Eniten rikoksesta tuomittuja ehdokkaita on tähtiliikkeellä (18). Seuraavaksi eniten rikoksesta tuomittuja ehdokkaita on perussuomalaisilla (16) ja sinisillä (11). HUONOJA PUOLUEITA!
Rikolliset ehdokkaana vaaleissa !
10
134
Vastaukset
- eimikäännoistahyvä
No niin on!
- täytyyollapäässävika
Kuka hiivatti haluaa äänestää roistoja?
- roistojakoEi_kai
https://fi.wikipedia.org/wiki/Luettelo_rikoksista_tuomituista_kansanedustajista
Katsoppas eikos niitä roistoja ole kaikilla.
- persutontyhmiä
Ei yllätä, onhan persujen johdossa rasismista tuomittu Halla-aho.
- PS-on-parasta
Kaikilla muilla on ollut mahdollisuus näyttää, että mihin he pystyvät. Näyttivätkin sen, että tuhoavat Suomen.
Nyt onkin sitten PS:n vuoro suurella enemmistöllä ja katsotaan kuinka käy.
PS on valtapuolue jo nyt kannatuksessaan.
Harmittaahan se jotain, ainakin aloittajaa. - linnakuntit
Vitu persut ne on rikollista sakkia!
- näpit_irti
Kerro valvoja miksi poistat laillisia linkkejä jotka koskevat Sipilää. Ihmettelen suuresti miksi juuri Sipilä on niin arka aihe. Onko palstanvalvojana joku paikallinen Keskustapuolueen edunvalvoja, vai mistä on kyse.
Kyllä täällä on keskustelun ja sananvapaus en tunne tekeväni mitään väärää, joten perustele vorallisesti se on kaikkien etu.
https://www.helsinginuutiset.fi/artikkeli/741618-kohukirja-sipila-hankki-omaisuutensa-osakekeinottelulla-il-valtionyhtio-lainasi
- nokk4
Ei tule persulle ääntä.
- Anonyymi
Oikeuskanslerin mukaan Kanerva ei rikkonut asiassa mitään lakia, mutta pääministeri Jyrki Katainen katsoi hänen uskottavuutensa menneen. Kanerva jäi sairauslomalle 1. huhtikuuta 2008, ja 4. huhtikuuta 2008 hänet korvasi ulkoministerinä Alexander Stubb.
Mentiin ojasta allikkoon!
Kanerva kysyi Tukiaiselta:Oletko hoitanut "puutarhaasi"?
Mitä pahaa tuossa oli?
Yksityisyys asia "ystävälle"!
Uskotko, että Kataisen musta silmä johtuu kaatumisesta kotipihan ainoaan kukkapurkkiin?!
Hussein al-Taee joutui sairaalaan – SDP:n Lindtman: ”Kyse on inhimillisestä henkisten voimavarojen riittävyydestä”!
Olen samaa mieltä!
Uuden taudinkin, ilmastoahdistuksen suhteen!
Miten Rinteen "voimavarat"?
MYÖS MEDIAN pitää katsoa peiliin. Uskottiinko mieluummin arvostetun tutkijan trollausväitteitä kuin kirjoitusten aitoutta. Al-Taee on vienyt myös mediaa kuin litran mittaa.
Sdp:n ryhmälle al-Taeen tapaus on hankala. Puolue johtaa hallitusneuvotteluja ja puhuu ihmisyyden ja suvaitsevaisuuden puolesta ja omissa riveissä on mies, joka on edustanut blogikirjoituksissaan kaikkea muuta kuin juuri näitä arvoja.
Pääkirjoitus: Hussein al-Taeen syytä harkita eroa – kyse kansanedustajan uskottavuudesta!
Onko Rinteessä miestä?!
Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 225081
Oulaisten vaalit ovat hyvä alku, mutta lisää toimenpiteitä tarvitaan.
Oulaisten vaalit ovat hyvä alku. Puolueväristä riippumatta hallituksen rikollisuutta torjuvat toimenpiteet tehoavat ja r23953Olen rakastunut sinuun mies edelleen
Meidän yhteys on jossain ihan muualla kuin netissä, muistetaan se. Kaunista päivää sinulle 😍1361310- 1011302
Sun ajatttelu tuo vaan julmuutta mut kukaan muu nainen ei voi korvaa sua
Mut sun ajattelu saa mut itsetuhoseks ja uhmaan lakiakin😭😭💀 Se väärinymmärryksen määrä on käsittämätöntä. Helpottais121220- 931094
Kyläyhdistyksen tuho, kiitos sääntöukon
Hyrynsalmen kyläyhdistyksen yleinen keskustelutilaisuus ja ylimääräinen kokous alkoi hyvin. Siellähän keskusteltiin oike17903viekää miehet naiset kunnon treffeille
Ja käyttäytykää hyvin. Niin tehdään vaikutus. Miehen kuuluu tarjota naiselle.168855En vittujakaan enää välitä sinusta nainen
Toivottavasti en näe sinua enää koskaan. Jos näen, niin en ole näkevinäni. Et merkitse minulle enää mitään.61783- 37769