Eikö jo ala masentamaan kun et saa läheisyyttä ja olet yksin?
Eikö teitä haittaa jatkuva yksinäisyys
27
<50
Vastaukset
- jalkasienionvaarallinen
Masentaa juu...
Voisi mennä naruostoksille....?- jalkasienionvaarallinen
Eikös rautakaupasta narua saa ostettua...?
- Narumyyjä
jalkasienionvaarallinen kirjoitti:
Eikös rautakaupasta narua saa ostettua...?
Lopeta tuo narulänkytys tai tulen vetämään narun kaulaan.
- MissäOletK
Miksi yksinäiset eivät löydä toisiaan?
Elämässä on paljon muutakin tekemistä. Ja onneksi on porno.
- parempiollatoivomatta
Yksinäisyys vaan pitää hyväksyä ja lopettaa toivominen että joskus saisi läheisyyttä, kun ei mitään toivo tai odota niin ei sitä silloin petykään.
- Kaisanoasaa
Masennuin jo 1 vuotiaana kun tajusin että olen niin ruma etten saa koskaan pillua.
- AtNn
Kai joltain vastaavalta saat?
- ahdistaa
Kyllä, mutta pitää nähdä itsensä osana suurempaa kokonaisuutta ja ymmärtää että yksinäisyydestä kärsivä mies nyt sattuu vaan elämään historiallisen huonoon aikaan. Eihän sille yksittäinen ihminen mitään voi.
- Päinvastoin
Olen liian herkkä parisuhteeseen. Liika herkkyys johtaa siihen, että analysoi kaikkea liian paljon. Liika analysointi rasittaa henkisesti todella paljon enkä jaksaisi sitä joka päivä.
- AseksuaaliN
Ei. Ei haittaa.
Mua ainaski masentaa, en oo ruma ja olen pitkä mies,mutta ei ollenkaa naisia, johtunee siitä varmaan koska olen masentunut ja mulla ei oo rahaa ja ns elämää töitä, olen jo luovuttanut ku ei kelpaa naisille.
Muutaman kuukauden ilman olon jälkeen alkaa ahdistamaan...Nyt on reilun pari kuukautta taas ilman oltu, et piakkoin pitäs alkaa taas jotai kehittelemään.
Ja kyllä kaipaan läheisyyttä..Kun löytäisikin vakkarin ketä tavata suht säännöllisesti vaikka muutaman vkon välein, jos on kauempaa.Eipä juurikaan haittaa.
En ole kovinkaan 'hyvä' sosiaalisissa kanssakäymisissä.- OlkoonSittenNiin
Mutta yksinäisyys on supervoimani joka erottaa minut massasta. En kaipaa edes mitään jumalaa pelastamaan minua. Ne jotka eivät kestä yksinäisyyttä eivät oikeastaan ole sielultaan edes samaa lajia kanssani, joten ei ole varsinaisesti minun tehtäväni pitää heille seuraa sen enempää kuin sarvikuonojen tulee hauskuuttaa paviaaneja. Eikä ihmiset yleensä edes kaipaa seuraani, vaan heille tulee hyvin äkkiä ikävä päästä pois. En sitten tiedä millaista olisi tavata sielunkumppani, josko se muuttaisi kaiken.
- atm30
Ei haittaa koska käyn huorissa.
- Kukatahansaeikäy
Naisena ssisin kyllä läheisyyttä ja munaa, mutta onkin sitten eri asia kenet läheisyyteen ja samaan sänkyyn haluan päästää. Oma valinta silloin.
- jokumies83
Kyllähän tuo pikku hiljaa mietityttää kun ei ole ketään. Mölybaarit kun ei kiinnosta niin täytyy katella muualta, jossa on hiljaista kun ei juuri ole sopivia naisia näköpiirissäkään..
- viinamies
Jos joisitte viinaa ja kävisitte baareissa ja yökerhossa ette olisi yksin. Kun juo viinaa ja käy yökerhossa löytää kumppanin ja kavereita.
- Peräkammarinmies
Jos peräkammarinmies menee yökerhoon, niin onko naisen saanti edes mahdollista?
Pahoin pelkään tulevani naurunalaiseksi kun kerron olevani työtön peräkammarinmies.
- HetEnkelt
Siell se Kalifaatin kätyri availee tämänkin yssissee -teeman.
Pullokaulaan on yksinäisyydessä tartuttu ja se nähdään tietysti heikkoutena.
Epäsuorasti siis aloittaja harjottaa tässä psykologista sodankäyntiä joka tehoaa ja saa reagoimaan, ikään kuin itse ei tuntisi yksinäisyyttä.
Taitaapi kääntyä itseään vastaan. - Pillujen--asiantuntija
Kyllä ihmiset masentuu kun tajuavat olevansa liian nirsoja etteivät kelpuuta ketään hmistä lähelleen. Vuosien yksinäisyys ei tee hyvää
- Karkkikaupan.carrie
Ei masenna. Minulla riittää seuraa ja läheisyyttä tuttavista ja lapsistani. Toisaalta olisi mukava, että olisi toinen aikuinen jakamassa arkea ja juhlaa.
- masentaahanse
Yksinäisyyttä pahempaa on läheisyyden tavoittelu ihmisiltä keltä sitä et saa, sitten jos alkaa vertailemaa tai miettimään asiaa niin se vasta masentaakin.
Eipä se yksinäisyys enää juurikaan haittaa. Siihen on jo tottunut aikojen kuluessa. Onhan niitä tietysti muutama ystävä kenen kanssa jutella netin välityksellä. Olisihan se mukavaa tietysti jos olisi kumppanikin, mutta eipä sitä metsästämällä metsästä. Jos osuu kohalle ni sitten osuu.
- julmiaovat
Naiset ovat niin julmia etteivät voi antaa kaverimiehille läheisyyttä, mutta joillekin satunnaispanoille kyllä.
https://glumpeony.blogspot.com/2019/03/yksinaisyys-miten-ihmisesta-tulee.html
Tässä mietintöä yksinäisyydestä
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 193647
Muistatko vielä viime kesän "sutinat"?
Kohtalo vai mikä lie järjesti, että törmäiltii jatkuvasti toisiimme. Ihan uskomatonta, koska eihän me mitään ikinä sovit232801En tullut, koska käytit päätäsi.
Ja koska ihmiset pilaavat sillä mahdollisuudet, kaikki mikä toimii vaatii oman lähestymistapani. Kun levittää punaisia m322205- 882015
- 191956
- 261622
Kulta, sovitetaanko joku ilta avainta lukkoon?
Musta tuntuu että me ollaan pari. Olisi ihana saada asialle sinetöinti viemällä suhde päätyyn asti. ❤️ Rakastan sua ikui361497- 321492
Miten lasketaan?
Ompa ollut valtava ihmismassa taas Folkkaajia liikenteessä. Miten noin 2200 lipunostaneesta muodostuu 11000 kävijää?.91404Hyvää Huomenta Rakas Neiti
Hyvää Huomenta Nainen🤗 Kaikkea hyvää toivon sinun päivääsi😘 Näin toivoo mies111374