Rumien miesten kannattaa ottaa järki käteen ja lakata haaveilemasta itsen tasokkaimmista naisista. Niihin ei ole mitään jakoa.
https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/d08e60d6-18ea-42eb-86a4-7c9f7b2f1e47
https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/d08e60d6-18ea-42eb-86a4-7c9f7b2f1e47
Vastaukset 12
Vanhimmat
Olen ruma ja saanut kaunista naista. Kyse on siitä rohkeudesta mennä iskemään naisia.
Et ole sitten niin ruma kun luulet tai nainen ollut niin kaunis kun ajattelit. Tai sitten olet helvetin hyvä supliikkimies. Jos et ole, niin se ei riipu rohkeudesta.
Olet varmaan sitten kuitenkin pitkä, roteva ja laatikkoleukainen.
Rumien miesten kannattaa myös lakata yleisesti haaveilemasta naisista, koska jokainen nainen on mielestään rumaa miestä tasokkaampi, joten heihinkään ei rumalla miehellä ole mitään jakoa.
Ruman miehen onkin parempi ottaa käteensä jotain ihan muuta kun järki. Tiedätte kyllä mistä puhun.
Mutta rumahan tuo kuvan nainen on itsekin ja vaikka ei olisikaan niin silmänräpäyksen päästä hän on vanha ja sitten viimeistään ruman miehen tasoa.
Myöskään kuvan mies ei ole komea, mutta miehen tason ratkaisee raha ja status.
Itsevarmuus ja elämässä pärjääminen vetävät puoleensa. Julkisuudessa on monia menestyneitä julkkismiehiä jotka eivät ole komeita mutta vetävät kaunista ja koulutettua naisseuraa puoleensa.
On mullakin ollut kauniitakin naisia vaikken mikään komea olekaan.
Eikö tämä käsitelty sun kohdallasi jo aikaa sitten ja silloinkin sut argumentoitiin kumoon?
Miksi? Itsehän naiset väittävät ettei mitään tasoja ole, ulkonäöllä ei ole merkitystä ja vain luonne ratkaisee.
Aina kun joku ulkomaalainen smugu tulee kaupittelemaan hajuvettä tai koruja niin sanon niille että xanax niin johan jättävät rauhaan. Inhoan tätä naisetonta ja bentsotonta elämää!!!
Varakkat miehet ja tietysti jännämiehet saavat kauniita naisia. Eihän naisia kiinnosta tavikset jotka olisivat vakaita perheen elättäjiä. Onha tästä hyvänä esimerkkinä valtavat erotilastot. Jos niitä käytäisiin tieteellisti ja tarkasti analysoimaan, asia tulisi esille.
Ei naisia kiinosta elämän varmuus vaan se ihana huomio, jota he saavat ns jännämiehiltä tai elämän helppous mitä saavat tilapäisesti rikkailta tai rikkaina esiintyviltä.
Ja+millähän+perusteella+voi+yleistää+että+ns.+tavikset+olisivat+vakaita+perheen+elättäjiä?+Eiköhän+suurin+osa+ihmisistä,+niin+miehistä+kuin+naisistakin,+ole+taviksia+ja+niitä+ytmejä+miehistä+ehkä+0.001%,+joten+eroajista+käytännössä+kaikki+ovat+taviksia.