Onko se Tinder siis ihan puhtaasti pelkkä

KilttiMies89

Panoseuran hakupaikka, sellainen käsitys mulle asiasta on jäänyt. Kyllä sinne muakin on houkuteltu liittymään mutta en oikein näe sitä itselle sopivana paikkana ja tuskin sieltä on helppo alemman tason miehenä minkäänlaista seuraa saada.

Jotenkin tulee vain sellainen mielikuva että naiset jotka ovat Tinderissä, onko he kaikki jotain lutkia? Ehkä pitäis liittyä sinne ja kysyä sitä niiltä naisilta mutta en kehtaa.

25

337

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • KilttiMies89

      Kyllä sellainen nainen joka on nuoruudessaan harrastanut seksiä kymmenien, jopa satojen miesten kanssa on minunkaltaisen miehen silmissä käyttökelvoton. Kyllä pitäis olla aikalailla samalla viivalla että vois naisen kelpuuttaa vakavaan suhteeseen.

      Ehkä nolointa siinä olis seurustella sellaisen naisen kanssa jolla on ollut ennestään paljon miehiä/sänkykumppaneita kun joka paikassa tulis sen naisen entisiä panoja ja exiä vastaan jotka morjestelis sille naiselle ja samalla mielessään naureskelis sille miehelle joka nykyään seurustelee kyseisen naisen kanssa.

    • KilttiMies89

      Ja itse taas joutuisi häpeämään ja peittelemään kokemattomuuttaan liiankin kokeneen naisen kanssa.

    • Heräätotuuteen

      Lue nää viestisi ja mieti.

      Tinder on jo formaatiltaan hyväitsetuntoisten mesta.

      Ja sinä olet.....

      • KilttiMies89

        Ei ole olennaista onko minulla hyvä vai huono itsetunto, et vastannut mun kysymykseen...


      • KilttiMies89
        KilttiMies89 kirjoitti:

        Ei ole olennaista onko minulla hyvä vai huono itsetunto, et vastannut mun kysymykseen...

        Ja tiedän kyllä sanomattakkin että mulla on huono itsetunto kuten kaikilla at-miehillä kun ei ole saanut pillua vuosikausiin tai koskaan elämässään seurustellut. Voiko sellainen muka olla jättämättä pysyviä jälkiä miehen itsetuntoon ja olla aiheuttamatta naisvihamielisyyttä? Niin että ei sitä minulle itselleni tarvitse kertoa...


      • Lisääfaktaa
        KilttiMies89 kirjoitti:

        Ja tiedän kyllä sanomattakkin että mulla on huono itsetunto kuten kaikilla at-miehillä kun ei ole saanut pillua vuosikausiin tai koskaan elämässään seurustellut. Voiko sellainen muka olla jättämättä pysyviä jälkiä miehen itsetuntoon ja olla aiheuttamatta naisvihamielisyyttä? Niin että ei sitä minulle itselleni tarvitse kertoa...

        No naistenko syytä sun huono itsetunto on? Ei se ole, eikä se varsinaisesti ole sunkaan syy, mutta silti se on sun vastuulla, ei naisten tinderissä, eikä muualla.

        Tinder on seuranhakuohjelma ja siellä on monenlaisia naisia. Se on vaan järjestelmä, missä voi tutustua, jos pärstä ja/tai profiili kiinnostaa. Molempien tykättävä, että pääsee kirjoittelemaan. Yksinkertainen ja helppo tapa. Joittenkin pannu vaan ei kestä sitä, että ei kaikkia satu kiinnostamaan.

        Ja kyllä se huono itsetunto näkyy. Se johtuu siitä, ettei pidä itsekään itsestään. Siihen on taas syitä monia. Sitä kannattaa sulatella ja miettiä, jos mielii vierelleen ihmisen. Jokainen miettii kyllä minkälaisen ihmisen haluaa. Kiviriippa elämässä tai toiselle pönkkänä toimiminen ei ole halutuinta ihmissuhteissa.


    • Tindermies30

      Sitä se on. Ei sieltä haeta vaimoa vaan seksiseuraa. Nykyään naiset kokee hankalasksi mies suhteet jossa mies jäisi roikkumaan joten säännöt on aika selvät tinderissä että se on vain hauskanpitoa yhden yön.

    • KylläOnnistuu

      No, yhden pariskunnan tiedän, jotka tapasivat sitä kautta ja nyt heillä on vauva. Mies on kyllä ihan tavallinen, joten palstateoria siitä, että vain hyvännäköiset ja statusmiehet kelpaisivat, ei päde. Ihan duunari on ja tavallisen näköinen.

      • KylläOnnistuu

        Niin ja lisään vielä, että tiedän vain yhden, joka etsii Tinderistä seksiseuraa, ja hän on avoimessa suhteessa elävä homomies. Kaikki muut tuntemani ihmiset etsivät parisuhdetta. Tosin moni on kyllästynytkin Tinderiin hyvin pian.


      • KilttiMies89
        KylläOnnistuu kirjoitti:

        Niin ja lisään vielä, että tiedän vain yhden, joka etsii Tinderistä seksiseuraa, ja hän on avoimessa suhteessa elävä homomies. Kaikki muut tuntemani ihmiset etsivät parisuhdetta. Tosin moni on kyllästynytkin Tinderiin hyvin pian.

        Mulle on kyllä tullut Tinderistä jostain syystä aivan toisenlainen kuva.


    • kummajaisia

      ehkä siellä suurin osa istuu vankiloissa kun pitäisi tavata niin ei pääse kun istuu kiven sisässä ja luulisin monen olevan myös mielenterveys ongelmista kärsiviä ja vanhojapiikoja ja aikamies poikia ja luulisin ettei kukaan heistä ole kauneimmasta tai komeimmasta päästä niin ei normaali ihminen siellä vuosia ole löytämättä ketään eli veikkaan että 1-2 viikossa löytäisi kumppanin jos treffailee ja kun kivan löytää niin sen ottaa ja varmasti siellä on 98%korkeastikoulutettuja lesboja homoja varattuja

    • dertin

      Tinderistä tuskin löytäisit neitsyttyttöä, joten unohda koko asia.

    • Draamakuningatar.vol.8

      Monessa muussa seuranhakupaikassa ihmiset hakevat seuraa seikkailuihin. Mitä lie sillä seikkailulla tarkoitetaan, mutta itselleni se on ehdoton turn off. Elämässäni on ollut jo riittävästi kriisejä, joten en tietoisesti hae säätöjä tai seksisuhteita tuomaan lisää draamaa.

    • Ei se ole pelkästään pääosin panoseuran hakijoiden paikka , mutta sellaisenakin se toimii.

      • KilttiMies89

        Ainakin täällä joskus puhuttiin että siellä naiset pyörittävät kullikarusellia ja etsivät vain parhaita top 10% miehiä vakipanoiksi.


    • vakio.naamat

      varattujen pettäjien unelma paikka eli tapaavit toisen varatun ja naivat ja sen jälkeen eivät tapaa koskaan eikä kumpikaan tiedä missä toinen asuu tietysti ikävää jos toinen onkin sinkku ja saa tietää missä asuu ja se ottaakin uudestaan yhteyttä niin pilaa avioliiton mutta pettäjiä se piristää aina silloin tällöin tapaa uuden kerta kaverin mutta samat varatut niisskin pyörii

    • Pillujen--asiantuntija

      Ätmin ei kannata hakea tinderistä naista koska siellä naiset liian tasokkaita ätmille ja kokenut nainen antaa pakit heti koska huomaa että ätmi on kokematon. Ätmin pitää siis mennä maksulliselle naiselle hakemaan kokemusta ensin eikä maksullista naista haittaa panna ätmin kanssa. Sitten kun on kokemusta seksistä niin sitten vasta tinderiin yrittämään.

    • Mä en ainaskaan sieltä matcheja saa, en tiedä miks, vaikka en ruma ole, naisille ei kelpaa, pitää olla 10 mies ja jännämies.

    • mies--

      Tinder on lihatiski. Pari viikkoo sitten tapasin 19 v naisen ja harrastettiin seksiä kolme kertaa.

    • Hirvelä-Yka

      No täällä Ylivieskan suunnalla ainakin on. Enin osa on varattuja naisia jotka vaan naitattaa ihtiään ja loput ovat jälkeenjääneitä muumioita...

    • jennuska88

      Eikö tinder tullut iskurin tilalle, sen takia siellä on maksullisten naisten profiileja.

    • abc1235

      Kannattaa etsiä tavallinen maalaistyttö, jos haluaa löytää hyvän naisen... Nuot missiä esittävät meikatut naiset ovat kaikki vain pelkän seksin perässä..

    • masa799

      Suomi24 on ainut paikka, josta löytää asiallista seuraa. Minä löysin hyvän vaimon sieltä. Tinder on seksiseuran haku paikka, näin se vaan menee: )

    • Anonyymi

      Kyllä se on.

    • Anonyymi

      Miehethän sieltä vaan sitä s seuraa hakevat. Oppivat itsekeskeisiksi idiooteiksi kun alkavat kuvittelemaan itsestänsä liikoja näköjää. Samaa kpäistä "mies" settiä seuranhakupalstat täynnä..

      Miehestä puhuttaessa aika kaukana ollaan asiasta.
      Sellaisia enää edes ole, pikkupoika-mielensäpahoittaja-tuppikulxxja kaikki.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Taitaa jäädä kotimaiset mansikat ostamatta

      Kotimainen mansikka on niin kallista, että en ole vielä ainuttakana maistanut. Jos hinta pysyy näin korkealla niin tästä
      Ruoka ja juoma
      79
      2392
    2. Sinkkumiehet hukkaavat tärkeän ässän hihastaan kun

      ...eivät suostu kavereiksi naisten kanssa. Mikä voi olla heillä syynä? Hyväksyvät vain naisen, joka suorastaan anelee sa
      Ikävä
      142
      1538
    3. Mikä on loppuelämäsi suunnitelma

      Kaivattuasi kohtaan? Olet päättänyt jotain?
      Ikävä
      133
      1462
    4. Uskaltaisitko vielä

      Lähestyä vai et kaivattuasi?
      Ikävä
      158
      1234
    5. Keitä täällä on??

      Kertokaa nimenne!! 🤔
      Ikävä
      109
      1033
    6. "Kaikkien miesten asia" - kampanja on alkanut

      Miehillä on naisiin kohdistuvan väkivallan lopettamisessa merkittävä rooli. Ei riitä, ettei itse tee väkivaltaa. Miesten
      Maailman menoa
      386
      965
    7. Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä

      Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait
      Ikävä
      82
      774
    8. Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla:

      Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla: "Aina valinta ei mene nap
      Iisalmi
      55
      724
    9. Lienee aika luopua siitä kaikesta

      mitä meillä ikinä olikaan. Hassua, koska juuri mitään ei ole edes ollutkaan. En vaan jaksa tätä mahdotonta juttua enää j
      Ikävä
      67
      694
    10. Kun kohtaatte rakkauden, tarttukaa siihen

      Toimisinko jälkiviisaana toisin? Varmasti. Vaikka silloin kuvittelin tekeväni, niin kuin on oikein. Mahdollisimman siist
      Ikävä
      50
      683
    Aihe