Köh köh, hyvältä näyttää kepun kannatus, hihiiiihiii
https://yle.fi/uutiset/3-10711554
https://yle.fi/uutiset/3-10711554
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Jo vain viherpiiperöt hönkiin jo kepun niskaan.
Köh köh ja hihhiih
Taisi vihreät täällä ajaa sdp ohi ne rahalla ajavat demarit. Ennustan kepu 2 sdp 1 perseet 2 vihreät 1 komut 2 , päin vittua menee. Kokkarit saa varapaikan.
"päin vittua menee"
no ei paremmin vois mennä.
Niin ja Mestari hymyilee ujoa hymyään.
Toivottavasti paras voittaa
Vaan mitä Jeppe sanoo kepu puolueestaan . Mika Lintilä sano ole sinä Jeppe hiljaa. Toinen avaa mätäpaiseita pisssimällä omiin muroihin.
Demarit tulevat häviämään kannatuksessa. Gallupit oli järjestettyjä. Totuus selviää uurnilla.
Liike Nyt tulee yllättämään. Kaikki ihmiset ovat kyllästyneitä puolueiden diktatuuriin. Ryhmäpäätökset ovat demokratian häpäisy.
Takatalvi on odotettavissa, jos sdp pääsee hallitukseen.
https://www.suomenmaa.fi/?app=NeoDirect&com=6/3/490368/f4a105401b&utm_source=Suomenmaa - päivän uutisotsikot&utm_medium=email
Sipilässä on se vika, ettei hän osaa valehdella. Uskon miehenä ja insinöörinä menee asiat edellä. Kilpailijat ovat hävyttömästi heittäneet lokaa päälle, mutta se ei pysäyttänyt Juhaa. Hän pisti myös ay-pomoille niin paljon kampoihin, että järjestivät syksyllä hiekkalaatikollaan poliittisia lakkoja kostoksi Sipilän hyvälle työlle isänmaan hyväksi.
Mistä Rinteen suuri vaalibudjetti 65.000 euroa on kotoisin? Rinteellä on SAK:n jalkapanta, joten SAK on yksi tukijoista. Ne on nimenomaan hallituspuoluetta kannattavien jäsenten jäsenmaksuja. Onko osa SAK:n rahoista Venäjältä? Ei olisi ihme, koska Venäjä tukee sekasorron järjestäjiä ympäri Eurooppaa.
Tämänpäivän kannatusmittauksissa SDP. n kannatus tipahtanut alle 20 prosentin äänestäjät alkaneet kylläintymään SATUSETÄN aamusatuihin näin kävi edellisvaaleissakin . Vielä on edessä ne tärkeimmät väittelyt niissähän se rykimäkone töppää joka kerta kun reppanalla menee ÄNKYTTÄMISEKSI. Vaalirahat on kierrätetty laittomasti säätiöiltä säätiöille ja sitten näille sutkeille. Näitä jos vähän penkaisisi saattaisi kepun nuorisosäätiöt jäädä hopealle. Rinteen pudjetti on VVO.n kuppaamia pienituloisten asumistuki euroja joista ei veroja maksettu. Osan nämä roistot sijoitti veronkierto saarille verottajan tavoittamattomiin
Äänestämällä vasemmistoa saamme kiky sopimuksen loppumaan (andessonnin lupaus). Kepulit haluaa sitä jatkaa. Minulle tärkein asia näissä vaaleissa(kiky kyykytys)
https://www.iltalehti.fi/iltv-eduskuntavaalit-2019/a/956569c1-6200-4af4-a85f-18ec7d2fc945
Kepu pudonnut taas tänään julkaistussa puolue gallupissa. Persut jo kolmantena se tärkeää kun lukee tuotakin suvakkien toimintaa Suomessa?
https://oikeamedia.com/o1-96909?fbclid=IwAR1xYAT5DiT6q_3oi14BtHwMEX4UcswkSMv8WpNR9N2ooGWNbwwi1CId7MI
Lesdatioinen katkeruus paistaa Sipilästä
Koskahan herra on tutkituttanut päänsä? Missä haavemaailmassa mahtaa oikeen elää???
Tuoreimmat ennusteet. Edellisiin vaaleihin verrattuna demareilla parin prosentin nousu, mutta tällä hetkellä ero takanatulijoihin kapenee. Kokoomus samalla tasolla viime vaaleihin verrattuna. Perussuomalaisilla tappiota pari prosenttia. Keskustalla tappiota seitsemän prosenttia. Vihreillä nousua neljä prosenttia. Nämä ovat ne todelliset lukemat ja vertailukohdat! https://www.hs.fi/politiikka/art-2000006063719.html
Tänään todellinen gallup tulos että siinäpä kepu pane insinööri lapioimaan sontaa.
https://www.hs.fi/politiikka/art-2000006063719.html