Suvaitsevuuden nimissä ei piäisi sallia kaikkea, mitä poikkeavat sattuvat haluamaan.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/ffb90ec8-93b3-4c96-8f6b-5a8c2734a6b2
Onko tämä tällainen ollenkaan hyväksi lapsille?
13
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Isäs oli poikkeava kun sua teki
- Anonyymi
Hyvästä on.
Sinunlaisesi paheksujat ja kimppuun usuttajat vasta tekevät siitä lapsille pahaa.
xL - Anonyymi
Onpa mahtavat lähtökohdat lapsilla elämäänsä...kuvaa loistavasti nykymaailman menoa jossa syötetään kansalle marginaalista ja sairasta monimuotoisuutta. Sama pätee muihin sateenkaari vouhottajiin..
Aatelkaa nyt: kaksi miestä hoitamassa lapsia! Esim lasten isä ja isoisä. Kyllä olisi sairasta!
Oikeasti näitä paheksujia paheksuttaa omat ajatukset siitä mitä siellä makuukammarissa saattaa tapahtua..- Anonyymi
Homosaatio käynnissä. Homot ja muut poikkeavat nostetaan jalustalle ja tavallinen lihaa syövä, autoileva heteromies leimataan juntiksi.
- Anonyymi
Kaappihomosaatio eli persuismi poksahti. Lihaa syövä ja autoileva heteromies ei ole juntti vaan persu.
- Anonyymi
Parinkymmenen vuoden päästä näitäkin viestejä luetaan ja taivastellaan, kuinka takapajuisia ihmiset olivat näihin aikoihin. Miehet ovat synnyttäneet ja naiset siittäneet aikojen alusta alkaen ja toivottavasti tulevaisuudessakin, kun epäinhimillinen sterilisaatiovaatimus poistetaan translaista.
Mielummin sallin ( ihan kun olis mun luvasta kiinni) heille lapset, kun heteroparille joka laiminlyö lapsiaan tai kaltoinkohtelee.
Lapsen on aina parempi siellä missä hän on rakastettu ja suojeltu, kuin siellä missä häntä ei rakasteta eikä suojella pahoilta asioilta, ihmisiltä.- Anonyymi
Oikein mahtava juttu. Lapset voi hyvin, mikä on tärkeintä.
- Anonyymi
Lapsethan ovat toivottuja eikä kukaan sinua pakota transsukupuoliseksi tai homoksi tai polyamoriseksi joten mikä tässä nyt oli ongelma? Perheen oma asia. Tällaisia juttuja ei ole pakko lukea jos alkaa noin ahdistaa.
Eiköhän noilla lapsilla oikein hyvät lähtökohdat elämään ole, kuulostaa siltä että heitä on toivottu ja rakastetaan ja on useita huoltapitäviä aikuisia elämässä. Kaikilla ei ole. - Anonyymi
Hyh hyh. Kuvaa hyvin maailman ja seksuaalisuuden kieroutuneisuutta.
Mikäli olisin syntynyt tuollaiseen perheeseen niin olisin karannut jo lapsena maailmalle...
Tosin tietty kun tuossa tapauksessa geeniperimä on saatu näitä vajukeilta, niin lapsesta sinällään varmaan kasvaa samanmoinen "olento", eikä välttämättä näe tuossa mutanttiperheessä mitään ongelmaa -paitsi tietenkin kiusatuksi tulemisen kautta opiskelu aikanaan, sekä myöhemmin työelämässä..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala
Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka672395- 661377
Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin
Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww741185EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!
Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje41107- 79835
Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä
Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi19780- 43678
Ratikka Turkuun
Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta82660Miehet trikoissaan
On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe24638- 30626