Bilderberg-kokouksen suuntaisesti valuuttakeinottelulla rikastumaan päästetty George Soros kumppaneineen on tukemassa välimereltä suuntautuvaa pakolaisvirtaa miljardi-avustuksin.
Hän kertoi säätiönsä sivuilla tukevansa 15000€:n summalla jokaista turvapaikan saanutta pakolaista.
Summalla oli tarkoitus oli häivyttää ja sumentaa maahanmuuttajista aiheutuvia kustannuksia siten että todellisuus ei paljastuisi turvapaikan myöntäneen maan kansalaisille.
https://www.opensocietyfoundations.org/
Tämä on tuttua kauraa jokaiselle asioita seuranneelle.
Sama kuvio toistuu jälleen mm siinä että kyseenalaista kunniaa nauttivan Asbergren-oireyhtymää sairastavan, ilmasto-hysteriaa lietsovan ruotsalaisen teini-tytön Greta Thunbergin henkilökohtainen avustaja/neuvonantaja ja valmentaja Luisa-Marie Neubauer on George Sorosin, Bill ja Melinda Gatesin ja U-2-yhtyeen Bobon rahoittaman "One.org"säätiön palkkalistoilla.
Tätä Luisa Neubauer/Greta Thunberg -yhteyttä pyritään jatkuvasti kieltämään mutta kyllä se Luisa löytyy aina sieltä taustalta kuiskimasta.
https://pbs.twimg.com/media/D42w2qVWkA40682.jpg
One.org: https://www.one.org/international/
Sama globaali eliitti löytyy melkein kaiken vouhotuksen takaa, myös ilmasto-kohelluksen
George Soros, Bill ja Melinda Gates, U-2 Bono ja ilmasto-vouhotus
4
83
Vastaukset
- Anonyymi
Siellä valta nissä raha.
- Anonyymi
Valitse toinen.
1. Rikas sijoittaa/omistaa maailmanparannukseen.
2. Rikas sijoittaa/omistaa ympäristö ihmisen kannalta huonoksi.
Lopuksi.
Rikas rikastuu.
Spin on jompikumpi. Voit kannustaa toista. Itse en kannusta kumpaakaan vaan ideaa.
Eriarvoisuus alas. Ympäristön tarjoamat mahdollisuudet ylös. Ei kilpailla parhaan tuotteen teosta vaan vallasta ja eniten rahaa tekevästä mallista.- Anonyymi
En minä kannata kapitalismiä, sosialismii, ja kommunismiä yms. Tiettyjä asioita sieltä sun täältä. Ei se tee minusta yhden aatteen kannustajaa.
Epäkohtia nykyisessä järjestelmässä:
1. Tieto pysyy pienellä joukolla. Ei ole netissä kaikkien saatavilla. Tietämättömyys ja tehottoman tiedon näkyvyys ei edistä asioita vaan vie taaksepäin.
2 . Markkinointi ajaa vain heidän asioita joilla on varaa. Huonot tuotteet kuihduttaa hyvät tuotteet koska vain huonot tuotteet selviää kun rahalla voi sulkea kilpailun pois.
3. Tuotteet tehdään korvattavaksi x vuoden välein. Korjattavuus huono.
4. kilpailu on tarjouskilpailua ei tuotteen paremmuudella kilpailla. Ei ole avointa mallia jonka voisi valita tai kehittää.
5. terveyspalvelut on epätehokkaita. Neuvotaan huonosti kun ei kerätä dataa toiminnasta. Ei selviydy toimivat ratkaisut paremmin kuin ei toimivat. Silti rahaa tulee vaikka ei toimi.
6. ihmiset ostaa flexatakseen/markkinoidun. Ei toiminnallisuuden, paremman suunnan tukemisen tai tuotteen käyttöiän takia.
7. valtio kuuntelee lobbaajia ja joskus kansaa. Kansa on taas tietämätön. Miksi ei käydä kaikkia vaihtoehtoja läpi kunnolla ja julkisesti? Käydä avointa keskustelua kansalaisten kanssa mitä vaihtoehtoja on.
8. koulutuksen taso on puutteellista ja epätehokasta.
9. ihmiset ovat ympäristön orjia. Nopeampaa muuttumiskykyä tarvitaan. Jos ei voi tehdä jotain paremmin niin ei voi mennä paremmaksi. Odotetaan vuosikymmeniä jotta edetään vähän.
10. Oman edun ajaminen. Jos jokin muutos aiheuttaa oman omaisuuden arvon laskua niin ollaan sitä vastaan. Mikään hyöty ei käännä päätä. Asian käsittely jää alkuun.
Jos ei ruokittaisi sitä mikä ei toimi niin asiat loksahtaisi hiljalleen tehokkaaksi.
Jos ruokittaisiin kaikkia vaihtoehtoja niin nähtäisi mitkä toimii tehokkaiten ja sitten voitaisi ruokkia lisää selviytyjiä.
Jos kuunneltaisiin myös kaikki niin saataisiin miltein kaikki vaihtoehdot kasaan.
Jos ei tehtäisi raha/kasvu edellä vaan toiminnallisuus niin ei olisi ongelmia.
Jos muutoskyky olisi nopea niin ei kestäisi vuosia tehdä pientä parannusta vaan pari viikkoa.
Jos tieto olisi avointa ja kaikilta voisi saada syöttöä niin olisi kehitys nopeaa. Nyt vain pieni ryhmä työstää asioita ja päättäjä valitsee rahan mukaan miten toimitaan.
- Anonyymi
Päästöoikeudet ovat omituisia kontrollin ulkopuolella olevia rahasampoja. Mihin ne rahat menevät?
Tuosta höpötyttelistä olikin kiva kuulla jotakin ,että kuka on taustalla tämän lapsen asiassa?
Arvasin , että politiikkaa tehdään isolla vaihteella.
Lapsia ja nuoria peloitellaan ilmastolla , mutta ei ydinsodalla, terrorismilla ja väestöräjähdyksellä niin kuin aikaisemmin
Ilmastohistoriaa ei opeteta enää kouluissa näemmä kun kaikki virhetieto menee läpi.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Yritän tänään laittaa taajuudet kohdilleen
Jotta törmätään kirjaimellisesti. Ei tätä kestä enää perttikään. Olet rakas ❤️662238Onko kaivattusi
kyltymätön nainen, pystyisitkö olemaan hänelle loputon mies, vai meneekö toisinpäin.381853Vanhuksen varpaankynsien leikkaus 89 euroa...
Huh huh.......Parturikäynti olisi varmasti ollut 250 euroa? Kallis on suomi nykyään.1711480Viulu vaiennut
Eikö pisnikset suju ? Vai miksi pahin yrittäjä vouhka on "kadonnu" maan alle. 🤣221474Anne Kukkohovi. Myy likaisia alushousujaan.
Kuka ihme ostaa jonkun naisen likaisia alushousuja, menee lujaa kyllä tälläkin housujen myyjällä.781177Nainen, sellaista tässä ajattelin
Minulla on olo, että täällä on edelleen joku, jolla on jotain käsiteltävää. Hän ei ole päässyt lähtemään vielä vaan jost1771144Kyllä tekee kipeää
Luopua kaikesta mitä on elämässä saavuttanut😞 ei vaan ole enää yhtäkään hiljaista vuorokautta🤬211096Kauanko skuutteja on siedettävä? Ei tietoa liikennesäännöistä, ajellaan miten sattuu ja missä vain.
Kauanko on kestettävä sähköpotkulautojen terrorismismia? Niillä ajelevat eivät tiedä, tai jos tietävätkin, niin eivät vä1051064- 77929
En mä tiedä mitä tapahtuu
siis tykkäisitköhän musta oikeasti. Ehkä oot pelannu liikaa rahapelejä, ehkä rakastat tyhjiä arpoja.9922