Mitäpä jos tutkinnan tuloksena nostetaan syyte kansanedustajaa vastaan ja lopulta tulee tuomio? Nouseeko tutkintapyynnön tekijä eduskuntaan...
Kyse siis Tuiskun tutkintapyynnöstä, jossa kohteena mm kansanedustaja Autto.
Kyse siis Tuiskun tutkintapyynnöstä, jossa kohteena mm kansanedustaja Autto.
Vastaukset 15
Vanhimmat
Älä Sara unta nää😂😂, jos tässä vielä jotain lisäseuraamuksia tulee niin taitaa tulla ihan neiti varakansanedustajalle itselleen..
Oma veikkaukseni on, että jos tutkintapyyntö menee läpi niin se on Tuiskun poliittisen uran loppu.
Entä Autton uran kehitys ?
Mitä tulee hänen aikaisempaan toimintaansa, niin olisiko taktiikkana
että jos on tuppisuuna, eikä sano mitään niin ei voi tehdä virheitäkään ?!
Mitenpä tuo siihen vaikuttaisi. Hänet on valittu kansanedustajaksi ja hänen uransa jatkuu eduskunnassa seuraavan kauden. Näillä näkymin tosin oppositiossa.
Saran sietokyky ei näköjään riitä edes kunta tasolla puhumattakaan valtakunnan tasolla? Mistä sitä Auttoa muka syytettäisi? Siitäkö, että meni läpi!
Miettikää Juhantaloa aikoinaan. Oli aika vakavat syytteet, mutta eduskuntaan kelpasi.
Mikä ajojahti nyt on menossa Sara Tuiskua vastaan? Erittäin rumaa peliä, hän kuitenkin sai hyvän äänisaaliin ja varasijan. Kateus vie kalatkin vedestä. Hyi, hävetkää!
Oletko yhtään lukenut, mitä tästä Tuiskusta kirjoitellaan? Miksi kenenkään pitäisi olla kateellinen hänelle? Mistä syystä? Monta kertaa yrittänyt päästä hillotolpalle, muttei ole päässyt. Itse en keksi yhtään syytä, miksi hänelle pitäisi olla kateellinen.
Tuore ulosottomerkintä löytyy myös vasemmistoliiton puheenjohtajalta Li Anderssonilta, jolta työeläkevakuutusyhtiö Varma karhusi pientä saatavaa eduskuntavaalien alla maalis-huhtikuussa.
Arhinmäeltä perintönä; "taskumatti"ja sateenkaarisukat!
https://youtu.be/vIYHqkyeo5c
Persujen kansanedustaja Shei kki Aallolla on yli 219 000 euroa ulosotossa.
Rohkianpaljon on Sheikilläki maksuja, oisko ruokkoja jäännä rästiin ?
Toisaalta parempi on olla antamassa, kuin saamassa, varsinkii jos
saatavat ovat epävarmoja.
Persuja runsaasti ulosottolistalla. Nämäkö hoitavat Suomen asioita, kun oma talouskin sekaisin?
Sekaisin tuntuu olevan joku muukin kun luulee Li`in sijasta persujen
olevan hallituksessa, :)):D
Ääliö! Kansanedustajat hoitavat Suomen asioita ja osallistuvat päätöksentekoon, olivatpa hallituksessa tai ei!
Kansanedustaja Suna Kymäläisellä useita tuoreita velkomustuomioita – esitti tietämätöntä jättiveloistaan: ”Tämä tuli minulle yllätyksenä”
Tänään klo 9:46
SDP:n kolmannen kauden kansanedustaja Suna Kymäläinen, 42, on saanut tänä keväänä useita yksipuolisia velkomustuomioita.
Sheikki sensijaan kertoo rehdisti veloistaan, jotka syntyivät hänen
kuljetusliikkeensä ajauduttua konkurssiin jolloin hän menetti kaiken
omaisuutensa, koska yritys oli kommandiittiyhtiö, jos se olisi ollut
osekeyhtiö niin ei sen velkoja olisi voitu karhuta yrittäjältä.