Minusta on hieno asia että tämän palvelun moderaattorit ovat selkeästi ottaneet tiukempaa linjaa asiattomissa kommenteissa ja siivoavat palstaa. Tällä palvelulla on pitkään ollut huono maine ja nyt selkeästi suunta on muuttumassa. Tästä olen iloinen. Jatkakaa samaa tiukkaa linjaa että keskustelu pysyy asiallisena. Hienoa työtä.
Hienoa Suomi24
5
253
Vastaukset
- Anonyymi
Kyllä samaa mieltä. Kanava työllistää paljon, koska he tietävät heti minuuttien päästä ilman ilmiantoakin siivota palstaa! Ja kun ajattelee miten valtavasti kommentteja tulee päivittäin eri osa- alueille.
- Anonyymi
Samaa mieltä täälläkin. Ei ole helppo työ ja todella todella hienoa että linja on tiukentunut. Sillä on melko merkittävä vaikutus ihmisten ja keskustelijoiden asenteisiin myös. Tätä kautta kommentointi pysyy väkisinkin asiallisempana ja mieli positiivisempana.
- Anonyymi
En näe positiivisuutta. Miten mielipiteitä voi karsia? Onpa siellä paljon työntekijöitä jos kerkeävät kaikki lurinat lukea.Höpö höpö.
- Anonyymi
Olipa yllätys että tännekki keskusteluun eksy yks kitisijä ja viulunsoittaja. :D
- Anonyymi
Positiivinen suomi24 suunta on selkeesti.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse203916SDP:n kansanedustaja Nazima Radmyar uhriutuu somessa saamistaan viesteistä.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011854410.html Miksi Razmyar ei kestä kansan palautetta oikean kansanedustajan tavo2463851Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?
Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv1333450Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky813438Korpelanvaara
Korpelanvaaran alle tulee uusi hevosurheilu keskus monen miljoonan investoinnit222297Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?
Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv341823Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575571703- 371620
- 321511
- 921453