Nyt se alkaa viimein tapahtua...olen menettämässä mielenterveyteni. 33-vuotias naiseton pitkäaikaistyötön. Pitkään sinnittelin "normaalina" mutta nyt luhistun vauhdilla.
Olisiko keikka osastolle edessä.
Psyykeeni alkaa hajota
19
<50
Vastaukset
- Olettärkleä
Lähde parannus osastolle. Alat nähdä maailmaa enemmän.
- Kiltti-ja-Kunnollinen
Vähän sama homma kuin periksellä.
Höpöhöpö, mä voin ihan hyvin. Työasiat, pihahommat, harrastukset yms. pitävät mut aktiivisena eikä mitkään fiktiiviset jutut kuten RDR2:n tapahtumat ole sekoittuneet mun mieleeni viime aikoina.
Ja jos jostain syystä oikein ahdistaa, niin iki-ihana loratsepaami pelastaa tilanteen.- Kiltti-ja-Kunnollinen
peris234 kirjoitti:
Höpöhöpö, mä voin ihan hyvin. Työasiat, pihahommat, harrastukset yms. pitävät mut aktiivisena eikä mitkään fiktiiviset jutut kuten RDR2:n tapahtumat ole sekoittuneet mun mieleeni viime aikoina.
Ja jos jostain syystä oikein ahdistaa, niin iki-ihana loratsepaami pelastaa tilanteen.Noh noh, olepa nyt rehellinen. Päätellen siitä, että tuuppaat edelleen bicky, make, timppa-spammia palstalle, ei psyykkeesi kaksisessa kunnossa ole.
- pihallatipunen
Kiltti-ja-Kunnollinen kirjoitti:
Noh noh, olepa nyt rehellinen. Päätellen siitä, että tuuppaat edelleen bicky, make, timppa-spammia palstalle, ei psyykkeesi kaksisessa kunnossa ole.
Trollaaminen make-bicky osastolla on ihan linjassa periksen putin-valhepropagandan kanssa. Hyh hyh.
Miten muka Bicky, Make tai Timppa liittyy muhun? 🙄 En mä ole trollannut tällä palstalla muuten kuin joskus muutama vuosi sitten niitä tylsiä itseään toistavia suomityttö24v ja jyystärikarju -trolleja jotka sittemmin jätin taka-alalle.
- aIve
peris234 kirjoitti:
Miten muka Bicky, Make tai Timppa liittyy muhun? 🙄 En mä ole trollannut tällä palstalla muuten kuin joskus muutama vuosi sitten niitä tylsiä itseään toistavia suomityttö24v ja jyystärikarju -trolleja jotka sittemmin jätin taka-alalle.
Kiva kappale sulle omistettu tuossa omista palstalaiselle biisi-ketjussa
- Tutunjutunshow
En tiedä. Huvitukset on erikseen. Rikastua ei pidä vain säätäkseen. Ja varastaa lisää.
- justsulle
Voimia päivääsi
🧡 - Atm1
Mee maksulliselle niin olet terve tuota pikaa.
Sun pitäisi kyllä nyt alla kehittää päiväjärjestys.
- NainenRuudunTakaa
Jos alkaa hajoamaan, niin kannattaa juu sinne hoitoon hakeutua. Toivottavasti saat apua.
- Tunnistaitsesi
Harrasta jotain, mikä saa/ luo sinulle parempaa mieltä. Ehkä sieltä löytyy se pelastava seikka elämääsi? Ihmisiä, suorituksia, hyviä tekoja ym.
- Lkjäwet
Oot liian paljon yksin vain omat ajatukset seurana.Tarviit juttu seuraa
Jos voimat loppuu pyydä apua .Toivon että yhtenä aamuna huomaat taas kuinka hyvältä elämä tuntuu - Viinamies
Viinakaupasta saa lääkettä ja sitten yökerhoon nauttimaan naisten seurasta. Mielenterveys parantuu kun huomaa että naiset hauaa sinuun tutustua joten sinun pitää mennä yökerhoon.
- kuuppa-himmenee
Vai alkaa kuuppa himmetä?
Psyyke on vain rajoitin, lopeta lääkkeet heti kun kotiudut.
- Narumyyjä
Yksinäinen raitis mies päätyy jossain vaiheessa lopulliseen ratkaisuun.
Kun tajuaa ettei tämä tästä enää mihinkään muutu. - KarttaMaukonen
Jos se sinua yhtään lohduttaa, niin me suomalaiset feministinaiset nautimme kärsimyksistäsi. Maskuliinisuuden kriisi on hyvä asia.
feministiterveisin
HS
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi
Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.1236374Lopeta jo pelleily, tiedän kyllä mitä yrität mies
Et tule siinä onnistumaan. Tiedät kyllä, että tämä on just sulle. Sä et tule multa samaan minkäänlaista responssia, kosk3816187Nuori lapualainen nainen tapettu Tampereella?
Työmatkalainen havahtui erikoiseen näkyyn hotellin käytävällä Tampereella – tämä kaikki epäillystä hotellisurmasta tie706108Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"
sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni3443982Lidl teki sen mistä puhuin jo vuosikymmen sitten
Eli asiakkaat saavat nyt "skannata" ostoksensa keräilyvaiheessa omalla älypuhelimellaan, jolloin ei tarvitse mitään eril1482405Ukraina, unohtui korona - Grönlanti, unohtu Ukraina
Vinot silmät, unohtui Suomen valtiontalouden turmeleminen.42355Orpo pihalla kuin lumiukko
Onneksi pääministerimme ei ole ulkopolitiikassa päättäjiemme kärki. Hänellä on täysin lapsellisia luuloja Trumpin ja USA1281439- 131279
- 1871118
- 63934