Onko teillä semmoista kokemusta, että mikään ei ikinä onnistu? Siinä voimattomootuu.
Mikään ei koskaan onnistu
11
99
Vastaukset
Harjoituksen ja kokemuksen puutettu.
Jossain vaiheessa käy niin, että vallan erinomaista rupeaa pukkaamaan, vaikka vain keskinkertaista yrittää.
In my dreams.- aitoriitta
Älä nyt ole masis. Uskon, että sinun parhaat päiväsi ovat vielä edessä. Maltat vain odottaa😁👍
- Läski-ukko
On kyllä en laihdu millään vaikka kuntoilen joka päivä ja hikoilen kuin sika.
- viisvee
elämä kiertää kehää niin on aina lähtö ruurussa mistä pois, turhautuminen vie sitten voima varoja ja päättely kyky heikkenee entisestään,
Joskus, niitäkin päiviä mahtuu vuoteen kun tuolle tuntuu. Välillä välillä..
- trollli
Tänään viimeeksi kun tein täytekakkua ja päälle piti laittamani marsipaanin. Oli ostetusta marsipaanista kyse, jonka mä värjäsin itse elintarvikevärillä. Jokin meni nyt pieleen, vrjäys kyllä onnistui hyvin, sain marmodoidun pinnan aikaiseksi, ihan suunnitellusti. Sen jälkeen sitt vaikeudet alkoivatkin, se perhanan marsipaani tarttui kaulimeen.
Siinä kohdassa siirsin marsipaanin kylmäkaappiin sekä kaulimen myös... lähdin kahvitauolle.
Hetken kuluttua otin työn uudelleen esille... marsipaani oli yhtä halukas tarttumaan kaulimeen.
Uus yritys kahden leivinpaperin välissä ja homma sujui kuin tanssi, paitsi sen päällinmäisen paprerin irroitusjoka oli työn ja tuskan takana. Viimein sain marsipaanin sen kaulimen ympärille jotenkuten ja toinen reunakin oli kakun laidan yli sopivasti lautasella, yli puolen välin kakun päällä, kun marsipaani oli juuttunut taas kiinni... (siinä vaiheessa hitsas täysin tunteet yli laitojen)
Nostin sen kermavaahtoisen marsipaanin sen kakun päältä, ja sujautin sen puhtaalle lautaselle!
Täytetty kakku kylmiöön ja ilmoitus keittiön väelle; "Tuon lautasella olevan marsipaanin saa syödä vapaasti... jos joku sitä haluaa, mä en enää käytä sitä. Kakkua mä tulen koristelemaan; kun ensin hiukan käyn kiroilemassa pihalla, pakkasessa!"
Menin kuntosaliini ja otin harjoitushanskat, Juntunen avusti siinä hetkisen ja juttelimme havukoristeista samalla, kun mä mä hakkasin säkkiä! Mutt kakku ei lentänyt työpöydältä, vaikka suoraan sanottuna, kyllä teki mieli huitaista sekin roskiin. Loppujen lopuksi, sain sen kakun valmiiksi, kermakakkuna ja ruutupursoitetun kakun päällä oli; marsipaanisia ruusuja ja lehtiä, jotka tein jo eilen valmiiksi! Asiakas (tuttava) haki kakkunsa ja oli tyytyväinen siihen, ainakin niin sanoi.
Mua jurppii vieläkin... mä en tiedä mikä meni pieleen, se oli ehkä viideskymmenes marsipaanikakku, eikä aikaisemmin tuollaista showta ole koskaan päällisen laittamisessa ollut! Nöy.
Jos muu ei onnistu, niin laiskottelu ainakin onnistuu..Ja oikein luontevasti onnistuukin. Sitä paitsi mä olen ihan varma, että osaisin tehdä lähes mitä vain, jos asiaan paneutuisin... Tähän Kolme Kovaa.. ;P
"Viisas Oppii Muiden Virheistä.. Älykäs Omista.. Tyhmä ei Omistakaan..".
"TosiAsioiden Tunnistaminen/Tunnustaminen on Kaiken Viisauden Alku.."
"Anna minulle rohkeutta muuttaa asioita joihin voin vaikuttaa.. Ja voimaa hyväksyä asiat joihin en voi vaikuttaa ja viisautta erottaa nämä asiat toisistaan.."
.. Kyl Näin.. O.. ;D- ja.tosi.riitasia
naiset osaavat olla hankalia ja saavat voimattomiksi ja mikään ei ole helppoa eli ovat tosi vaikeita tapauksia
- miksi.niin.miksi
miksi naisten kanssa mikään ei onnistu ei edes päivän selvä asia
Onnistuminen on homoille! 110% hetero
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle
Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle273285Tiesitkö tätä ex-miehistä? Noriko Salo jysäytti yllätyspaljastuksen
Noriko Salo ja ex-F1 kuski Mika Salo olivat naimisissa v. 1999-2022. Kirsi Salon ex-mies puolestaan on muusikko Sammy A122439Kuka? Riehui valtuuston kokouksessa tänään ?
Onko puolangan puolesta porukkaa. Vaikuttaa siltä. Sairasta.832334Huh, huh! Sofia Belorf ei ole itse pessyt hiuksiaan kolmeen vuoteen
Sofia Belorf elää ökyelämää Dubaissa. Sofian arjessa kulta, raha ja luksus ovat vahvasti läsnä. Luksuselämään tottuneell1062054Toivoisitko Rakas vielä?
Haluaisitko vielä? Uskoisin osaavani näyttää sinulle, kuinka ainutlaatuinen nainen olet.761673Ihan pieni näkeminen vaan
👋 ja minä olisin valmis jo vaikka mihin sun kanssa. Nämä on näitä.. 🤫🫣😘💥471537Sointu Borg tilittää - Ei suostu enää tähän työhön: "Katastrofi"
Sointu Borg on mediapersoona, joka löi itsensä läpi Diili-realityssä. Borg on monipuolinen tekijä: mediapersoona, juonta261446Keskustelua kasteesta
You tubessa kaksi pappia keskustelivat kasteesta ja kritisoivat raamatullista uskovien kastetta. Toinen heistä yritti4001295- 1211186
Tulipalo viimeyönä
Olipa ikävä kuulla tämä tulipalo, nyt on jatkuvasti asuinpaloja.Grillikausi alkanut.Grillit pois parvekkeilta ja asuntoj151136
