George Soros, Bill ja Melinda Gates, U-2 Bono ja ilmasto-vouhotus

Bilderberg-kokouksen suuntaisesti valuuttakeinottelulla rikastumaan päästetty George Soros kumppaneineen on tukemassa välimereltä suuntautuvaa pakolaisvirtaa miljardi-avustuksin.
Hän kertoi säätiönsä sivuilla tukevansa 15000€:n summalla jokaista turvapaikan saanutta pakolaista.
Summalla oli tarkoitus oli häivyttää ja sumentaa maahanmuuttajista aiheutuvia kustannuksia siten että todellisuus ei paljastuisi turvapaikan myöntäneen maan kansalaisille.
https://www.opensocietyfoundations.org/
Tämä on tuttua kauraa jokaiselle asioita seuranneelle.

Sama kuvio toistuu jälleen mm siinä että kyseenalaista kunniaa nauttivan Asbergren-oireyhtymää sairastavan, ilmasto-hysteriaa lietsovan ruotsalaisen teini-tytön Greta Thunbergin henkilökohtainen avustaja/neuvonantaja ja valmentaja Luisa-Marie Neubauer on George Sorosin, Bill ja Melinda Gatesin ja U-2-yhtyeen Bobon rahoittaman "One.org"säätiön palkkalistoilla.
Tätä Luisa Neubauer/Greta Thunberg -yhteyttä pyritään jatkuvasti kieltämään mutta kyllä se Luisa löytyy aina sieltä taustalta kuiskimasta.
https://pbs.twimg.com/media/D42w2qVWkA40682.jpg

One.org: https://www.one.org/international/

Sama globaali eliitti löytyy melkein kaiken vouhotuksen takaa, myös ilmasto-kohelluksen

4

87

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Siellä valta nissä raha.

    • Anonyymi

      Valitse toinen.
      1. Rikas sijoittaa/omistaa maailmanparannukseen.
      2. Rikas sijoittaa/omistaa ympäristö ihmisen kannalta huonoksi.

      Lopuksi.
      Rikas rikastuu.

      Spin on jompikumpi. Voit kannustaa toista. Itse en kannusta kumpaakaan vaan ideaa.
      Eriarvoisuus alas. Ympäristön tarjoamat mahdollisuudet ylös. Ei kilpailla parhaan tuotteen teosta vaan vallasta ja eniten rahaa tekevästä mallista.

      • Anonyymi

        En minä kannata kapitalismiä, sosialismii, ja kommunismiä yms. Tiettyjä asioita sieltä sun täältä. Ei se tee minusta yhden aatteen kannustajaa.

        Epäkohtia nykyisessä järjestelmässä:
        1. Tieto pysyy pienellä joukolla. Ei ole netissä kaikkien saatavilla. Tietämättömyys ja tehottoman tiedon näkyvyys ei edistä asioita vaan vie taaksepäin.
        2 . Markkinointi ajaa vain heidän asioita joilla on varaa. Huonot tuotteet kuihduttaa hyvät tuotteet koska vain huonot tuotteet selviää kun rahalla voi sulkea kilpailun pois.
        3. Tuotteet tehdään korvattavaksi x vuoden välein. Korjattavuus huono.
        4. kilpailu on tarjouskilpailua ei tuotteen paremmuudella kilpailla. Ei ole avointa mallia jonka voisi valita tai kehittää.
        5. terveyspalvelut on epätehokkaita. Neuvotaan huonosti kun ei kerätä dataa toiminnasta. Ei selviydy toimivat ratkaisut paremmin kuin ei toimivat. Silti rahaa tulee vaikka ei toimi.
        6. ihmiset ostaa flexatakseen/markkinoidun. Ei toiminnallisuuden, paremman suunnan tukemisen tai tuotteen käyttöiän takia.
        7. valtio kuuntelee lobbaajia ja joskus kansaa. Kansa on taas tietämätön. Miksi ei käydä kaikkia vaihtoehtoja läpi kunnolla ja julkisesti? Käydä avointa keskustelua kansalaisten kanssa mitä vaihtoehtoja on.
        8. koulutuksen taso on puutteellista ja epätehokasta.
        9. ihmiset ovat ympäristön orjia. Nopeampaa muuttumiskykyä tarvitaan. Jos ei voi tehdä jotain paremmin niin ei voi mennä paremmaksi. Odotetaan vuosikymmeniä jotta edetään vähän.
        10. Oman edun ajaminen. Jos jokin muutos aiheuttaa oman omaisuuden arvon laskua niin ollaan sitä vastaan. Mikään hyöty ei käännä päätä. Asian käsittely jää alkuun.

        Jos ei ruokittaisi sitä mikä ei toimi niin asiat loksahtaisi hiljalleen tehokkaaksi.
        Jos ruokittaisiin kaikkia vaihtoehtoja niin nähtäisi mitkä toimii tehokkaiten ja sitten voitaisi ruokkia lisää selviytyjiä.
        Jos kuunneltaisiin myös kaikki niin saataisiin miltein kaikki vaihtoehdot kasaan.
        Jos ei tehtäisi raha/kasvu edellä vaan toiminnallisuus niin ei olisi ongelmia.
        Jos muutoskyky olisi nopea niin ei kestäisi vuosia tehdä pientä parannusta vaan pari viikkoa.
        Jos tieto olisi avointa ja kaikilta voisi saada syöttöä niin olisi kehitys nopeaa. Nyt vain pieni ryhmä työstää asioita ja päättäjä valitsee rahan mukaan miten toimitaan.


    • Anonyymi

      Päästöoikeudet ovat omituisia kontrollin ulkopuolella olevia rahasampoja. Mihin ne rahat menevät?

      Tuosta höpötyttelistä olikin kiva kuulla jotakin ,että kuka on taustalla tämän lapsen asiassa?

      Arvasin , että politiikkaa tehdään isolla vaihteella.

      Lapsia ja nuoria peloitellaan ilmastolla , mutta ei ydinsodalla, terrorismilla ja väestöräjähdyksellä niin kuin aikaisemmin

      Ilmastohistoriaa ei opeteta enää kouluissa näemmä kun kaikki virhetieto menee läpi.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hengenvaaralliset kiihdytysajot päättyivät karmealla tavalla, kilpailija kuoli

      Onnettomuudesta on aloitettu selvitys. Tapahtuma keskeytettiin onnettomuuteen. Tapahtumaa tutkitaan paikan päällä yhtei
      Kauhava
      52
      2989
    2. Ajattelen sinua iltaisin, aamulla, päivittäin

      Ehkä siinä jo pientä vinkkiä. Oot jäänyt pahasti mieleen. Sun katse on niin syvä ja oot niin lempeä. Hyvä olla sun kanss
      Ihastuminen
      107
      1712
    3. Ootko rakastunut?

      Kerro pois nyt
      Ikävä
      106
      1042
    4. Onhan sulla nainen parempi mieli

      Nyt? Ainakin toivon niin.
      Ikävä
      92
      992
    5. Mitä sä haluat?

      Kerro nyt. Sano suoraan.
      Ikävä
      60
      893
    6. Ujosteletko tosissaan vai mitä oikeen

      Himmailet???? Mitä pelkäät?????
      Ikävä
      42
      796
    7. Priden osallistujamäärä suuri pettymys!

      Ei lähellekään sataatuhatta, vaikka mukaan on värvätty kaikki aktivistit jopa homot katolta heittelevä islamistinen aate
      Luterilaisuus
      163
      790
    8. IS Viikonloppu 28.-29.6.2025

      3- merkitty Kovis Erkki Vuokilalta. Oikean reunan (kuvituksellinen) pääkuva on hauska, mutta siitä johdetun sanan merkit
      Sanaristikot
      57
      771
    9. Joku kysyy

      Missä on syy? Jossainhan se syy täytyy olla persujen kannatuksen alenemiseen. Kannatuksen alneminen ei näy pelkästään g
      Perussuomalaiset
      59
      752
    10. Kannan sinua mukanani

      Aina sydämessäni ❤️ Niin kauan kun henki pihisee ja veri virtaa suonissani, niin olet osa minua tavalla, josta olen kii
      Ikävä
      28
      695
    Aihe