En äänestä kepua!

varma.ääni

Nyt valta vaihtoon ja Sodankylän oma ehdokas eduskuntaan.

17

73

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • hyshyss

      Älä nyt kaikille sitä toitota. Keskusta4h-jugendin pojat ja tytöt käy kivittämässä sinun ikkunat

    • omavalitaan

      Keskustan Eeva-Maria Maijala on Sodankylän oma ehdokas eduskuntaan.

      Petojen suojelijoita ja vihreitä vastaan on oltava lujana Helsinissä ja kokemus tärkeää.

    • eivihreä

      Onhan sitä aihettakin kiittää Sipilää kun katsoo tuloksia.

    • EIkepujaENÄÄ

      Hyvä ajatus!
      Meitä on kuule aikas monen monta muutakin, jotka eivät äänestä enää sipilöiviä petturikepuleita.

    • Maalaisjärki

      Valta vaihtoon ja 96 lappuun. Eduskuntaan pitää saada henkilö, joka tekee konkreettisesti asioita. Sanna Luoma sai vakinaistettua poliisivirat Lappiin. Teot puhuvat!

    • suosittukin

      Riikka on kyllä hyvä.

      • RiikkaEduskuntaan

        Maijaloita sunmuita jytkyherroja on jo nähty ja kuultu yllin ja kyllin, sekä tuloksia koettu viime hallituksessa, mikä lopulta Sipilän toimesta kaadettiin, Pernerin nauraessa suurilla hampaillaan taustalla. Rahaa kului ja aikaa tuhraantui soten pyöritykseen, monta tärkeää asiaa jäi tämän vuoksi sivuun ja kokonaan käsittelemättä. Junarataa vain linjattiin ja Kiinan suuntaan tähyiltiin, jospa sieltä investointeja, rihkamaa, savusumua saisi Suomeenkin, tämähän on tätä ilmastopolitiikkaa. Koillisväylän kautta puut, sellut, malmit, kaikki mitä irti saadaan Kiinaan ja tilalle hyvinvointia, lisää kasvua, lisää investointeja ulkomaille, paperitehtaita ympäri maailmaa, jotta rikkaat eivät köyhdy, köyhille indeksin tarkastus, EU-ruokapussi.
        Koillisväylästä vielä voisi mainita, että Venäjähän se sillä perällä on herra ja voi halutessaan sulkea reitin sotilaallisesti eli oli jo tämänkin vuoksi hölmöä suunitella sitä lapinrautatietä, mutta kaiketi sodankylän punasilla, muilla kepuleilla oli kova luotto naapuriin, kun tälläistä hulluutta vuosikymmenet jauhettiin.
        Helppo työmaa ei varmaan odota eduskunnassa Viiankilaista aktivistia, niin on paljon sielläkin näitä änkyröitä ja suppea silmäisiä sellukattilan hämmentäjiä, että helppoa ei varmaa tule olemaan, mutta vaalit ensin ja toivon, että kansa on viisastunut hituisen vuosien saatossa.


    • EiAskojaTuppisuita
    • PariKysymystä

      Mielenkiintoista. Sisälsipä viesti mitä tahansa, se poistetaan jos viestissä mainitaan kirjainyhdistelmä SDP. Arvoisa palstanvalvoja, voisitko lyhyesti kertoa myös muut kirjainyhdistelmät jotka Sodankylän palstalla ovat kiellettyjä kun tällaista ei Suomi24-säännöistä löydy, se helpottaisi kaikkien kirjoittelua?

    • Ääni Keskustalle?No deal..!!!

    • HJKLKJHHAHAHAHAHAH

      PERSUKSIN LEHTI MENI SUORAAN ROSKIIN.
      Niin myös kaikkien muitenkin.

    • höpöKakkaaAina

      varsinkaan näitä suomi24 palstoja ole ikinä kannattanut noteerata minkään arvoisiksi.
      ei heti alussakaan.

      • paskalle

        samat sanat. paskalle vaan.


      • pasko

        huumoria


    Ketjusta on poistettu 18 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. SDP jo 100 % suositumpi kuin persut

      Kertoo Hesarin uusin kannatuskysely. Demareiden kannatus on miltei tuplat verrattuna persuihinl. Suomen kansa ei selväst
      Maailman menoa
      245
      14311
    2. Ikävä sinua mies

      Vuosia kuluu, mutta tunteet ei ole hävinnyt. Tasoittuneet toki, kun ei olla nähty. Järki palannut päähän kuitenkin. Se i
      Ikävä
      57
      6703
    3. Mikä tämä henkilö mahtaa touhuta Parkanossa

      Kamalaa https://www.ylasatakunta.fi/teksti/pirkanmaan-karajaoikeus-vangitsi-koiran-tappamisesta-epaillyn-6.68.127794.b58
      Parkano
      78
      5520
    4. Orpo: Velkajarrua vastustavaa puoluetta vaikea ajatella hallitukseen

      No Minja Koskelan kommunistipuolue jäi ulos tuosta. Kaikki eduskuntapuolueet vasemmistoliittoa lukuun ottamatta sopivat
      Maailman menoa
      301
      3995
    5. Valtavasti suomalaisia asunnottomina, mutta ei yhtään somalia

      tai muuta kehitysmaalaista. Mites tässä näin kävi? Tiedän hyvin, että esim. somaleita lentää ulos mm. Hekan asunnoista,
      Maailman menoa
      143
      3732
    6. PS ylivoimainen nousija myös HS:n gallupissa, SDP laskee taas

      https://www.verkkouutiset.fi/a/hs-gallup-sdpn-suosio-laskee-ps-nousussa/#0a7d2507 Ylivoimainen viime kuukausien nousija
      Maailman menoa
      128
      3702
    7. Hienoa! Eduskunta luopui käteisen käytöstä

      Nyt tuo sama muutos pitää saada myös muuhun yhteiskuntaan. Käteistähän ei tarvitse tänä päivänä enää kuin rikolliset.
      Maailman menoa
      91
      2237
    8. Maajussi-Ville herättää kysymyksiä - Etsiikö oikeasti rakkautta vai mainostaako oliiviöljyä?

      Mitä mieltä olet: etsiikö Ville rakkautta vai mainostaako oliiviöljyään? Maajussille morsian -ohjelmassa yksi maajusseis
      Maajussille morsian
      17
      1587
    9. Kovia syytöksiä Stefan Thermaninsta.

      Jättänyt taas maksamatta kohuliikemies, hupparit ja muita ostamiaan tavaroita. On soiteltu liikkeestä ja Stefan iskenyt
      Kotimaiset julkkisjuorut
      162
      1420
    10. Totuuspuolueen johtaja Jaana "prinsessa Leia" Kavonius on vangittu

      Kavonius määrättiin jo keväällä 2024 poissaolevana vangittavaksi todennäköisin syin epäiltynä 13 vainoamisesta ja 24 kun
      Maailman menoa
      344
      1375
    Aihe