Lidl 1kg lasagne

Ostin usemman laatikon lidl lasagnea 1kg 2,40€.
Maku on vähän mietoa, maistuu mutta sittenhuomio että vähän kumma maku lasagnessa on että millähän mausteella saadaan aikaan sellainen mullanmaku. Tai sitten ne on pilalla :) Mutta toisessakin lasagnessa oli samaa makua mutta ei niin paljon. Ei mennyt vatsa sekaisin kuitenkin että ehkä ei ole pilaantunut, tiedä sitten.. Mutta varmaan moni muukin syönyt tuota lasagnea joten laittakaas kokemuksia.

Itse tehtynä olen tehnyt usein ja lidl tarvikkeista, yksinkertainen resepti.
Lasagnelevyt 500g maksaa jotain 1.40€?
Jauheliha 17% 400g vajaa 3€.
Mausteeksi olen laittanut liemikuutien, lidl ketsuppia, pippurisekoistusta ja juustoa.
Ihan koko laatikkoa ei mene lasagnelevyjä vuokaan joka on paljon suurempi kuin tuo valmis lasagnen 1kg vuoka. Ei ole vaakaa joten ei nyt punnita mitä itse tehty lasagneannos isossa vuuassa painaa että paljon sille tulee kilo hintaa. Veikkasin joku 1.50€-2€.
Ilmoita


Muskotti. Vähän ummehtuneen makuinen
Ilmoita
Uusi
Lasagne on pahempaa roskaruokaa kuin pizza.
Ilmoita
Uusi
Lidlin lasagne on ylivoimaisesti paras noista kauppojen lasagneista. Ei mulla muuta.
Ilmoita

Vastaa alkuperäiseen viestiin

Lidl 1kg lasagne

Ostin usemman laatikon lidl lasagnea 1kg 2,40€.
Maku on vähän mietoa, maistuu mutta sittenhuomio että vähän kumma maku lasagnessa on että millähän mausteella saadaan aikaan sellainen mullanmaku. Tai sitten ne on pilalla :) Mutta toisessakin lasagnessa oli samaa makua mutta ei niin paljon. Ei mennyt vatsa sekaisin kuitenkin että ehkä ei ole pilaantunut, tiedä sitten.. Mutta varmaan moni muukin syönyt tuota lasagnea joten laittakaas kokemuksia.

Itse tehtynä olen tehnyt usein ja lidl tarvikkeista, yksinkertainen resepti.
Lasagnelevyt 500g maksaa jotain 1.40€?
Jauheliha 17% 400g vajaa 3€.
Mausteeksi olen laittanut liemikuutien, lidl ketsuppia, pippurisekoistusta ja juustoa.
Ihan koko laatikkoa ei mene lasagnelevyjä vuokaan joka on paljon suurempi kuin tuo valmis lasagnen 1kg vuoka. Ei ole vaakaa joten ei nyt punnita mitä itse tehty lasagneannos isossa vuuassa painaa että paljon sille tulee kilo hintaa. Veikkasin joku 1.50€-2€.

5000 merkkiä jäljellä

Rekisteröidy, jos haluat käyttää nimimerkkiä.

Peruuta