pitemmän aikaa tullut seurattua ja eteläänkin luvattiin viikko sitten hellettä kunnolla nyt pe-ma välille mutta lämpötilaennustuksen alkoi laskemaan 24...23..22 aina kun parilla päivällä lähestyttiin ja enää sunnuntaille luvataan hellettä. esim tänäänkin 6 astetta kylmempi ennuste tälle päivälle kuin 10.6 eli 4! päivää sitten! tällöin myös maanantaille ennustetiin 29! nyt 23. tietokoneet tosi optimistisia mutta kansaa hämääviä
saaennustusten lämpötilat yläkanttiin
Anonyymi
3
124
Vastaukset
- Anonyymi
Meni taas tänään Ilmatieteenlaitoksen Helsingin sääennustus täysin pieleen. Sääsivu näytti pitkälle iltapäivään auringon paistavan ja olevan 18 astetta lämmintä. Todellisuus on ollut alle 14 astetta ja täysin pilvistä.
- Anonyymi
Sääennusteissa tunnutaan suosivan ääriarvoja kun ne saavat enemmän seuraajia sääennustesivuille. Klikkihu*raaminen on rantautunut siihenkin lajiin.
- Anonyymi
non niin nähtiin taas..miten kävi..lisäksi .viikon päästä kylmää etelässäkin
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Oletko kertonut jo muille tunteistasi?
Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.774642- 1801947
- 1241630
- 1321186
Miten minusta tuntuu että kaikki tietää sun tunteista mua kohtaan
Paitsi suoraan minä itse, vai mitä hlvettiä täällä tapahtuu ja miksi ihmiset susta kyselee minulta 🤔❤️161121- 351056
- 78953
- 52916
Hyvää huomenta!
Mietin miten suhtaudut minuun, jos kerron tunteista. Voinko enää sen jälkeen olla samassa paikassa kanssasi, jos koet as78882- 4848