Pakkoruotsin kriitikothan puhuvat heitä koskevasta pakosta, ovat sen kokemusasiantuntijoita. Heillä on oikeus puhua ja kirjoittaa omasta ja lastensa puolesta. Ja velvollisuus. Yritys vaientaa, vähätellä ja mustamaalata heitä vain korruptoi yhteiskuntaamme.
Miksi pakon puolustajat kieltäytyvät kuuntelemasta kriitikkoja
2
<50
Vastaukset
Pakon puolustajat ovat tässä kuuntelemattomuudessa käyneet läpi kaikki vaiheet:
- ensin ylistetään pakkoa enemmistön (yli 95%) turvana (ilman ruotsia ei saa kunnon töitä...)
- sitten vähätellään pakon ongelmia ja syyllistetään ongelmista enemmistöä (vain mopopojat ja näiden ymmärtämättömät vanhemmat...)
- sitten mustamaalataan pakon kriitikkoja (kritiikki vain savuverho ruotsivihalle, pakon ongelmista kirjoittavat vetävät puoleensa väkivaltaisia ääriaineksia...)
- lopuksi sensuroidaan, mikä on nyt palstan tilanne - heti, kun pakkoruotsikriittisiä tekstejä ilmaantuu tänne, ne yritetään työntää pois näkyvistä nostamalla sisällyksettömiä viestiketjuja muutamalla sanallaPakko koskee yhteiskuntaa ja sen velvollisuutta noudattaa lakeja, ei suinkaan yksittäisiä kansalaisia.
Pakkoruotsi on väline, ei itseisarvo.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Olet minua
vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va1673447- 152096
Mies pyysi rahaa
Jälkikäteen kun tarjosi kyydin yhteisestä harrastuksesta kotiini. Mitä vi**... Ei ihastunut mies noin toimi?2231490Jos tapaisimme uudelleen?
niin luuletko että mikään muuttuisi vai toistuuko meidän historia? Ehkä vähän eri tavalla mutta samoin tuloksin J701241- 441211
- 371121
Mites nyt suu pannaan
Kitkiöjoki ja Järvinen solmivat Attendon/Terveystalon kanssa sopimuksen, jonka mukaan sopimuksen irtisanomisoikeus on va381063Taas Lieksassa tyritty
Suomalaisten kansallismaisemaa juntit pilaamassa. Nuori tyttö kaupunginjohtajana ei ole sen viisaampi. *S-ryhmän hanke1361031- 47994
Nähdäänkö ensi viikolla
paikassa joka alkaa samalla kirjaimella kuin etunimesi? Ikävä on sinua. Fyysistä läsnäoloasi.39974