Kysyin naiselta

Tavismies-

Onko se ikinä pettänyt miestä. Meni nainen vaikeaksi eikä vastannut suoraan vaan yritti vierittää syyn miehelle. Pettäminen on aina oma päätös joten sanoin naiselle että en ole kiinnostunut.

9

65

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ei se ole aina niin mustavalkoista. Saatoit menettää hyvän naisen.

    • Pillujen--asiantuntija

      Olisit kysynyt monenko jännämiehen käyttämä se on. Se on kaikista pahinta, jos se on pettänyt ätmin kanssa niin ei niin paha ja naisen kanssa voi seurustella.

      • pahempiätmiois

        Pahempihan se on jos ois pettänyt jonkun ruman ätmin kanssa koska silloin ei ole mitään tasoa.


    • Missä tilanteessa tällaista kysyit? Tekstistäsi saa käsityksen, että ekoilla treffeillä tai muuten tutustumisvaiheessa. Kyllä itsekin vaivaantuisin tuollaisesta kysymyksestä - ei siksi, että olisin pettänyt (itse asiassa en ole pettänyt koskaan ketään, en miestä enkä naista) - vaan koska kovin alkuvaiheessa tuollaisen kysymyksen esittäminen tuntuu vähän oudolta, voisi olla jopa signaali siitä, että tyyppi saattaa saada vainoharhakohtauksia ihan neutraaleistakin asioista (siis jos koko ajan pitää oletusarvona, että ihmiset pettää ja lähtee jo tutustumisvaiheessa siitä liikkeelle).

      • AsianVierestä

        Hmm...ei suotta 39vee:)


      • eikukaanmuu

        Veikkaan että harmaaritarista on kyse. Varmasti kyselisi vainoharhaisia kysymyksiä eka treffeillä.


      • Tutkimuksien mukaan vähintään 30% naisista pettää, joten kyllä kysymys oli ihan aiheellinen.
        Hienoa tuossa oli myös se, että rehellisesti tunnusti sen ja näin miehellä oli mahdollisuus päättää jatkaako tutustumistaan kuspiä horoon.


      • 40plus
        AsianVierestä kirjoitti:

        Hmm...ei suotta 39vee:)

        39 vuotta on täyttynyt tällä leidillä jo ajat sitten.


    • meissäsyykuitenkin

      Syyhän on aina meissä miehissä kuitenkin, vaikkemme oltaisi mitään paskoja niin silti "ajamme" naisen toisen syliin olemalla "kylmiä" ja se toinen ukko lurittelee korulauseita saadakseen pillua.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä teidän jutussa on ongelmana?

      Missä meni pieleen?
      Ikävä
      162
      1394
    2. Kauhavan häiriköijistä

      Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä
      Kauhava
      40
      985
    3. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      38
      715
    4. Auto ajoi päälle?

      Ja pakeni luin iltapäivälehdestä. ! Ken on kuski joka tuollee teki
      Kuusankoski
      14
      630
    5. Miksi Lapset kiusaa yöllä

      Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä
      Kauhava
      28
      622
    6. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      36
      616
    7. Tehdäänkö tänään toiveista totta?

      Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..
      Ikävä
      46
      607
    8. Sama ransetti taas!

      Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver
      Hyrynsalmi
      20
      592
    9. Ajatteletko ollenkaan minua

      Naiselle, jonka kanssa vahva tunne yhteydestä. Jota kipeästi kaipaan, mutta jota ei juuri näe. Onko siitä jo kolme vuott
      Ikävä
      30
      577
    10. Viimeinen lankafest

      Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .
      Puolanka
      17
      553
    Aihe