Radiojuontajien keskinäinen psykologia

Anonyymi

Usein kuunnellut radiojuontajapareja, joilla tuntuu olevan molemminpuolinen syvä keskinäinen psykologinen synkkaaminen olemassa. Ja kun he ovat vielä eri sukupuolta, niin kuinka sellaisessa tilanteessa elävässä elämässä voi välttyä tilanteen luisumasta tunteiden syövereihin kaikkine seuraamuksineen. (Telkussa ei tämäntapaisia ohjelmia ole olemassa joten radion kautta tunnelma on vain kuulohavaintojen varassa.)
Itse voisin kuvitella, että sympaattisen työkaverin kanssa tuossa tilanteessa voisin hyvin äkkiä rakastua suinpäin partneriini.
Kuinka asiat voidaan käsitellä ja hoitaa järkevästi ilman turhia draamoja?
Vai onko elämä raadollisempaa kuin kuvittelen?

1

167

    Vastaukset 1

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Elämä on vähemmän raadollista kuin kuvittelet. Ei kai toisen ymmärtäminen ole samaa kuin ihastuminen tai rakastuminen. Monessa ammatissa pitää mielien synkata yhteen, että työtä voi tehdä.

      Ja vaikka ihastuisikin työtoveriinsa, niin aikuisuuteen kuuluu kyky hiilitä impulsseja, vaikka sitä ei somea ja viihdeteollisuutta seuraamalla uskoisikaan. Näin siis silloin, kun ei halua suhteeseen mennä.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Pyhäjärvi syvällä kusessa

      Pyhäjärvi ei tule selviämään millään tästä alhosta. Ollaan aivan liian syvällä. https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/pyha
      Pyhäjärvi
      138
      1530
    2. Oivallus

      Mitä olet oivaltanut viimeksi?
      Ikävä
      148
      1081
    3. Miten voi sinun

      tunteet yhtäkkiä kuolla kuin napista painamalla? Et enää vilkaisekaan minuun päin vaan jos vahingossa näet minut käännät
      Ikävä
      69
      946
    4. Miksi naiset haluavat itseään vanhemman kumppanin? Vai haluavatko?

      Tuolla toisessa ketjussa tuli esille tämä kysymys ja se on mielestäni hyvä kysymys. Kiitos scrg:lle tämän kysymyksen esi
      Sinkut
      279
      784
    5. 68
      733
    6. PYHÄJÄRVEN KAUPUNKI VALTIOVARAINMINESTERIÖN ARVIOINTIMENETTELYYN..TE

      ...siinä se nyt on, mitä tässä enää vikistään. Uutiset Yle, 14.8. Klo 20.30, ei tunnu mukavalta.
      Pyhäjärvi
      56
      723
    7. Rakastan sinua mies

      Siksi haluankin vain sinun kanssa sitä.
      Ikävä
      37
      629
    8. Ernest Lawson rehellisenä vaikeasta TTK-tilanteesta: "Vain harvan ja valitun henkilön tiedossa"

      Tanssii Tähtien Kanssa tulee syksyn iloksi ja tiedossa on suosikkisarjan 19. kausi. Tulevalla kaudella nähdään iso uudi
      Tanssii tähtien kanssa
      7
      581
    9. Missä vaiheessa

      Unohdit minut? Onko sinulla oikeasti mies jota rakastat? Tiedän että möhlin ja odotin liikaa. Ei tarvitse vastata jos et
      Ikävä
      33
      571
    10. Väleistä

      Minkälaiset välit sinulla on kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      60
      567
    Aihe