Ne arvot, tasa-arvot,

demareilla? Demukat sai 7 ministeriä eikä yhtä Lappi saanut. Ojala-Niemisen äänet olisi olleet paikallaan.
17<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 17

Vanhimmat

Vihreillä on näyttävä tasa-arvo, vain kolme "miestä".

Äänestä

Kemijärvellä nyt demareilla romahti kuntavaaleissa kannatus, kun työväenyhdistys on hajoillut ja sitten on myös se vanha juttu vaalipaneelista, jossa demariehdokas käyttäytyi rumasti.

Tämän takia emme ole voineet äänestää SDP puoluetta. Ei nyt eikä myöhemminkään.

Äänestä

Kärnä olisi lappilaisten etu, mies on puhunut koko ajan Lapin puolesta.

Äänestä

Miksi hallitus haluaa kielteisen turvapaikkapäätöksen saaneet töihin?
Työllistäisi nyt oikeat kansalaiset ensin. Kielteisen päätöksen saaneet ovat laittomasti maassa ja se on rikos. Pian heitä on satatuhatta jos säännöt eivät pidä.

Äänestä
  • Linköpingin räjähdys: sairaala katastrofivalmiudessa, poliisi epäilee rikosta?!

    Näitä töitäkö ne sitten tekee?

    Äänestä

Lapsilisiin esitetään korotusta 4. ja 5. lapsen kohdalla – ”On helppoa nähdä, mikä on kohderyhmä”

Äänestä

Kulmunista tulee ministeri. Elä itke Mikko.

Äänestä

Yllä lukee: 3 sääntöjenvastaisia viestiä? Suomi 24:llä ei ole varaa poistella viestejä ,koska ei ole montakaan kirjoittajaa ,välillä pyörii yhden miehen voimin sen ymmärtää lapsikin.

Äänestä

Perhevapaauudistusta esitellessään Sipilä totesi, että ”äitien osuudesta ei leikata”, ja huomautti, että suurten perheiden(matujen) asemaa parannetaan, kun neljännen ja viidennen lapsen lapsilisiä korotetaan.

Äänestä
  • Samaten "lestojen" perheille lisää yhteiskunnan varoja!
    Kenellä suomessa on 4-5 lasta?
    Lahkolaisilla,jos lapsia teettää,niin myös elättää!

    Äänestä

Rökäletappion vaaleissa kärsinyt keskusta on saamassa puhemiehen paikan – perussuomalaiset tulistuivat: ”Eikö yhtään hävetä”!!!?

Äänestä

Oppositioon jäänyt perussuomalaiset jatkaa suosituimpana puolueena ja on kasvattanut etumatkaansa muihin puolueisiin, ilmenee Ylen kannatusmittauksesta.
Perussuomalaisia kannattaa nyt 19,5 prosenttia!

Äänestä

Onneksi Keskusta pudonneet eivät joudu työttömyyskortistoon mehän sihteerihän on hyvä ammatti ja niitä järestellään tippuneille.

"Keskustan ministereistä eduskunnasta putosivat Kimmo Tiilikainen ja Juha Rehula. Anne Berner jätti eduskunnan omasta tahdostaan. Iltalehden tietojen mukaan keskusta ei hylkää Tiilikaista ja Rehulaa, vaan kaksikkoa ollaan nostamassa valtiosihteereiksi samaan tapaan kuin eduskunnasta vuoden 2015 eduskuntavaaleissa pudonneen Paula Lehtomäen (kesk) tapauksessa.

Valtiosihteereille maksetaan 12 000–13 000 euroa kuukaudessa. Ministereiden erityisavustajille maksetaan koulutuksesta ja kokemuksesta riippuen 4 500–7 500 euroa kuukaudessa."

Äänestä

Linköpingin räjähdys: sairaala katastrofivalmiudessa, poliisi epäilee rikosta?!

Sitä saa mitä "tilaa"!

Äänestä

INTIIMIHYGIENIA
Hyvä intiimihygienia varmistaa sen, että tunnet itsesi puhtaammaksi ja raikkaammaksi, mikä on tärkeää myös seksin kannalta. Parhaiten huolehdit intiimihygieniasta käyttämällä hellävaraisia puhdistustuotteita. Valikoimastamme löydät myös laadukkaat tuotteet kuukautisten ajaksi sekä anaalisuihkut, joilla puhdistautuminen ennen anaalileikkejä käy näppärästi.

Äänestä

Henkilöautojen sähköistämisestä puhutaan aivan liian toiveikkaasti ja aivan liian paljon. Tätä mieltä on Euroopan autoteollisuuden etuja valvovan järjestön (CLEPA) toimitusjohtaja Roberto Vavassori.

Vavassori muistutti tulevaisuuden autoilua pohtivassa seminaarissa Lontoossa, että Euroopassa on tällä hetkellä noin 300 miljoonaa autoa. Niistä 800 000 on sähköisiä.

– Vaikka jokainen Euroopassa rekisterissä oleva henkilöauto muuttuisi yhdessä yössä sähkökäyttöiseksi, se olisi koko maailman hiilidioksidipäästöissä vain olemattoman pieni korjausliike. Käytännössä tuo manööveri pudottaisi globaalia hiilidioksidin päästömäärää 0,4 prosenttia, muistutti Vavassori.

Äänestä

UutisetKotimaan uutiset
Turvapaikanhakija kääntyi kristityksi ja toimi aktiivisesti seurakunnassa – syytetään nyt naisen "äärimmäisen raa’asta” murhasta
Tänään klo 6:10 (muokattu klo 6:10)
Syyte luetaan tänään Satakunnan käräjäoikeudessa. Iltalehti seuraa oikeudenkäyntiä paikan päällä hetki hetkeltä.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

demareilla? Demukat sai 7 ministeriä eikä yhtä Lappi saanut. Ojala-Niemisen äänet olisi olleet paikallaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu