Kepu vei nuorten rahat

ja säätiönsä konkkaan. mites nyt suu pannaan ku rahasampo on ehtynyt.
https://www.hs.fi/politiikka/art-2000005908794.html
6160
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Ilmeisesti, et lukenut itse tuota juttua - tai sitten et sitä ymmärtänyt. Tässö nyt on mennyt sukset ristiin ja asiat selvitetään raastuvan kautta - ilmeisesti muuhun ei kyetty. Hyvä, että asiat selvitetään.

Ja hyvä, että "...konkurssihakemuksella ole mitään vaikutusta Nuorisosäätiön toimintaan eikä nuorten asumiseen."

Veikkaan, että vastaavia juttuja - ehkä muitakin puolueita koskevia - pilkahtaa tässä esiin. Vaalit lähestyy.

Äänestä

Kepu vei nuorten rahat ja kepupäättäjät löi rahat liiviinsä.Tästä minä varoitin.

Äänestä
  • Jasu pönteri vastailee itselleen eikai se ole ihme kun nyt on pimein syksy. sehän on vanha sanonta jasut ei kaipaa syksyä ja kevättä

    Äänestä

Matti Vanhanen ja Ana Kaikkonen hyödynsivät kyseistä säätiötä vaalirahoituksessaan ties kuinka ovelasti koskapa Haarlo oli luottomies. Timo Kalli möläytti että kun ei ole laitonta sitä tehdään.
Köyhtyyhän se kun kupataan. Nykymeno on onneksi täysin rikollista ja tulee tuomioita.

Äänestä

siinäpä kulminnin rinnat koholla ko yrittää selittää kepulitovereiden hommia paremmaksi, pitää varmaan kulmunnin kysyä neuvoja itse valtiaalta suurherra LLL Vatula Sipilöinniltä

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


JAHVETTI_MOILANEN kirjoitti:

ja säätiönsä konkkaan. mites nyt suu pannaan ku rahasampo on ehtynyt.
https://www.hs.fi/politiikka/art-2000005908794.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu