Ensinnäkin kummastelen suuresti mitä tämä ilmastonmuutos- hömpötys tekee Tiede- osion alla ?!
Sen kuuluisi olla vankasti Salaliitot- palstalla.
Meille syötetään tuota valetta ja suuret lammaslaumat ovat menneet mukaan tähän vedätykseen minkä tarkoituksena on vain vetää valtavat rahamassit maailman eliitille ja heidän rakkikoirilleen.
Tässä faktoja missä käydään läpi uutisointia läpi lähihistorian:
https://www.youtube.com/watch?v=1C36J8puPjQ
Suvakkiglobalistihysteerikkojen ei kannata videota katsella sillä se romuttaa heidän kuplansa.
Kriisiä, hysteriaa ja propagandaa.....
42
136
Vastaukset
- AnonyymiIlmastonmuutokseen pitäisi suhtautua järkevästi, ilman hysteriaa. Ilmasto kyllä lämpenee, mutta sitä käytetään tekosyynä ihmisten rahastamiseen ja alistamiseen. - AnonyymiMiksi valehtelet? 
 Mitään lämpenemistä ei ole havaittavissa.
- AnonyymiMiksi valehtelet? 
 Mitään lämpenemistä ei ole havaittavissa.
- AnonyymiMiksi valehtelet? 
 Mitään lämpenemistä ei ole havaittavissa.
 
- Videolla erinomainen katsaus median ilmastohömpästä ja sen eri ilmenemismuodoissa. Eli ei mitään uutta auringon alla, historia vain toistaa itseään. - Hyvin sanottu. Linkissä alla suomalaista ilmastohömppää vuodelta 1923. Silloinkin ilmasto lämpeni niin, että tutkijat jopa pohtivat, josko virtahevot piankin olisivat palaamassa Thamesjokeen polskuttelemaan. 
 https://digi.kansalliskirjasto.fi/aikakausi/binding/993753/articles/3893660
- Anonyymikonitohtori kirjoitti:Hyvin sanottu. Linkissä alla suomalaista ilmastohömppää vuodelta 1923. Silloinkin ilmasto lämpeni niin, että tutkijat jopa pohtivat, josko virtahevot piankin olisivat palaamassa Thamesjokeen polskuttelemaan. 
 https://digi.kansalliskirjasto.fi/aikakausi/binding/993753/articles/3893660Olihan 20-luvulta 40-luvun alkuun lämpenevää, mutta kyllä 60-luvun lopulta alkanut lämpeneminen on aivan omaa luokkaansa. On menty 0.8 C tuon 40-luvun alun huipun ohi jo. 
- Anonyymi kirjoitti:- Olihan 20-luvulta 40-luvun alkuun lämpenevää, mutta kyllä 60-luvun lopulta alkanut lämpeneminen on aivan omaa luokkaansa. On menty 0.8 C tuon 40-luvun alun huipun ohi jo. - Erona 20-lukuun ilmastohömppä on nykyisin kanonisoitu viralliseksi uskomustieteeksi. Tapahtuipa maailman säärintamilla mitä tahansa kamalaa, siis MITÄ TAHANSA, on syynä aina ihmiskunnan aiheuttama ilmastonmuutos. 
- AnonyymiAnonyymi kirjoitti:Olihan 20-luvulta 40-luvun alkuun lämpenevää, mutta kyllä 60-luvun lopulta alkanut lämpeneminen on aivan omaa luokkaansa. On menty 0.8 C tuon 40-luvun alun huipun ohi jo. Ja höpsis. 
 Ei olla vieläkään lämpimän -30 luvun tasolla.
 
- AnonyymiAloittaja kummasteli että onko ilmastonmuutos tiedettä? 
 Ilmastotiede on kai tunnustetusti sitä?
 Aloitusvideolla osoitetaan faktoilla kuinka nämä ilmastomuutoslobbarit ovat vääristelleet tarkoituksellisesti tilastoja.
 Ilmastomuutoshömppä menee siksi lammaslaumoille läpi koska ei tavallisilla ihmisillä ole aikaa eikä kiinnostusta seurata kuin valtamedioita.
 Ne taasen valehtelevat mistä voivat ja lopuista vaikenevat.
- Ainakaan tämän keskustelun viestit eivät ole tiedettä. - AnonyymiOnko se sitten De Jure? 
 Onko De Jure tiedettä?
 Minusta tämän keskustelun viesteissä näkee De Facto totuuden.
 
- Ehkäpä ihmiskunnan keskimääräinen älykkyystaso ja uusien asioiden omaksuminen on niin hidasta, että olisi ollut tiedemiehiltä viisaampaa alkaa varoitella globaalista ilmaston lämpenemisestä vasta sitten, kun tämä olisi niin selvää, ettei jäisi keneltäkään huomaamatta? 
 Mutta: eikö tiedemiehet ole juurikin tutkimuksen eliittiä ja suunnittelun sekä ennustamisen toteuttajia? Mitä hyötyä olisi tieteestä, joka ei varoittaisi ajoissa, vaan alistuisi ihmiskunnan keskinkertaisuuksien typeryydelle?- AnonyymiOsa tiedemiehistä valehtele eikä varoittele oikeista asioista kuten väestöräjähdys, atomisota ja pandemiat jne. 
 Varoittelisi ilmastomuutoksesta kun aurinkominimit alkavat eli väliaikainen kylmäkausi jälleen alkaa: 2020 ja 2030.
- AnonyymiOlet täsmälleen oikeassa. Kyllä ilmastoteologin kuuluu ilmoittaa ja todistaa tulevasta ihmisen tuprutteleman hiilidioksidin synnyttämästä maailmanlopusta. Siihen hän ovat itse itsensä pätevöittänyt ja sitä vakaumustaan on hänen tinkimättä noudatettava vaikka tällä palstalla joku uskonrauhan rikkoja hänelle naureskeleekin. 
- AnonyymiIhmiskunnan keskinkertaisille on juuri kyhätty tämä hiilidioksidi-yksin teoria ja sitä ei tarvitse edes pohtia yhtään vaan sen omaksuminen onnistuu käden käänteessä. 
 Asiaan auttaa myös median taukoamaton pommitus typerillä uhkauksilla ja joku joka käärii rahat naureskelee teitä keskinkertaista tyhmempiä ns. vaalikarjaa.
 
- AnonyymiNiin. 
 Aloitusvideossa vain osoitetaan että ilmastonmuutosväitteet ovat valetta ja täynnä tilastojen väärentämistä.
- AnonyymiParas aloitus kautta aikain. 
- AnonyymiIlmastoteologia on ihan yhtä hyvää tiedettä kuin kristillinen teologia tai homeopatia tai scientologia. 
- AnonyymiKRIISIÄ 
 PROPAGANDAA
 Voisi sanoa samaa sinun levityksestä.
 Jos näille denialisteille ei voi todistaa että omena putoaa puusta niin ei heille voi todistaa ilmastonmuutosta. Uskotaan jotain puhuvaa päätä eikä omaa kokemusta. Kukakohan saa rahaa kun katsot heidän videoita. Kuka saa rahaa kun painat heidän mainoksia. Kuka saa rahaa kun uskot heitä. Kuka hyötyy kun uskotaan fiktiota?
 "Todista!" Voit ihan itse mennä omena puun äärelle ja katsoa kuinka omenat putoavat. En minä sinun päätä saa puheillani käännettyä. Salaliitto, no jos on niin voit ihan itse varmistaa tieteellisellä toimintamallilla. Valehtelu kyllä paljastuu melko äkkiä.
 Onko meret lämmennyt? Onko jäätiköt sulaneet? Onko hiilidioksidi vaikuttanut? Miten hiilidioksidi vaikuttaa kasvihuoneessa?
 Jos on menossa jääkauden vastakohta niin vaikuttaako yllä mainitut asiat myös silloin? Mitä haittaa vouhotuksesta on jos se on todelisuuteen perustuvaa?- AnonyymiTaas tätä ilmastouskovaisten horinaa. 
 "Todista, että ilmastonmuutosta ei ole"
 Vastaava, kuin "Todista, että jumalaa ei ole"
 Ilmastohourimointiin käytetään tolkuttomasti veronmaksajien rahaa, joka voitaisiin käyttää paljon hyödyllisemminkin, kuin maksamalla jollekin kasvottomalle taholle hiili- ja tuulianeita, ja turhia veroja ja maksuja, jotka eivät perustu oikeasti mihinkään.
- AnonyymiMeret ovat lämpimän syklin mukaisesti lämmenneet ja tässä se onkin: meret lämpiävät kun vedet eivät heijastakaan lämpöä takaisin vaan keräävät sen syvemmälle ja merivirrat kuljettavat sen toivottavasti Pohjolaan. 
 Jäätiköt eivät vielä ole sulaneet sitä määrää kun ne jäätyivät Pienellä Jääkaudella joka päättyi 1900 luvun alussa.
 Hiilidoksidi vaikuttaa määränsä verran 0,04 % kaasuista ja ihmisperäistä siitä on alle 5% Kasvihuoneessa CO2 vaikuttaa vain kasvien kasvuun. Kasvihuoneessa on kosteata. Huom vesihöyry!
 
- AnonyymiRaamattu ennustanut nämä ajat, mutta ne ovat rangaistusta ihmisten syntisyydestä, johon vastaus ei todellakaan ole, että ihminen rupeaa syömään heinää ja asumaan kedolla kuten eläimet, ettei tuottaisi hiilidioksidia. Ei vaan ratkaisu kääntyä pahoista teoistaan, jota eivät ole pelkästään tämän maan saastuttaminen, vaan ahneus, itsekkyys, kiittämättömyys, haureus ja suoranainen pahuus. 
- AnonyymiMissä Ohisalo oli, pyöräilemässäkö kun Turussa poltettiin kerosiinia taivaalle varmaan tavallisen sukankuluttajan 10000 vuoden annoksen verran. 
 No ei riitä, täällä vouhotetaan saunan lämmittämisistä, mutta ilmastoa tuhotaan kaiken maailman lentonäytöksillä.- AnonyymiJuuri näin, kaiken lisäksi kuulimme presidentin suusta että Suomen suurin turvallisuusuhka on ilmastonmuutos. Voitaisiin nämäkin miljardit käyttää ilmastonmuutoksen torjuntaan. 
- AnonyymiJos köyhyystutkija Ohisalo oikeasti haluaa parantaa köyhien asemaa, pitäisi Suomenkln ilmastoaneet suunnata aivan eri tavalla. Tulevien sukupolvien "pelastamisen" sijasta tulisi pelestaa edes tämän nykyisen sukupolven köyhät, jotka monissa maissa elävät ilman sähköä tai puhdasta juomavettä ja missä esim tavallinen puucee on ylellisyyttä, minne köyhällä ei ole asiaa.. 
- AnonyymiAnonyymi kirjoitti:Juuri näin, kaiken lisäksi kuulimme presidentin suusta että Suomen suurin turvallisuusuhka on ilmastonmuutos. Voitaisiin nämäkin miljardit käyttää ilmastonmuutoksen torjuntaan. Salen kannattaisi jo olla hissun-kissun ennenkuin nolaa itsensä lopullisesti. 
- AnonyymiOnko Turussa poltettu Kerosiinia taivaalle ? Milloinka tällaista on tapahtunut ? Miksi Jussi Halla-Aho tai Paavo Väyrynen tai Hjallis Harkimo eivät ole huomanneet tuota asiaa vai oliko pyöräily tärkeämpää näiden herrojen mielestä ? 
 
- Jäätiköt sulavat. 
 https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000006148904.html
- Intiassa probleemeja. 
 https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000006148897.html
- Theresa Maykin on havahtunut. 
 https://yle.fi/uutiset/3-10840818- AnonyymiÄiti Teresa on vihdoin ja viimein haudassaan ruvennut torjumaan ilmastonlämpenemistä. Minkähänlainen mahtaisi olla lämpötila kuopassa jos molemmat Teresat ottaisivat lämmittämisen asiakseen. 
- AnonyymiAmmattitaitoisten ilmastotiedemiestes joukko laajenee. Hyvä noin. Aikaisemmin oli pätevyysvaatiimuksena Tasavavallan Varatuommarin tutkinto. Nykyään riittää ihan tavallinen ylioppilastutkinto. 
- AnonyymiAnonyymi kirjoitti:Ammattitaitoisten ilmastotiedemiestes joukko laajenee. Hyvä noin. Aikaisemmin oli pätevyysvaatiimuksena Tasavavallan Varatuommarin tutkinto. Nykyään riittää ihan tavallinen ylioppilastutkinto. Ministeritasolla ilmastotiedehenkilön olisi kyllä vähintään oltava kuperkeikkamaisteri, ei siinä virassa pelkällä yo-tutkinnolla pärjää 
 
- AnonyymiTuo on ennustettu jo Raamatussa. 
 Kansa menehtyy peljätessään, mikä maanpiiriä kohtaa.
- AnonyymiVoi hemmetti kun ilmasto oikeasti lämpenisikin niin pääsisi vihdoin eroon tästä keskikesän 14 asteen "lämmöstä" ja tihkusateesta. - AnonyymiTurha toivo. Se että globaali ilmasto lämpenee ei ole mikään lupaus siitä että paikallinen Suomen ilmasto lämpenisi. Tästä on ollut ennenkin keskustelua. Voi käydä niin että globaalin ilmaston lämpeneminen muuttaa Suomen kohdalla vallitsevia tuulen suuntia kesäaikaan tulemaan aiempaa useammin Siperian suunnasta. Kun napapyörre lisäksi hötkyilee niin sekä lämpö- että kylmyysjaksot pitenevät. 
 Ilmaston keskimääräinen lämpeneminen ei tarkoita ilmaston tasaista lämpenemistä joka paikassa samalla määrällä asteita tai edes ylipäätään lämpenemistä joka paikassa.
- AnonyymiAnonyymi kirjoitti:Turha toivo. Se että globaali ilmasto lämpenee ei ole mikään lupaus siitä että paikallinen Suomen ilmasto lämpenisi. Tästä on ollut ennenkin keskustelua. Voi käydä niin että globaalin ilmaston lämpeneminen muuttaa Suomen kohdalla vallitsevia tuulen suuntia kesäaikaan tulemaan aiempaa useammin Siperian suunnasta. Kun napapyörre lisäksi hötkyilee niin sekä lämpö- että kylmyysjaksot pitenevät. 
 Ilmaston keskimääräinen lämpeneminen ei tarkoita ilmaston tasaista lämpenemistä joka paikassa samalla määrällä asteita tai edes ylipäätään lämpenemistä joka paikassa.Mitään lämpenemistä ei ole havaittavissa. 
 Väärentämisen lisääntymistä sen sijaan löytyy.
 
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- Sanna Marin teki sen, mihin muut eivät pystyneet - sote kerralla maaliinYli 15 vuotta Suomessa vatvottu sote-uudistus meni lopulta läpi Sanna Marinin hallituksen aikana. Edeltävät hallitukset727257
- Marinin hallitus hyväksyi soten (105-77) vuonna 2021vastaan äänesti Kok, persut, KD, Liike Nyt. Nyt on sitten käynyt niin kuin on käynyt. Pääkirjoitus: Sanna Marin jätti845684
- Enää viisi yötä Sannan kirjaanIhan täpinöissään tässä odotellaan. Vaikea pysytellä aloillaan, kun koko ajan tekisi mieli jo kirjakauppaan rynnätä, mut393816
- Lehtinen: "Oli demareidenkin onni, että valkoiset voittivat sodan 1918"Lasse Lehtisen mukaan vasemmalla on radiohiljaisuus hänen uutuuskirjastaan, "Läheltä piti. Kansakunnan hurjat hetket" L1112935
- SDP:n valtuutettu valehtelee koulutuksensaSDP:n helsinkiläinen kaupunginvaltuutettu Mahad Ahmed käyttää maisterin titteliä suoritettuaan 60 opintopisteen epäviral962785
- IL - 100 000 potentiaalista sotilasta pakeni Ukrainasta!"Ukrainasta nuorten miesten joukkopako Liki 100 000 asevelvollisuusikäistä miestä on poistunut Ukrainasta parin viime k422760
- Sanna-kulttilaiset hehkuttaa edelleen Marinia, vaikka esim. Sote oli susi jo syntyessäänmutta kulttilaiset eivät ole järjen jättiläisiä, ja sanoihin Lasse Lehtinenkin, että Suomessa on pohjoismaiden tyhmimmät122628
- Anteeksi TAamulla olit iloisena huomenta toivottamassa ja minä naama mutrussa sanoi huomenet takaisin. Tajusin vasta yläkerrassa132081
- En mä tahallani ole näin hankala.Mulla oli kuusi vuotta sitten vähän samanlainen tilanne ja se päättyi huonosti. Ilmeisesti kuvittelin kaiken silloin ta161816
- Harmittaako mies, että yhteys katkesi?Olisitko halunnut, että olisi säilynyt jonkinlainen yhteys vai oliko parempi polttaa sillat takana?2411694
