Kysyin naiselta

Tavismies-

Onko se ikinä pettänyt miestä. Meni nainen vaikeaksi eikä vastannut suoraan vaan yritti vierittää syyn miehelle. Pettäminen on aina oma päätös joten sanoin naiselle että en ole kiinnostunut.

9

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ei se ole aina niin mustavalkoista. Saatoit menettää hyvän naisen.

    • Pillujen--asiantuntija

      Olisit kysynyt monenko jännämiehen käyttämä se on. Se on kaikista pahinta, jos se on pettänyt ätmin kanssa niin ei niin paha ja naisen kanssa voi seurustella.

      • pahempiätmiois

        Pahempihan se on jos ois pettänyt jonkun ruman ätmin kanssa koska silloin ei ole mitään tasoa.


    • Missä tilanteessa tällaista kysyit? Tekstistäsi saa käsityksen, että ekoilla treffeillä tai muuten tutustumisvaiheessa. Kyllä itsekin vaivaantuisin tuollaisesta kysymyksestä - ei siksi, että olisin pettänyt (itse asiassa en ole pettänyt koskaan ketään, en miestä enkä naista) - vaan koska kovin alkuvaiheessa tuollaisen kysymyksen esittäminen tuntuu vähän oudolta, voisi olla jopa signaali siitä, että tyyppi saattaa saada vainoharhakohtauksia ihan neutraaleistakin asioista (siis jos koko ajan pitää oletusarvona, että ihmiset pettää ja lähtee jo tutustumisvaiheessa siitä liikkeelle).

      • AsianVierestä

        Hmm...ei suotta 39vee:)


      • eikukaanmuu

        Veikkaan että harmaaritarista on kyse. Varmasti kyselisi vainoharhaisia kysymyksiä eka treffeillä.


      • Tutkimuksien mukaan vähintään 30% naisista pettää, joten kyllä kysymys oli ihan aiheellinen.
        Hienoa tuossa oli myös se, että rehellisesti tunnusti sen ja näin miehellä oli mahdollisuus päättää jatkaako tutustumistaan kuspiä horoon.


      • 40plus
        AsianVierestä kirjoitti:

        Hmm...ei suotta 39vee:)

        39 vuotta on täyttynyt tällä leidillä jo ajat sitten.


    • meissäsyykuitenkin

      Syyhän on aina meissä miehissä kuitenkin, vaikkemme oltaisi mitään paskoja niin silti "ajamme" naisen toisen syliin olemalla "kylmiä" ja se toinen ukko lurittelee korulauseita saadakseen pillua.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oletko tyytyväinen viime tapaamiseemme?

      Vai toivoitko sen menevän toisella tavalla? Miten?
      Ikävä
      87
      3227
    2. Nyt se sit loppuu

      Et ei enää nähdä ja yhteyttä pidetä.
      Ikävä
      62
      2937
    3. Kuoleman pelko katosi

      Olen pelännyt koko elämän ajan kuolemaa mutta yhtäkkiä kun hindut paljastivat totuuksia uskonnoista noin aloin yhtäkkiä
      Hindulaisuus
      432
      2455
    4. Viikonloppu terveiset kaivatulle

      tähän alas ⬇️⬇️⬇️
      Ikävä
      80
      2283
    5. Myötähäpeä kun näkee sut,

      tekisit jotain ittelles. Ihan hyvällä tämä!
      Ikävä
      74
      2189
    6. Jos sitä keittelis teetä

      Ja miettis mitä mies siellä jossain touhuilee... ☕️
      Ikävä
      95
      2026
    7. Huomenta ........

      Huomenta 💗 Tiedän, että tuntuisit hyvälle.
      Ikävä
      12
      1626
    8. Toiselle puolikkaalleni

      Sinulla ei taida olla kaikki nyt ihan hyvin? Minua itketti eilen kauheasti, sinunko itkuja itkin? Kyllä kaikki selviää j
      Ikävä
      34
      1618
    9. Kuhmolainen on selvästi kepun lehti

      Kuhmolaise etukannessa oli Kuva kun Jaskalle annettiin karhu patsas.mutta kukmolaislehti oli niin kepulainen että Jaskan
      Kuhmo
      20
      1613
    10. Ei mun tunteet

      ole mihinkään kadonnut. Enkä mä sua inhoa tai ole kyllästynyt. Mä ymmärsin, ettet ole kiinnostunut minusta, ainakaan sil
      Ikävä
      30
      1450
    Aihe