Ministerivalinnat

Anonyymi

Seuraava Eurooppa-, kulttuuri-,
ja urheiluministeri Vas Li Andersson.
Ympäristöministeri vihreä Maria Ohisalo.
Aivan ihanaa.
Sinne ei sinisten ja persujen jääriä huolita.
Tulevaisuus on pelastettu!

13

53

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ympäristöministeri vastaa myös asunto ja energia asioista.
      Vihreä tulevaisuus odottaa.
      Hiilinielujalanjälki turvattu.

      • Anonyymi

        Hakkaraisen Tepastapa se energiaministeri tulee..


    • Anonyymi

      Tepa on munaton ja äänetön yhtiömie eduskunnassa.

    • Anonyymi

      Hiilinnielunjälki? Kala... tekee pitkän reissun kun taas palaa takaisin.

    • Anonyymi

      Tuore ulosottomerkintä löytyy myös vasemmistoliiton puheenjohtajalta Li Anderssonilta, jolta työeläkevakuutusyhtiö Varma karhusi pientä saatavaa eduskuntavaalien alla maalis-huhtikuussa.

      Arhinmäeltä perintönä; "taskumatti"ja sateenkaarisukat!
      https://youtu.be/vIYHqkyeo5c

      • Anonyymi

        Kyllä on pienet huvit Seiskalla niinkuin linkin postaajallakin. Onko tuo nyt niin ihme jos ihminen ottaa muutaman kaljan oli sitten kansanedustaja tai pappi.

        Kovin pitäisi olla häkissäkasvatettu ihminen joka täyttäisi ne ehdot mitä ihmiset odottavat.

        Eikö Kemijärvellä koskaan ole nähty ihmistä joka on ottanut muutaman kaljan mutta ei ole humalassa.


    • Anonyymi

      Kyllä näitä kuormasta syöjiä tynkkysiä on joka niemessä ja notkossa.
      Valrion elättejä molemmat.
      Suurelta osin pysyttelevät vielä kaapeissaan.

      • Anonyymi

        Tynkkynen ei todellakaan ole koskaan ollut valtion elätetävänä, oletko sinä? Tynkkynen on mm opiskellut opettajaksi tätänykyä toiminut yrittäjänä.
        Persuna ja homona voi opettajan paikat olla tiukassa.

        Tuossa samassa haastattelussa Tynkkynen paljastaa korruption määrän mitä kansanedustajille tyrkytetään. Ihme ja kumma kun muut kansanedustajat eivät ole tästä lahjuksien määrästä koskaan puhuneet.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Tynkkynen ei todellakaan ole koskaan ollut valtion elätetävänä, oletko sinä? Tynkkynen on mm opiskellut opettajaksi tätänykyä toiminut yrittäjänä.
        Persuna ja homona voi opettajan paikat olla tiukassa.

        Tuossa samassa haastattelussa Tynkkynen paljastaa korruption määrän mitä kansanedustajille tyrkytetään. Ihme ja kumma kun muut kansanedustajat eivät ole tästä lahjuksien määrästä koskaan puhuneet.

        Faktaa teille. Iltalehden toimittaja Lauri Nurmi kertoi tutkimuksesta Sannikka/ukkola ohjelmassa. Tutkittu oli äänestäjien varallisuuta Persujen äänestäjissä oli yli 50000€/ vuosi ansaitsevia enempi kuin Kepun,ja Sdp:n äänestäjissä

        Eipä ole ihme jos Persut ovat äärioikeistolainen puolue onhan heissä varakkaita paljon.
        Kemijärvellä varmaan on vähemmän upporikkaita Persuja mutta niin on Kepujenkin laita , suurin osa heistäkin on yhteiskunnan apujen varassa, ja siitä huolimatta ovat mieleltään oikeistoporvareita.


      • Anonyymi

        Niinpä onkin viisainta äänestää sahuri Teukka Hakkaraista.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Niinpä onkin viisainta äänestää sahuri Teukka Hakkaraista.

        Tavallaan olet oikeassakin. Hakkarainen on harvoja kansanedustajia jotka on pystynyt elättämään itsensä ruummiillisella työllä ja pystyis vieläkin.
        Hakkarainen on myös tyollistänyt kymmeniä muita. Hakkarainen on mennyt eduskuntaan jo kolme kertaa tuplasi äänimääränsä nyt viimeisissä vaaleissa.

        Hakkarainen ei ole mennyt eduskuntaan suurella rahalla vaan jollain muilla avuilla. Media etenkin yle on pilkannut häntä niinpaljon ettei muuta mainontaa ole tarvittu.

        Jospa ihmiset huomaisivat sen mitä enempi me hakkaraisia, ja Persuja haukumme se kyllä äänimäärissä sataa heidän laariinsa.
        Ntykin tällä hallituksesta syrjäyttämisellä ja istumajärjestys riidalla teemme heistä seuraavaksi pääministeripuolueen.


    • Anonyymi

    Ketjusta on poistettu 12 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Räppäri kuoli vankilassa

      Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "
      Maailman menoa
      87
      3978
    2. Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä

      Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella
      Ikävä
      24
      2871
    3. No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen

      Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol
      Ikävä
      45
      2292
    4. Missä näitte viimeksi?

      Missä näit kaivattua viimeksi ja oliko sähköä ilmassa?
      Ikävä
      34
      1301
    5. Puukotus yöllä

      Oli kaveri hermostunut ja antanut puukosta.
      Sotkamo
      10
      889
    6. 131
      865
    7. rakas J siellä jossain

      Niin ikävä sua. -P. Nainen
      Ikävä
      6
      824
    8. Masan touhut etenee

      Punatiilitalon tietotoimiston mukaan Masa on saanut viimein myytyä kämppänsä ja kaavoittaa uudelle lukaalille tonttia pa
      Äänekoski
      12
      811
    9. Naisten ja miesten tasoeroista

      Oletteko huomanneet, että naisissa ylemmän tason naiset ovat sinkkuja, ja miehissä alemman tason incelit? Toimivat paris
      Ikävä
      124
      746
    10. You've been running and

      so has your mind, I'm thinking of you all the time... 💘
      Ikävä
      11
      740
    Aihe