Kaikki tykkäävät juoda luomuviiniä, mutta kukaan ei halua, niitä myrkyllisen kynsilakan paloja, sinne luomuviinin sekaan.
Ikävän näköistä, kun luomutiloilla, ohjelmissa, ekomatkailusivustoilla ym näkee ihmisiä, survomassa viinirypäleitä, risaiset kynsilakat varpaidenkynsissä, eivätkä ne jalat, sieltä hikisistä kengistä suoraan otettuina, ole puhtaat, ne pitää pestä ensin hyvin, ekologisilla puhdistusaineilla tietty ja huuhdella sen jälkeen hyvin, puhtaalla vedellä.
Sen verran, voitte vaivautua, luomuviinin eteen.
Poistakaa kynsilakat ja peskää jalkanne, kun poljette viinirypäleitä luomutiloilla
Anonyymi
2
685
Vastaukset
- Anonyymi
Mutta, sitten vasta saadaan herkullisia vuosikertaviinejä, kun viininpolkijaflikat ovat istumalakossa!
- Anonyymi
Tarkoittanet ISTUMAtyössä; kerran kuukaudessa punaviiniä, muulloin valkoviiniä kokkareineen, hehhee.......YÖKS.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä
Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain18010976Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-9210442Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin2345882Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.1804694Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia
Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom1313186- 1713175
L/OVER ikuisesti minun
Aivan järkyttävä sarja. Ei voi olla katsomatta, mutta tuo omat muistot mieleen. Näyttelijät näyttelevät turhankin hyvin391993Mitä voisit miehenä tehdä?
Suojellaksesi kaikkia naisia ja että heillä olisi juuri sinun käytöksen takia edes vähän turvallisempaa. Mitä miehenä2981568Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!
Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov61400Onnea Maria ja Vilma Amazing Race -voitosta!
Maria Guzenina ja Vilma Vähämaa voittivat Amazing Race Suomi -kisan. Voiton hetkellä Guzenina paljasti, miksi valitsi Vi161334