaan tule mitään rakentavia ja järkeviä aloitteita? Ole fiksu ja älä äänestä persuja.
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000005893684.html
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000005893684.html
Vastaukset 24
Vanhimmat
Johtuu ihan siitä että persut uskoo kaikkia valeuutisa ja kaiken maailman vääristettyä tietoa, niin kuin tuossakin tapauksessa.
Niitähän persut aina massa postittaa tälläkin foorumilla. Pitkiä jargoneita täyttä sontaa.
Iljettävimpiä ovat nuo persujen pervo-pedo kommentit. Ei ole kaikki intiaanit kanootissa...
https://mvlehti.net/2018/11/02/aarivasemmistolainen-ilkivalta-vakivalta-ei-kiinnosta-valtamediaa-miksi/
Lueppa tuolta ja kerro mikä on valetta!
Timo Soini teki poliittisen historian suurimman takinkäännön
Oppositio kritisoi kovasanaisesti perussuomalaisten ja ennen kaikkea puheenjohtaja Timo Soinin takinkäännöstä Kreikan tukipakettien suhteen. Rkp:n puheenjohtaja Carl Haglund pitää sitä "Suomen poliittisen historian suurimpana takinkäännöksenä".
https://mvlehti.net/2018/11/01/irakilaismies-murhasi-ja-paloitteli-miehen-kotkassa-kantoivat-jotakin-sakkeja-kyytiin/
Lisää "valeuutisia"!
Kanootissa ovat ne,joilla on pää tallessa!
Missä viipyy:Urpilaisen takuut?
Koko mvlehti on täyttä paskapropagandaa. Tyhmät uskoo kaiken mitä lukevat.
Sanoisin, ettei Soini pysy kartalla. Loikkais nyt kokkareihin Veeran kaveriksi.
Mites se tuntuu ettei muut ole kartalla, vihapuheet ja valemedia jyllää veronmaksajien piikkiin. Nytkin on joku nenäpäivä jossa kerätään rahaa joka ei näy missään, sama tyyli jatkuu, syntyvyys kuusinkertaistunut, eiköhän pitäisi siihen panostaa.
100 vuotta kerätty rahaa joka puolella maailmaa eikä muutosta elätettävät vain lisääntyneet.
Päättävissä pöydissä tiedetään Euroopan merkittävimmäksi haasteeksi pakolaiskysymys – tulijoita on enemmän kuin mitä kyetään taloudellisesti tai poliittisesti ottamaan vastaan. Rajojen avaaminen romahduttaisi yhteiskuntamme perusrakenteet. Samanaikaisesti suomalaisille kerrotaan, että rajoja ei voi sulkea, ihmisarvo kuuluu kaikille ja eurooppalaiset arvot estävät yhteistyön arvojen vastaisten maiden kanssa. Populisteiksi kutsutaan niitä, jotka sanoivat ääneen tabun ja vaativat sitä, mitä muissa maissa joko tehdään tai on jo tehty. Taloustoimittaja Juhani Huopainen arvioi sosiologian professorin Risto Heiskalan ja sisäministeri Kai Mykkäsen antia Ylen Brysselin koneen kahdessa jaksossa.
Tampereen yliopiston sosiologian professori Risto Heiskala oli Ylen Brysselin Kone-ohjelman haastateltavana Euroopan Unionin tilanteesta ja lähitulevaisuuden haasteista.
Vihapuolue on yhden asian liike. Ei siihen kannata ääntään haaskata!
Ei pysy kartalla jos on peruskoulu jäänyt kesken, maataan kännissä kaiket päivät, nostetaan sossusta rahat ja mv-lehdestä katsotaan kuvat. Siitä se maailmankuva syntyy.
Just! Luuserien pitää kaataa vihansa toisten päälle.
Ikinä en äänestä persuja ja kepulaisia.
Jotta totuus ei unohdu. Plagiointi on ollut tietoisesti tehty. Ei voi olla sattumanvaraista tai vahinko kuten väittää.
https://www.uusisuomi.fi/kotimaa/257062-laura-huhtasaaren-gradussa-vakavaa-vilppia-ja-plagiointia-tassa-yliopiston-tuomio
Myöskään persujen tuomiot kansanryhmiä vastaan kiihottamisesta eivät nekään ole vahinkopuheiden aiheuttamia. Ehkä jokin niistä on hankittu ympäripäissään, kun kansanedustajalla on kontrolli pettänyt...
Joo semmosia ne persut on, sutkeja kaikki tyyni.
Perussuomalaisten humalaista riehumista yritetään suitsia eduskunnassa!
https://www.iltalehti.fi/politiikka/f0df1f84-8636-40f0-beb0-f943b96f9a0e_pi.shtml
he he he hee....
Mistä johtuu että persut ovat niin tyhmiä?
Kaikkea se Suomi sietää, kuin noita perustyhmiä persuja. Heillä ei ole mitään annettavaa
Suomelle. Huhtasaaren väärinkäytöksistä puhuttu liian vähän. Vittumaisen näköinen
koko akka ja vielä kehtaa röyhistellä.
Etelän persut voivat olla suhmureita mutta Kemijärven omat onkin jämptejä ja suoraselkäisiä.
Nykypersut ovat lähinnä vitsi kun Soini siirtyi sinisiin !
Paskat! Iljettävää sontaa ovat ladanneet vuosikaudet tänne palstalle.
Pekka Haavisto huolissaan väestökehityksestä: ”En ehdota tindertalkoita, en ihastumistalkoita enkä rakkaustalkoita”
Tärkeää on valita;oikea osoite!
Siniset ja kepulit kuuluvat samaan kastiin : suuret puheet ja lupaukset, teot oman edun
ulkopuolella, sopivat sormustimeen, parempi katella köyttä ja vahvaa oksaa, ennen ko
uskoa niien puheisiin.