..tekee itsekehualoitteita eri kuntien palstoille. Siitä nousi ajatus, että onkohan itserakkaudelle käsitteenä synonyymina mahdollisesti narsismi? Kiinnostaisi tietää, jos joku voisi avata näitä käsitteitä.
Itseään kehuva Kärnä
31
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Onko tää se sama kärnä, joka pahoitti mielensä kun jossakin majoneesissa ei ollu kananmunaa?
- Anonyymi
Eikös se ole enemmän kiinnostunut Katalonian kahakoista.
- Anonyymi
Ei ole ! ...Ei Kärnäkään sentään niin torvelo ole että "itseää kehuisi
eri kunnissa", mutta tämän ketjun aloittaja taitaa itse vastaillakin
örvellyksiinsä. - Anonyymi
Jaa, sitten selkisi tämäkin arvoitus, sehän onkin sukuvika sulla.
Jo pari vuotta ollaan tässä ihmetelty että mistä johtuvat nämä jatkumo
koheltaminen ja höpertäminen. - Anonyymi
itsekehu on se viiminen tikki eräs lapin matsu harrasti sitä järkiään
ja menetti sillä kaiken kannatuksen - Anonyymi
Sukuvikako se on vaikka ei ole Kataloniasta? Höperöä hommaa
- Anonyymi
Kärnähän uhosi: "Leukku pöytään". Kyllä hävetti katsella. Väkivaltapuheet valtakunnan hallitusneuvotteluiden yhteydessä on erittäin huonoa käytöstä ja osoittaa vielä huonompaa huonoa makua.
- Anonyymi
Edustajan uho on puolueen tuho. Kannatussyöksy jatkuu, kansa kiittää.
- Anonyymi
Pitää paikkansa, Mattihan putosi eduskunnasta, sinisten kannatus
nolla %, jat kansa tietenkin kiittää.
- Anonyymi
Istuvat Kulmunin kanssa rinnakkain kun ei vilautttais leukuaan.
- Anonyymi
Kuka sen sanoo ettei jo olisi leukuttanutkin ?
- Anonyymi
No se. Jo mie katoinki onpa typsy pulskistunut leukutettuna.
- Anonyymi
Vilauttanut "leukuaan"" ......hhihihii hihihihii, jossain pikkujoulussa kuulemma livauttanut siivouskomerossa ja tullut yllätetyksi.
- Anonyymi
Voi tuota Torvista, ei hänestä ministeriä tullut vaikka niin kehuskelikin,
mutta Kärnästä se voi vielä pukata lappilaisen ministerinkin.
- Anonyymi
Mikäs son leukku pöytään vaan teeppä vaijeritemppu.
- Anonyymi
Kaikella sen kuivalihan pitääkin pullistella, jopa sillä, ettei osaa syödä kasvisruokaa. On tyhmä mies!
- Anonyymi
Ei se pahaa tekisi Matillekaan puraista ryypynvälissä vähän kuivaalihaa,
niin joutomiehenä kuin nyt muuten esiintyykin. - Anonyymi
Olipa viimein päässyt lihapöytään. Faceen oli lykännyt kuvan, kun oli kahminut lihapullia oikein ison annoken, lautasen kukkuroilleen - jäiköhän muille mitään?
- Anonyymi
matti ko maistaa niin pohjaki paistaa
- Anonyymi
Uutisia kun katsoo sieltä portaikosta jossa Ana klenkkaa niin kattokaapa kuka kaljupää siellä sahaa portaita ylös ja tai alas leuku vilkkuen. No Känä.
- Anonyymi
Sehän se juuri kateellista pahasti pattiin ottaakin kun ei itse pääse, nyt eikä myöhemminkään, "sahaamaan niitä portaita ylös ja alas".
- Anonyymi
Känä ei ole pohjoisen kekkoskänä vaan etelän vares. Hyvä niin ja on siten osaavampi kuin lappalaishupakot. Toimii niin kuin pitääki.
- Anonyymi
Juuri niin. Hän ei ole LAPIN MIES.
- Anonyymi
Ministerisainesta hän siitä huolimatta aivan selvästi tuntuu olevan !
- Anonyymi
Ja on MIES eikä vihervassari Tofun syöjä eikä peitä naamaa hunnulla.
- Anonyymi
Typerys se on eikä mikään kunnian mies.
- Anonyymi
Kotkotkot Kulmuni tarttuis Kärnän leukuun loppuis kaakatus,
- Anonyymi
Unelmoikohan Torvinen vieläkin "keskustan neitosista" ?
- Anonyymi
Kukahan se on niin SAIRAS tai iki-ihastunut Mattiin , että vetaisee aina uudestaan Kärnästä koskevaan keskusteluun mukaan Matin ? Ihmetyttää!
- Anonyymi
Kyllä Kulmuni vielä tukkii Kärnän suun.
- Anonyymi
Säälittävää on keskustan katoaminen pikkupuolueiden joukkoon. Tämän Kärnän ansiosta varsinaiset keskustalaiset ovat hylänneet puolueen Lapissa. Häpeävät keskustalaiset ympäri Suomea hänen kataloonisia möhläyksiään Espanjan suuntaan. Hänen politiikkansahan on itsekehua ja huutelua ja kannan ottamista kaikkiin asioihin mutta asioiden korjaamiseen hänellä ei ole aikaa.
Ei tarvitse olla mikään kristallipalloon tuijottaja kun voi ennustaa hänen ajautuvan umpikujaan politiikassakin.
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse754547Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1093793Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä1473509Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.411992Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575711928Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.891239- 1251064
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.136991- 57933
Mikä homma?
https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä25847