Ainoat maholliset

Ainoat maholliset ehokkaat mulla Autto ja Ojala_Niemelä.
Ei jaksa tätä kepun hulluttelua. Mustajärvi on kova jätkä mutta kommari.

Pittääkö muuttaa ruottiin
8214
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

mene vain ja ennen vaaleja

Äänestä

Mustajärvi on kansanedustajien parhaimmistoa

Äänestä

mustajärvi meilläki

Äänestä

55 sai juuri meidän äänet.

Äänestä

Mustajärven tallukka on Lin vietävissä viherkommunismiin, massamaahanmuuttoon ja ilmastovouhotukseen.

Ei tule helevettiäkkään.

Äänestä

Mustajärvi tai paras. Riikka Karppinen.

Kun vihreät saavat koko Suomesta paljon kansanedustajia, on tärkeätä, että vihreiden päätöksissä mukana on myös Lapin asiat tunteva.

Äänestä
  • Itäkairan luonnonmetsät tuhottu, kun matkaa esim. Martista Kemihaaraan niin voi omin silmin asian todeta, Google Earth sateliittikuvista myös näkee tuhon.
    Jos metsätalous olisi ollut ns. kestävää, niin silloin olisi vielä puuta itäkairalla, Kemijärven tehdas suljettiin, koska puu loppui ja kuljetuskustannukset muualta ei kannattavia.
    Eläkää nyt siellä raiskioiden keskellä, ei ole enää metsän huminaa, muualla kuin suojelualueella, jonne tekin sellupäät änkeätte metsästämään, pysykää raiskiolla.
    Kun vielä saadaan Sokli pyörimään, niin eipä tarvitse paljoa poroja kahviveteen sekoittaa, oikeat porot tarvitsevat luontoa, ei rautateitä, kaivoksia, raiskioita, talouskasvu-uskovaisten idiotismiä.

    Äänestä

Oikeuskanslerin mukaan Kanerva ei rikkonut asiassa mitään lakia, mutta pääministeri Jyrki Katainen katsoi hänen uskottavuutensa menneen. Kanerva jäi sairauslomalle 1. huhtikuuta 2008, ja 4. huhtikuuta 2008 hänet korvasi ulkoministerinä Alexander Stubb.
Mentiin ojasta allikkoon!
Kanerva kysyi Tukiaiselta:Oletko hoitanut "puutarhaasi"?
Mitä pahaa tuossa oli?
Yksityisyys asia "ystävälle"!

Uskotko, että Kataisen musta silmä johtuu kaatumisesta kotipihan ainoaan kukkapurkkiin?!

Hussein al-Taee joutui sairaalaan – SDP:n Lindtman: ”Kyse on inhimillisestä henkisten voimavarojen riittävyydestä”!
Olen samaa mieltä!
Uuden taudinkin, ilmastoahdistuksen suhteen!
Miten Rinteen "voimavarat"?

MYÖS MEDIAN pitää katsoa peiliin. Uskottiinko mieluummin arvostetun tutkijan trollausväitteitä kuin kirjoitusten aitoutta. Al-Taee on vienyt myös mediaa kuin litran mittaa.

Sdp:n ryhmälle al-Taeen tapaus on hankala. Puolue johtaa hallitusneuvotteluja ja puhuu ihmisyyden ja suvaitsevaisuuden puolesta ja omissa riveissä on mies, joka on edustanut blogikirjoituksissaan kaikkea muuta kuin juuri näitä arvoja.

Pääkirjoitus: Hussein al-Taeen syytä harkita eroa – kyse kansanedustajan uskottavuudesta!

Onko Rinteessä miestä?!

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


eieieieiei kirjoitti:

Ainoat maholliset ehokkaat mulla Autto ja Ojala_Niemelä.
Ei jaksa tätä kepun hulluttelua. Mustajärvi on kova jätkä mutta kommari.

Pittääkö muuttaa ruottiin

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu