Lidlin kanat ei pese pyllyjään

KukkoKana

Niin se on, Lidlin kanat eivät pese pyllyjään.
Monta munarasiaa ostanu sieltä, ja kaikissa on jarrujälkiä. Ja onpa niissä paketeissa poikkeuksetta myös karvoja, vai mitä höyheniä ne nyt onkaan.
Muissa kaupoissa kanat kyllä tekee siistempää jälkeä.
Vissiin kanojen työ halpuutettu niin alas, etteivät kanat välitä työnsä jäljestä.

Nyt pyllypesuille!

4

359

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • lidlipaskaa

      Lidl on aika paskaa. En tiedä mitä myrkkyjä ne niihin tuotteisiinsa tunkee vai antaako ne tarkoituksella pilaantua niiden matkalla tänne Suomeen kustannusten säästämiseksi mutta ainakin mulla menee ihan joka kerta pakki täysin sekaisin Lidlin safkoista, oli sitten pakastetuote tai kylmäaltaasta!

      • Jhkkk

        Ala vetää senkin itsensä myynyt s-ryhmän botti.


    • Puujalka.Atte

      - Mitä yhteistä on Pekka Haavistolla ja Lidlin kanalla?
      - Molemmilla on muna kakassa.

    • bop

      Niimpä! Ne ruskeat kananmunat ovat kuvottavia. Niitä myydään vielä rasioissa muiden joukossa. Elintarvikeviraston tulisi lakkauttaa tuollaiset.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oulaisten vaalit, hyvä alku mutta lisää toimenpiteitä tarvitaan.

      Hallituksen toimet rikollisuutta vastaan alkavat tuottaa tulosta. Puolueväriin katsomatta demokratian valtaa ja perustus
      Oulainen
      6
      4205
    2. Olet minua

      vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va
      Ikävä
      115
      2536
    3. Jos tapaisimme uudelleen?

      niin luuletko että mikään muuttuisi vai toistuuko meidän historia? Ehkä vähän eri tavalla mutta samoin tuloksin J
      Ikävä
      68
      1068
    4. Mies pyysi rahaa

      Jälkikäteen kun tarjosi kyydin yhteisestä harrastuksesta kotiini. Mitä vi**... Ei ihastunut mies noin toimi?
      Ikävä
      198
      984
    5. Mitä piirteitä rakastat

      Eniten kaivatussasi?
      Ikävä
      39
      942
    6. Mites nyt suu pannaan

      Kitkiöjoki ja Järvinen solmivat Attendon/Terveystalon kanssa sopimuksen, jonka mukaan sopimuksen irtisanomisoikeus on va
      Sysmä
      38
      901
    7. Hän on niin

      Hyvännäköinen. Vaikea vastustaa
      Ikävä
      47
      884
    8. 36
      846
    9. Taas Lieksassa tyritty

      Suomalaisten kansallismaisemaa juntit pilaamassa. Nuori tyttö kaupunginjohtajana ei ole sen viisaampi. *S-ryhmän hanke
      Lieksa
      119
      825
    10. Nähdäänkö ensi viikolla

      paikassa joka alkaa samalla kirjaimella kuin etunimesi? Ikävä on sinua. Fyysistä läsnäoloasi.
      Ikävä
      35
      802
    Aihe