Kaikilla varmasti ulkomaalainen mies! Mihin maihin ovat muuttaneet? Veikkaan, että niin kuin yleensä nuorten naisten kohdalla: Britannia, Irlanti, USA, Australia, Uusi-Seelanti eli englanninkieliset miehet vievät naisemme.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1e3ce757-090f-4665-886d-459e8fc5773d
Vihervasemmistoa kannattavat, mutta "...toisaalta tiedän, että kaikki on lähellä, lentoyhteyksien päässä"
Minä äänestän PS:ää, vaikka en ole ikinä lentänyt lentokoneella. Ne jotka ovat nähneet maailman, haluavat kieltää sen muilta. Linkolakin on matkustanut maailmalla paljon nuoruudessaan.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1e3ce757-090f-4665-886d-459e8fc5773d
Vihervasemmistoa kannattavat, mutta "...toisaalta tiedän, että kaikki on lähellä, lentoyhteyksien päässä"
Minä äänestän PS:ää, vaikka en ole ikinä lentänyt lentokoneella. Ne jotka ovat nähneet maailman, haluavat kieltää sen muilta. Linkolakin on matkustanut maailmalla paljon nuoruudessaan.
Vastaukset 8
Vanhimmat
90%+sinkuista+on+nössiköitä.
Tanssitaidottomia+kotona+kesälauantain+nysvääjiä.
Vasemmistoliberaalit tuhoaa minkä tahansa paikan sellaiseksi, ettei ne halua asua siellä itsekään. Muumitalo on teoriassa kiva ajatus, mutta käytännössä hemulit ja mymmelit loisii siellä huumeita vetäen ja syöden toisten ruuat jääkaapista.
Kurjuus jakautuu kuitenkin tasaisesti.
Paitsi tietenkin paremmille tovereille.
Jokainen ei mahdu kelaan töihin vanhusvihaamaan?
Minä tarjoan kaksi selitystä joista molemmatkin voivat pitää paikkansa.
1) Nykynaiset ovat kosmopoliitteja joille Suomi on pienten piirien periferiaa, jossa naisille on edelleen tarjolla pelkkiä kahvinkeittäjän tai koristeen hommia.
2) Naisvaltaiset alat ovat niin huonosti palkattuja Suomessa, että ihan oman elintason takaamiseksi täytyy katsella muualle.
Varsinkin tämän palstan miehistä suurin osa onkin vaan niitä ahdasmielisiä persujuntteja, jotka eivät ole koskaan edes käyneet missään ulkomailla, niin en yhtään ihmettele sitä, jos nykyaikaiset eurooppalaishenkiset ja kansainväliset naiset eivät kiinnostu jostain impivaaralaisista persujunteista, jotka eivät ymmärrä yhtään mitään mistään nykyaikaisesta ja kansainvälisestä eurooppalaisesta elämänmenosta.
Nämä persujunttimiehet kun haluaisivat jopa kieltää naisilta sen työssäkäynnin, opiskelun, ulkomailla matkustamisen ja pelkästään rajoittaa heidän elämäänsä kaikin tavoin sen heidän oman huonon itsetuntonsa takia.
Tosi yllättävää ettei persuslainen ole päässyt ikinä edes lentokoneeseen. Auta armias kun siellä ulkomailla pitäisi vielä jotain ulkomaan kieltäkin puhua, tai no voihan sitä aina huutaa suomeksi.
Niin eipä ne kovimmat persujuntit osaa edes englantia, saati sitten mitään muita ulkomaan kieltä.