Tippuri yleistyy kovaa vauhtia?

Miksi sinkut eivät käytä kumia? Suojaamaton seksi kuuluu vain parisuhteeseen.

https://www.iltalehti.fi/terveysuutiset/a/e6ff87ef-60de-470d-add4-7486eac55448
1366
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Jos naiset eivät antaisi jännämiehille, taudit eivät pääsisi leviämään.

Äänestä
  • Housuissas sulla on jännämies

    Äänestä

Juhannuksena naiset antaa jännämiehille pillua ja taudit leviää. Kiltit koulutytöt menee festareille ekaa kertaa ja antavat jännämiehille. Komealla miehellä ei voi olla tauteja naiset ajattelee.

Äänestä
  • Yläasteen tytöistä tehdään festareilla naisia.
    Parhaat miehet ehtivät korkata useammankin tytön.

    Äänestä

Vai parisuhteeseen. Pettäminen on yleisempää kuin uskotkaan.

Äänestä

Tippuri on hoidettavissa oleva tauti...Minä olisin teinä enemmän huolissani hpv:stä sekä herpes viruksista mitä te itseasiassa jo kannattekin...
Kuuluisan rokki bandin keulahahmo sairastui juuri hpv-pohjaiseen kurkkusyöpään...Se oli se hinta minkä hän maksoi suuseksistä saastuneiden ihmisten kanssa.

Itse koetan olla viisaampi ja elää oman koodini mukaan välttyäkseni näiltä ongelmilta elämässä. Toki se rajoittaa voimakkaasti elämääni, mutta kurinalaisuus on aina kuulunut elämääni.

Äänestä
  • Ihan turhaan elät noin neuroottisesti... sulla on jo kaikki mainitsemasi virukset. Ihan olet itse kertonut.

    xLiner

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Ihan turhaan elät noin neuroottisesti... sulla on jo kaikki mainitsemasi virukset. Ihan olet itse kertonut.

    xLiner

    Äänet oman pääsi sisällä kertovat sinulle asioita...
    -En ole kertonut.

    Äänestä

  • blade83 kirjoitti:

    Äänet oman pääsi sisällä kertovat sinulle asioita...
    -En ole kertonut.

    Sun panohistoriallasi ja surkealla tietämykselläsi - sulla on jo ne kaikki... :)

    xL

    Äänestä

Ei kannata harrastaa seksiä. Helppo ehkäisy eikä maksa mitään.

Äänestä

Kannatta vähän katsoa ketä panee

Äänestä
  • Nii muistahan terhikki

    Äänestä

No tuo nyt on vähän kaksipiippuinen juttu...
Eli jos ainoa seksi partnerini on parisuhteessa, mut mä oon sinkku jolla ei ole muita seksikumppaneita?
Ja oon varma et tällä seksi partnerilla on myös parisuhteen ulkopuolisia seksi partnereita myös mun lisäksi

Mut joo käyttäkää kumia, mut onko se kumi tae edes siinä parisuhteessa?

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Miksi sinkut eivät käytä kumia? Suojaamaton seksi kuuluu vain parisuhteeseen.

https://www.iltalehti.fi/terveysuutiset/a/e6ff87ef-60de-470d-add4-7486eac55448

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu