Ketähän on nämä poikaset jotka Syväsenvaarassa ja Nivavaarassa Mönkijällä jossa on hirveän kova ääni ja moottorikelkkailijat,ajelevat kilpaa laduilla ,maanteillä,pyöröteillä ja pitkin metsiä.Jos tiedätte niin soittakaa poliisille,ottakaa rekesterinumerot ylös ja jos tiedätte osoitteen mistä ne lähtee niin ilmoittakaa sekin poliisille.
Syväsenvaara-Nivavaara?.
melkeinallejäänyt
4164
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Soitappas itse poliisille !
Taitavat olla niitä vanhempien ei toivottuja lapsia. Vanhemmissa vika, kun eivät seuraa kullanmuruistaan. Kasvatuksessa epäonnistuneet.
Varmaan se sama maastomönkijä joka kesälläkin hurjasteli Saarenkylässä,Kuski on aivan sekopää,miten isi on uskaltanut antaa ajopelin tuollaiselle!.
Nivavaaran koulun ympäristössä myös joku ajelee maastomönkijällä,laduilla,pyöräteillä ja pitkin metsäpolkuja.