Ei tapahdu mitään

Käyn nyt salilla lähes joka päivä ja oikeesti treenaan fitness ohjelmalla. Tämän lisäksi aerobista noin 1-4 h päivä. Ja viikonloput relaan (en silloinkaan ota kaloreita.
Kirjaan kaikki kännykälle sovellukseen ylös ja ranteessa kello joka mittaa kaiken mahdolllisen.
Miinuskaloreita noin 500-1000 päivässä.
Painoni senkun nousee😪
En ymmärrä !
Pitiuteni on 158cm ja aloittaessa painoin 72 ja nyt 76. Ikä 46

Turhauttaa..
Eikä senttejä lähtenyt mistään.
Paikat kyllä kipeinä....

Ideoita????
10229
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Minkälainen on tuo fitness-ohjelmasi? Ja miten paljon kaloreita syöt vuorokaudessa?

Äänestä

Kuinka kauan aikaa on treenattu?

On tainut osa tulla lihaksena,tai niin ainakin toivon.

Minkähänlaista ruokaa syöt? ja kerro ihan kiltisti vaan onko karkkia ja suklaata ja light juomia mukana?

Eli odotellaan nyt vastausta,niin ja paljonko sitä kaloreita tulee päivässä?

Äänestä

maxrep1.webnode.fi/
syö enemmän tai kato tuolta kunnon ohjelma ota yhteyttä tarvittaessa alko tapahtuun

Äänestä

Muista, että nämä ns. ammattilaiset polttavat rasvan dopingaineilla, eivätkä he siis treenaa sen kummemmin tai ole sen parempia tuossa lajissa. Ilman dopingia he eivät saisi tuloksiaan, joita ymmärtämättömät hehkuttavat ja kehuvat heitä kovan työn tekijöiksi. Sinun tuloksesi ovat ihan hyviä ja varmaan olet saanut lihasta, jonka vuoksi paino vähän noussut.

Äänestä

Kävin+mittauksessa...Lihasta+tullut+8%lisää,+mutta+rasvaa+ei+ole+lähtenyt+prosenttiakaan.Kaloreita+päivässä+syön+n+1000-1500kcal.+Treenipäivänä+enemmän.Rasvan+haluaisin+pois.+En+niinkään+lihasta,+ennemminkin+rasvattomaksi...

Äänestä

Syöt liian vähän kun treenaat noinki paljon. Se kestää kauan ennenku paino alkaa tippumaan. Jos syöt liian vähän niin paino ei tipu sillon, lisää ravintoa niin hyvä tulee. Terv 51v nainen.itse treenaan myös.

Äänestä

Kävitkö mittaamassa kehonkoostumuksen samassa paikassa kuin viimeksi ja samalla laitteella?
jos et niin tulosta ei voi verrata edelliseen ollenkaan.
Kuulostaa vähän kuin aineenvaihduntasi on jumissa, koska rasva ei liiku. Sitä kun ihminen laihtuu syömällä paremmin kuin liikkumalla. (ja helpommin).
Tarkasta ainakin seuraavat kohdat kuntoon.
-rasvat (niitä täytyy olla ruokavaliossa, hyviä mielellään).
- juotko riittävästi vettä. 3 litraa päivässä.

Äänestä

Mitä oikein yrität? laihduttaa, saada lihakset näkymään, lisätä kestävyyskuntoa, lisää lihasta.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Onnetonomena kirjoitti:

Käyn nyt salilla lähes joka päivä ja oikeesti treenaan fitness ohjelmalla. Tämän lisäksi aerobista noin 1-4 h päivä. Ja viikonloput relaan (en silloinkaan ota kaloreita.
Kirjaan kaikki kännykälle sovellukseen ylös ja ranteessa kello joka mittaa kaiken mahdolllisen.
Miinuskaloreita noin 500-1000 päivässä.
Painoni senkun nousee😪
En ymmärrä !
Pitiuteni on 158cm ja aloittaessa painoin 72 ja nyt 76. Ikä 46

Turhauttaa..
Eikä senttejä lähtenyt mistään.
Paikat kyllä kipeinä....

Ideoita????

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu