Rovaniemen Puutarhat

Kohta on kevät, ja kukkien hankkimista tiedossa.

Missä Rovaniemellä on hyvä puutarha ?

Honkaharjun puutarha ollut pettymys moneen kertaan, joten sitä ei tarvitse suositella.
102714
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Pulkamontien puutarha on siisti ja helposti tavoitettavissa. Pääsee autolla hallien viereen hyvin.
Myös Ollilan puutarha on hyvä ja länsirajalla on pari hyvää puutarhaa, jos tykkää käydä vähän kauempana.
Kodin Terrasta voi löytää kukkia, mutta siellä joutuu katsomaan tarkkaan mitä kukkia ostaa.

Honkaharjulla en ole vuosiin käynyt, siellä hiiret pyörii ja on erittäin likaiset olosuhteet.

Äänestä

Niska ja Ollila ovat puutarhoja, joihin ei ole tarvinnut pettyä. Ne muut, no joo...

Äänestä

Niskan puutarha todella HYVÄ, harmiksi vain niin pieni että kukat loppuvat todella nopeasti. Jos sieltä saat kukkia ne todella ovat hyviä. Haavikon puutarha myös ok, mutta sieltä joutuu tekemään varaukset äärettömän aikaisin, jopa vuotta aiemmin, aivan perus kukistakin.

Honkaharjun puutarhalla henkilökunta niin koppavaa ja ylimielistä sekä Kodin Terrassa / K-Raudassa kukat aivan sekundaa välillä.

Äänestä

Niskan puutarha 1.
(harmi kun niin pieni määrä kukkia)

Äänestä

Pulkamontien puutarha, Citymarketin takana. Siisti ja helppo liikkua ja runsaasti kukkia !

Äänestä

Citymarketista eteenpäin. Pulkamontien puutarha. Paras !
Niskan puutarha Niskanperällä. (pieni kotipuutarha), hyvä myös, kukat loppuu aina kesken

Äänestä

Niskan puutarhalla on valtavasti kukkia, kun ovat uusineet kasvihuoneita. Siellä näytti olevan myös hyötykasveja, yrttejä ym. valtavat määrät.
Mie oon henk.kohtasesti tykänny Honkaharjusta. Aina ollut hyvät kukat ja edulliset👍

Äänestä
  • Hyvät kukat , mutta henkilökunnan käytös huono.
    Valehteleminen on rumaa.

    Äänestä

Niskan puutarha on ehdottomasti paras.

Kodin Terra ja Tokmanni voisivat lopettaa tykkänään kesäkukkien myynnin, niin surkeaa kukkaa tarjolla.

Milloin puutarhat alkavat ottaa ruukut takaisin, kun jo hautausmailta tulee miljoonia ruukkuja jätteeksi?

Äänestä

Niskan puutarha on ollut mun vakiotaimitarha vuosikaudet, mutta aiemmin osa taimista loppunut jo toukokuussa, nyt vähän isommat tilat. Pulkamontien puutarhalla oli prameat tilat, kun kävin. Honkaharjun puutarha oli mahtava pienehkö viidakko! Ilmeisesti toinen isompi kasvihuone tuhoutunut. Yllättävän laaja valikoima. Sotkuisan pihan läpi vaan rohkeasti kohti kukkien tuoksua. Sain erinomaisen hyvää palvelua, kuten muillakin puutarhoilla.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Puutarhaankukat kirjoitti:

Kohta on kevät, ja kukkien hankkimista tiedossa.

Missä Rovaniemellä on hyvä puutarha ?

Honkaharjun puutarha ollut pettymys moneen kertaan, joten sitä ei tarvitse suositella.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu