Miksi sinusta tulikaan raksa nainen ? Senkö takia vain, että halusit olla sellainen samanlainen kuin eräs toinenkin on ? Kuuntelit aikasi kuinka porukat kehuivat tätä naista josta tulit kateelliseksi alta aamu kahvin ja kun pieni pääsi ei kestänyt tätä, niin päätit haluta olla samanlainen ja opiskella itsesi raksa alalle...Näin tässä sinun stoorissa kävi. Tosin et ikänä pääse samalle tasolle kuin tämä toinen nainen. Se ala jolla hän on, hän on edelleen ainoa nainen omalla alallaan. Huom, ainoa teräs nainen. Sinä olet vain ja ainostaan raksalla töissä. Alemmuskompleksinko sait nyt kun et ylläkkään korkeammalle ? Voi voi. Tälläista se perisuomalainen kateus voi pahimmillaan tehdä. Naurettavaa touhua olla kateellinen toisen ammatista. Onneksi ihmisten luonteita ei kukaan pysty matkimaan!
RaksaNainen Rovaniemeltä
6
85
Vastaukset
- Anonyymi
Tiedän tämän naisen raksalta joka matkimalla matkii toisia. Huono itsetunto on monesti syynä tälläiseen käytökseen. Pitää olla jonakin jotta saa pönkitettyä itseään. Tälläiset naiset eivät ole edes kauniita. Kauneus lähtee sisältä käsin ja sellainen on kaunis nainen, joka on sinut itsensä kanssa.
- Anonyymi
Ookkonä kaunis ?
- Anonyymi
Kyllä olen ja tiedän sen. Ovat mies työkaverit kyllä kehuneetkin ja kivaltahan se kuulostaa. Muttei se mene kuiten liikaa päähän. Kaikki ei pyöri kauneuteni ympärillä, on sitä muutakin elämää.
- Anonyymi
Sukupuolet ovat sekottuneet. Kaipaan aikoja ku naiset olivat naisia ja miehet miehiä
Se raksa nainen on seksikäs
- Anonyymi
Rakennusmestari on kiinnostunut
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1781476
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä431061Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad38745- 14670
Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver21660Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä29653- 37653
Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46607No nytkö tuli lähtö Orpolle?
Pieniä oli Marinin aamupalasilakat joulukaloiksi vrt. Orpon 35 miljoonan euron kähmintä johonkin Vapaavuoren urheiluhall184604Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .17593