https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000005906345.html
Eikä Malesia ole edes tunnettu kiihkeästä islaminuskoisuudesta. Tuosta voisivat päätellä nekin jotain jotka innolla on rakentamassa Suomeen moskeijoita vähän jyrkemmästkin islamista tunnetuille piireille,
Eikä Malesia ole edes tunnettu kiihkeästä islaminuskoisuudesta. Tuosta voisivat päätellä nekin jotain jotka innolla on rakentamassa Suomeen moskeijoita vähän jyrkemmästkin islamista tunnetuille piireille,
Vastaukset 13
Vanhimmat
Eine ihmiset ajattele juuri mitään jotka niitä mos... Rakentaa tänne.
Mutta 2019 vuoden vaaleissa kannattaa äänestää jaloillansa maahanmuutto kriittisiä henkilöitä ja puolueita.
Näin on. Kristinuskoa vainotaan. Muslimimaa ei suvaitse muita. Toivottavasti suomalaiset ei ota päättäviin tahoihin liikaa heitä. Suvakit ei tajua mikä on realismia islamin kans veljeilles.
Uskonnot on tehty kauppatavaraksi mainoslehtisten avulla.
Millainen "jumala" haluaa olla pelkkä mainostemppu?
Millainen jumala haluaa olla lapsia raiskaava pedofiili ja muiden eri uskontojen edustajien päänkatkaisija? Onko se parempi jumala?
En erityisemmin usko jumaluuteen. Kaikki paha on syntynyt ihmisten omista valimmoista. Jumala (ja saatana) on vain hätäpäissään keksitty korvike sanalle vastuunpako. Ja uskonnot ovat tapa piiloutua jonkin selityksen taakse, miksi mitäkin tapahtuu.
Kauppatavara on vain tölväisy näille uskonnon sanaa levittäville. Eivätkö he ajattele sitä, että uskonnostakin on tullut markkinointikikka. Ja tässäkin asiassa, ihmisen hädänalaisuutta käytetään törkeästi hyväksi.
Sun virhe on tuo länsimainen ajattelutapa, "Uskonnot on tehty kauppatavaraksi", joo totta mutta ei kaikki uskonnot ja sitä jos ei ymmärrä ei ymmärrä islamia. Kunnollinen muslimi ajattelee islamia ensimmäisenä kun herää ja viimeisenä kun menee nukkumaan, jos se uskoo että Allah haluaa tekevän hänen jotain hän tekee kyseenalaistamatta, ei voida pelkästä kauppatavarasta vaan koko elämästä. Juuri tuohon ajatteluvirheeseen Eurooppa tulee kaatumaan, hyvin harva ymmärtää Islamista yhtään mitään vaan kuvittelee sen olevan samankaltaista kuin meidän kristinusko.
Et kuitenkaan näe mitään erityistä syytä kritisoida muita kuin kristinuskoisia? Eikö muissa uskonnoissa ole mitään vikaa, vai etkö vain uskalla pelkuruuttasi avata suutasi?
Kerro nyt mielipiteesi muistakin uskonnoista.
En ymmärrä islamilaisuutta, totta. Ja tottapuhuen ei kiinnosta tunteakaan. En aio sotkea mielenrauhaa potaskalla, jossa jotain jännämiestä ylistetään aamusta iltaan ja kaikenlainen kritiikki uskontoa kohtaan on syy kuolemantuomiolle.
Tämä on erittäin hyvä esimerkki siitä, miten ihmiset piilotuvat uskonnon taakse tekemään oikeutettuja tekoja. Mielestäni on kyse vain vihamielisistä ja itsetunnoltaan surkeista jänishoususadomasikisteista, jotka tekevät kaikkensa saadakseen pitää synnintunnustuksensa.
Mielestäni tein asiani jo selväksi, kun puhuin uskonnoista, enkä eritellyt myöskään kristinukoa kommenttiini.
En osaa arvostaa erityisesti mitään uskontoa, jonka taakse piiloudutaan ja sen varjolla sallitaan julma kohtelu ihmiskunnalle.
kyllä Suomi olis matuiluun varmaan viimenen valinta, jos matut otettas vastaan samanlain ku muualla, eikä maksettas isoja tt tukia yms.
kerranki olis takapajuisuudesta, tympeestä säästä ja epäsosiaalisuudesta jotain hyötyä niin vaikka rahalla tänne lahjotaan
.. Jeps.. Samat jutut Pyöris Varmaan Monella Realistilla Piäs tämän(kin) asian Kohral.. ;P
Terrorismiin verrattavissa oleva teko, kun lähdet tuputtamaan väärää uskontoasi toisen pyhälle maalle.
Uskishihhuleille uskonto terroristeille kuuluu oleellisena raipparangaistus. Notkeaa rottinkia ilmaan viuhumaan vaan.
Raipparangaistuksen ja linnatuomion arvoinen suoritus.
Minun puolestani nuo ääliöt voisivat kuolla meidän kaikkien mahdollisten syntien tähden.
Saatais jotain jeesus aspektia tuohonkin hölmöilyyn.
Hyvä että jännämiehiä joutuu linnaan ettei naiset pääse lapsia tekemään paskojen kanssa.