Peruskoulupohjaiset?

Kuinka monen palstaätmin opinnot ovat jääneet peruskouluun?
5<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Itseoppineet ovat ainoita oppineita, muut ovat opetettuja

Äänestä

3 vuotta amista raksapuolella kävin.

Äänestä

23: n

Äänestä

peruskoulun jälkeen tukia saadakseen nykyisin lienee käytännön pakko yrittää jotakin.
Eniten siis niitä, kun amis tai vastaava on jäänyt kesken tai sen jälkeen ei ole saanut töitä/muutakaan toimeentuloa omatoimisesti

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kysyn.nyt kirjoitti:

Kuinka monen palstaätmin opinnot ovat jääneet peruskouluun?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu