Miksi olet vähentänyt palstailua?

miksiniin

Niin miksi olet?

52

59

Äänestä

    Vastaukset 52

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • anonyymi_Yi0

      Koska periksen trolliarmeija on ottanut minut silmätikukseen.

      • Onko Peris ja Pertti sama henkilö? No onpa piinaajasi kuka hyvänsä, niin mitä väliä? Entä jos annat sen vaan trollata. Se saa vaan mielihyvää kun tietää omaavansa valtaa sinuun. Lisäksi meidän välitkin on jo selvitetty, joten voidaan kummatkin kirjoitella omia juttujamme toisistamme välittämättä, mikäli siltä tuntuu.


      • Pertti olisikin ollut aikamoinen hahmo.


    • Kaikki asiat taitaa jo olla käsitelty

      • oikea.analyysi

        Niin siinä kävi. Kaikki vakioaiheet on käsitelty moneen kertaan.


      • asiat.paketissa
        oikea.analyysi kirjoitti:

        Niin siinä kävi. Kaikki vakioaiheet on käsitelty moneen kertaan.

        Loppu tuli loppujen lopuksi.


    • wanhaämmä

      En ole. Tänään olen roikkunut palstalla ihan kiitettävän aikaa. Tuossa 3.14 -ketjussa Pertti kyllä tuurailee kattavasti muita kirjoittajia, joten skitsoilkoon taas jonkin aikaa itsekseen.

      • nikitönheippaaja

        Vilkaisin ketjua, heh, tuli ihan mieleen kun mulla oli joskus alussa vähän aikaan musta vakkarinimmari ja sille ilmaantui pian kaksonen. Ei ollut kyllä identtinen.

        Olet kiva ja tosi hauska mimmi, sana hallussa, sua tulee ikävä.


      • wanhaämmä
        nikitönheippaaja kirjoitti:

        Vilkaisin ketjua, heh, tuli ihan mieleen kun mulla oli joskus alussa vähän aikaan musta vakkarinimmari ja sille ilmaantui pian kaksonen. Ei ollut kyllä identtinen.

        Olet kiva ja tosi hauska mimmi, sana hallussa, sua tulee ikävä.

        Heh heh, niinhän se on että tämä multiniksuilu on hauskaa kun voi piiloutua nikittömänä verbaalisten lahjojen taakse. Samalla voi haukkua kaikkia ja esittää marttyyria.


      • wanhaämmä kirjoitti:

        Heh heh, niinhän se on että tämä multiniksuilu on hauskaa kun voi piiloutua nikittömänä verbaalisten lahjojen taakse. Samalla voi haukkua kaikkia ja esittää marttyyria.

        Tällä palstalla ei ole varmaan kuin muutama tyyppi. Kirjoitustyylistä ja sanavalinnoista bongailee aina multinikkejä. On vain vaikea ymmärtää, mitä tyydytystä joku voi saada moisesta touhusta?


      • Juu-up
        Saapasnaama kirjoitti:

        Tällä palstalla ei ole varmaan kuin muutama tyyppi. Kirjoitustyylistä ja sanavalinnoista bongailee aina multinikkejä. On vain vaikea ymmärtää, mitä tyydytystä joku voi saada moisesta touhusta?

        Itse puhuit tuossa alempana itsesi pussiin multinikkeilystä. Et muka peristä erota pertistä mutta "wuppis" on kovasti tuttu kuitenkin.
        Varsinainen neropatti :D


      • Juu-up kirjoitti:

        Itse puhuit tuossa alempana itsesi pussiin multinikkeilystä. Et muka peristä erota pertistä mutta "wuppis" on kovasti tuttu kuitenkin.
        Varsinainen neropatti :D

        Tottakai. Olenhan minä Pertti.


    • blääähhhh

      Täällä on vähän keskusteluita ja liikaa aggressiivisia debatteja. Ennen kävin useammin, mutta nykyään vain satunnaisesti jauhamassa niitä näitä.

      • Liian moni hakee tahallaan konflikteja. Toki myönnän itsekkin tarkoituksella joskus ärsyttäväni esim. väittämällä Wuppista mieheksi. Väitteessä ei ole mitään perää, kunhan vain vähän kutittelin sitä :D


    • siitonen

      En ole vähentänyt palstailua, mutta moni muu on.

      Miksiköhän?

    • Omasta mielestäni en ole vähentänyt palstailua. En ole koskaan ollut kovin ahkera palstailija. Luen enemmän, kirjoitan vähemmän. Fiilispohjalta.

    • mitäontrollaaminen

      Täällä ei ole enää kiinnostavia keskusteluja. Jos avaan ketjun ja ketjussa mainitaan sana "trolli" suljen ketjun ja samalla koko palstan. Ei kiinnosta keskustella anonyymeistä kirjoittajista ja kuka on trollimpi kuin toinen. Mitä väliä?

      • samaamieltää

        vastaus nimimerkkiisi: Trolleistä keskustelu on pahinta trollaamista.Eli olen samaa mieltä, trollit on tylsin ja jankkaavin aihe, mitä voi olla.


    • helmiä_sioille

      Uusi vuosi, uudet kujeet... :D

      • ajoi.pois

        Helmisika käski Pöntön häipyä, koska piti tätä typeränä akkana.


    • Karibian.aurinko

      Aiemmin kävin useammin. Kirjoitinkin enemmän. Enää harvoin. Kai tämä palveli aikansa johonkin omaan sisäiseen tarpeeseeni.

    • miksivähensinminimiin

      Tämä ketju kertoo sen, että

      • seikkaonsaletti

        Jatkuva haukkuminen ja toisten nälviminen on tosi rasittavaa. Jos tämä on ihmissuhdepalsta niin porukan tulisi mennä jonnekin ihmissuhdekurssille harjoittelemaan vuorovaikutustaitoja.
        Täällä ne eivät varmasti kehity.


    • persan.takia

      Koska Pertsa Saapasnaama numeroidiootti Ananas Palstamäki multinikki.

      • Minä olen ainut oikea Pertti!


    • anonyymi_EM1

      Persa on saastuttanut paltaa ja puhdistus ei tehoa.

    • Täsä on ollu vähän kaikkee muuta... Ei sitä aina tänne ehi.

      Et.. ( = ettäs tiiät).

    • .. Yhryn Moneen Kirjoittajaan, jotka ovat Tuolla YlemPänä.. Tai ainakin Johonkin.. Juuh.. ;D

      .. Pervoille TieRoks.. Ne on Teiän Ajatuksia.. Ei Mun.. Mä Tarkotin ihan Muuta.. ;D

    • näin_on

      Koska Pertti kusee palstan muroihin

    • Muuta tekemistä. Tärkeempää.

      • PeteXZR

        Otatko poskeen nosserakkaalta vai? :)


      • PeteXZR kirjoitti:

        Otatko poskeen nosserakkaalta vai? :)

        Eipä se kuulu sulle.


      • PuskaJussi
        mazy kirjoitti:

        Eipä se kuulu sulle.

        Kyllä kuuluu. Ja sinähän sitäpaitsi lupasit taannoin imeä minun mulkkua jos oikein kiltisti sulle puhelen, etkö muista!


      • PuskaJussi kirjoitti:

        Kyllä kuuluu. Ja sinähän sitäpaitsi lupasit taannoin imeä minun mulkkua jos oikein kiltisti sulle puhelen, etkö muista!

        Päh, en oo ikinä niin hullu että sellasta kelleen lupaisin mistään syystä! !

        Sikamaisia ihmisiä täällä..


    • hoitoala

      Varmaan siksi kun täällä alkoi olla sairaampaa kuin töissä. Ja olen kuitenkin töissä hullujen huoneella.

    • lisään

      Aion lisätä niin, että hermostutte minuun. Tulen kokemaan ja elämään neljänkympin kriisin täällä ja jokainen tulee siitä tietoiseksi :D

      • mklbgflrt

        Ensiksi pitäisi oppia tuntemaan sut edes palstahahmona. Nyt et ole vielä kenellekään tuttu.


    • NainenRuudunTakaa

      Samat jutut kuukaudesta toiseen, mut yllättävän pitkään niitäkin oon jaksanut. Nyt lisänä toisista kirjoittalu (arvailu), mikä on tylsää.

    • Ei oikein jaksa kiinnostaa. Elämässä on niin paljon muutakin. Vaikka en mä nyt mikään aktiivi koskaan täällä ole ollu...

    • trollli

      Kauniisti pyydettiin muuttamaan sinne missä pippuri kasvaa ja hiukan suoremmin... no mulla ei ole mieltymystä oman sukupuoleni edustajiin... siinä mielessä!
      Siks toiseks nää työt hiukan on olleet esteenä... tänään syynäsivät tämänkin yksikön läpi ja mun olis pitänyt olla mukana.

      No, en ollut! Sanoin ett yrittäkää ymmärtää, jos jolla kulla ois jotain kerrottavaa/valitettavaa, kuinka uskottavaa se ois ett kertoisi siitä mun läsnä ollessa? Tai kertoisiko hoitohenkiläkunta ongelmistaan jos niitä olisi olemassa?
      Niin ett mä vastaan kysymyksiinne; teidän kierroksenne jälkeen ruokasalin puolella, sovitaanko niin.

      Eipä noilla ollut oikein mitään kysyttävää... ainoastaan ruuasta, ett onko sitä joka päivä yhtä runsas valikoima ja saako asukas aina valita mitä syö?
      Vastasin ett kysykää hoitajilta, sekä keittiöhenkilökunnalta ja ruokasalissa istuvilta asukkailta sekä asiakkailta.

      Tämä on minun firmani ja mä olen hiukan naivi vastaamaan tällaisiin kysymyksiin; ainoataan niihin negatiivisiin asioihin voisin yrittää vastata jos niitä löytyi/löytyisi.

      Mulla; kun ei ole varaa tehdä pahemmin mokia, antaa huonoa hoitoa, kun mä olen se joka edustan tätä yksikköä henkilökohtaisella työpanoksella. Olen melkein päivittäin läsnä täällä; joten tiedän myös mitä täällä tehdään ja miten nämä hommat tulee hoitaa.

      Mennäänkö kahville ruokasaliin, samalla voitte kysellä vielä jos jotain kysyttävää löytyy. Sen jälkeen voitte vielä tarkistaa noita arkistoituja dokumentteja, kuten työvurolistoja, käytössä olevia sijaisia, hoitajien koulutus asiat jne. Henkilöstöpäälliköni on saapunut töihin ja hän jatkaa tarkastusta kanssanne. Saatte keskustella myös luottamusnaisen kanssa, vaikka toimiston rauhassa jos haluatte, tai henkilöstön pukuhuoneessa.

      Mulla on fysioterapia hoitoa koskeva tapaaminen asukkaan kanssa puolen tunnin kuluttua... osana palliatiivista hoitoa, jonka hänen lääkärinsä on suunnitellut.
      Joten muutakin tärkeää asiaa on ollut hoidettavana ...kuin palstailu!

    • 1q6y0p

      Koska halusin vähentää. Päätän itse milloin käyn ja milloin en.

    • siksiettä

      Vätyksenlogiikka palstalaiset tuhosivat sinkut-palstan lopullisesti.

      • Ei täällä logiikkalaiset mitään ole tuhonneet, vaan ne logiikkalaisten savustajat joilla on levy hirttänyt kii. Me on oltu ihan nätisti ja keskusteltu niinku ihmisten kuuluukin...

        Täällä on nää foliohattuiset epäilijät se sakki, jotka pilaa palstan lukuisilla aloituksillaan ja vuolailla vuodatuksillaan millon kestäkin.


    • Koska täällä huonosti käyttäydytään esim (provosoimalla kimppuu )
      Myös ruma käytöksiä (jonka puolella esittää olevan kertomalla ”salaisuuksia” mustamaalaamalla” ystäväänsä”)


      Mutta itselläni on hyvin kiire.
      En Jaksa noihin sen enempää kiinnittää huomiota kun ei täällä hirveästi aloituksia johon kannattaa edes tuhlata aikaa.

      Lähetin vielä ylemmälle tasolle nyt viestiä kun opettaja rankaisee aisti ongelmista pojan kohdalla en enää rehtorille vaan vielä korkeammalle ja opetus jää kokonaa kotio kun jo monta vuotta jääny vaikka koulussa käy.

    • Saunantaakse

      Kirjoittelijat elävät eri todellisuudessa.

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      80
      2057
    2. Nainen, onko sinussa sitä aitoa feminiinisyyttä jäljellä

      Vai onko se jäänyt meikkien, korujen, hameiden ym. alle peittoon? Onko naisellisuutesi aitoa vai opetettua? Jos teet nai
      Ikävä
      366
      1259
    3. Missäs se Miss Suomussalmi luuraa?

      Jokin aika sitten eräs myyjätär tituleerasi itsensä Miss Suomussalmeksi. Asiakas oli kuulemma Tokmannin kassalla todennu
      Suomussalmi
      27
      1115
    4. Kirjoita jotain

      Kivaa, hellää ja piristävää
      Ikävä
      141
      1038
    5. Päälle hautaus?

      Hautauksissa puhutaan päällehautauksista jos vaikka mies on kuollut ensin ja vaimo 20 vuotta myöhemmin! Todellisuudessa
      Lieksa
      134
      880
    6. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      97
      814
    7. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      45
      727
    8. On tuota ikäeroa meillä kyllä aivan liian paljon

      Etsi samanikäistä kuin olet, niin minäkin.
      Ikävä
      62
      716
    9. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      61
      676
    10. Voisit nainen joskus vastata minulle

      Ja antaa jotain itsestäsi. Pientä tunnistetta ja juttua itsestäsi ja meistä. Kannustan.
      Ikävä
      63
      672
    Aihe