Jotainmietteitäiltaan

anonyymi_qcU

Aina en ole varma, onko minusta tähän maailmaan. Kun oma tuskani ja ihmisten julmuus itseään ja toisiaan kohtaan kouraisevat niin, että koen rusentuvani kasaan, kysyn: “Miksi olen täällä, jos kaikki tuntuu näin paljon?” Ja sitten kun rajaton ilo täyttää jokaisen soluni pienistä päivän aikana tapahtuneista asioista, tuntuu, että hajoan atomeiksi pelkästä olemassaolon onnesta, kiitän, että saan kuitenkin kokea tämän kaiken ihan tavallisina päivinä.
Minulta on mennyt kauan sen hyväksymiseen, että minulla on harvinaisen voimakkaat tunteet, vahva intuitio ja todella herkkä fyysinen keho, joka ylikuormittuu todella helposti vaikkei se näy päällepäin.
Monesti tuntuu, että olen jaksanut vain sisäisen maailmani ja mielikuvitukseni avulla. Ne ovat tarjonneet minulle suojan, johon olen vetäytynyt lapsesta asti. Sieltä olen kömpinyt takaisin ihmisten ilmoille aina silloin, kun on ollut sen aika.
Ja sitten kun tulee hetki, että kauhu ja paniikki iskee, tulee hetkessä paksu suojapanssari ympärille peittäen minut suojaansa. Katselen maailmaa sieltä panssarin rakosesta hiljaa, ympäristöäni seuraten, ajatellen ja miettien. Olenko ikinä valmis, tarpeeksi vahva tai mitään muutakaan? En usko.
Hyvää yötä näillä mietteillä, maailma on jotain

2

53

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kaislatuulessa

      Kiitos kun kirjoitit. Tavoitin sinun oloasi.
      Levollista yötä.
      🌾

    • Hienosti pärjäät. Arvosta noita ominaisuuksiasi sillä ne ovat olleet itselleni myös tärkeitä. Niillä selviää pitkälle.
      Kuitenkin miehen aivoinfarkti ja nuoremman pojan kuolema ovat asioita joita en yksin pystynyt käsittelemään.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      61
      1149
    2. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      42
      881
    3. Rakastan häntä

      Jumala, rakastan häntä. Haluan olla hänen omansa. Hänen vierellä. Halata häntä.
      Ikävä
      51
      641
    4. Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että
      Maailman menoa
      319
      639
    5. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      114
      614
    6. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      608
    7. Naiselle Kuuleppa Tämä

      Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä
      Ikävä
      38
      595
    8. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      93
      590
    9. Onko mun toinen

      Puoliskoni täällä, huhuuu 😍❤️ Ihanista ihanin 😚😚
      Ikävä
      56
      554
    10. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      72
      542
    Aihe