Kouluruoka

Anonyymi

Mikä seuraavista on mielestäsi paras ja mikä huonoin kouluruoka?


1 .Sitruunainen kalakastike
2. Bolognesekastike
3. Broileri-pastavuoka
4. Broilerikeitto
5. Kana ja riisi
6. Uunimakkara
7. Kalapuikot
8. Makaronilaatikko
9. Lihapullat

5

191

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Jokainen noista on koulukeittiön raiskaamana ihan hirveää paskaa. Joku makaronilaatikko ja uunimakkara ehkä menee koska ne nyt ei muutenkaan maistu oikein miltään, mutta parhaimmallekin voi antaa korkeintaan arvosanan 2/5.

    • Anonyymi

      Jätteet kuuluvat roskikseen, eivät lautaselle.

    • Anonyymi

      Onhan kouluruokia, ihan hyviäkin, mutta ei mikään noista.

    • Anonyymi

      Hieno lista, jotkut moukat jo ovat kommentoineet tarjontaa,, meitsi kun on suomalainen lihansyöjä, niin ylläripylläri kun olin koulun keittiössä töissä niin lastan suosikit olivat juustoinen kasviskeitto ja makaroonilaatikko, näitä meni todella paljon verrattuna joihinkin vege juttuihin.

    • Anonyymi

      kalapuikot lähinnä välipalaa leivän päälle. makaroonilaatikko , helppoa ja hyvää. kun on situunainen kalakastike niin tuleeko siinä mukana kalaa kans? kana ja riisi vetää veteläks...ei ole lihakeittoa listalla, ei karjalannpiirakoita, tillilihakastiketta ei mitään kun tollasta kevyttä vaan näkyy koko lista mutta kun ei moni syö koulussa niin ei kannata kai niin veronmaksajien rahoja tuhlaillakaan, sioille ne menee..

    Ketjusta on poistettu 11 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Maahanmuuttajien vaikutus Suomen valtiontalouteen positiivinen

      Maahanmuuttajat maksavat enemmän tuloveroja kuin saavat tulonsiirtoja. Eroavat persuista tässä suhteessa. Persuista o
      Maailman menoa
      277
      4336
    2. Ukrainan tiedustelun huippupotti - Iski ensin yhteen satamaan, sitten toiseen

      Ukrainan tiedustelupalvelu SBU kertoo johtaneensa operaatiota, jossa on isketty drooneilla Venäjän tärkeimpiin satamiin
      Maailman menoa
      120
      2364
    3. Ketkä 8 Ähtärin luottamushenkilöä saivat syytteen virka_aseman väärinkäyttämisestä?

      Nyt näiden valtuutettujen nimet esiin, kiitos! Nämä henkilöt pitää yksinkertaisesti laittaa syrjään Ähtärin kaupunginva
      Ähtäri
      56
      2346
    4. Uusin tutkimus: Suomi on maailman toiseksi vähin rasistinen maa

      taakse jää mm. Ruotsi(7) ja Norja(8). Martin Paasi(kok.): Kumoaa vasemmiston väitteet. Kansainvälinen vertailu osoitta
      Maailman menoa
      83
      2246
    5. Ulkomaalaistaustaiset tulevat kalliiksi yhteiskunnalle.

      Selvitys: Ulkomaalaistaustaiset saivat selvästi enemmän työttömyysetuuksia ja toimeentulotukea kuin suomalaistaustaiset.
      Maailman menoa
      137
      2218
    6. Olen Päivi Räsäsen puolella

      En oe uskovainen enkä kristillisdemograattikaan mutta onhan tuo naurettavaa laittaa Päivi syylliseksi omasta mielipit
      Maailman menoa
      270
      2155
    7. Nuhteettomia edustajia

      Korkein oikeus tuomitsi Päivi Räsäsen kiihottamisesta kansanryhmää vastaan Kansanedustaja Päivi Räsästä (kd.) vastaan no
      Politiikka
      155
      1911
    8. Ähtärin päättäjät

      Nyt tulee kutsu leivättömän pöydän äärelle. Syytteet nostetaan. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/cef83309-0a1b-4fcd-9b
      Ähtäri
      75
      1852
    9. Arkkipiispa Tapio Luoma sanoo olevansa syvästi huolissaan lisääntyvästä rasismista ja islamofobiasta

      Tarvitsemme ymmärrystä ja uskontojen lukutaitoa erilaisia perinteitä kohtaan. Rauhallinen rinnakkaiselo ja toinen toisem
      Maailman menoa
      417
      1387
    10. Oletko tosiaan niin

      matalalla älykkyydellä varustettu että et tajua miten sua vedätetään? Kun susta ei tykätä.
      Viha
      151
      1291
    Aihe