Ei onneksi kuitenkaan suomeen, me saamme nauttia valmiiksi ilmastoidusta mukavan raikkaasta 15-20´c sopivasta lämmöstä koko ensiviikon :)
https://yle.fi/uutiset/3-10844153
Eurooppaan ennustetaan paahtavan kuumaa viikkoa
7
214
Vastaukset 7
- Anonyymi
Eipäs nuolasta, ennenkuin.....
On vaan ajan kysymys, milloin tuo karmea "lämpökupu" iskee meille. - Anonyymi
Ei se näytä olevan tänne tulossa, onneksi. Säälittää ihmiset jotka joutuvat kärvistelemään jopa yli 40 asteen helteessä, sellainen on jo tappavaa kuumuutta.
- Anonyymi
Ei ongelmaa, koska ilmastointi. Ulkona on joo kuuma.
- Anonyymi
Täytyy vaan ihmetellä, että miksi sitten kuumuudessa kärvistelevät hakeutuvat auringon paahteeseen makaamaan hiekkarannalle, eikä varjoon.
Aavikollakin eläimet hakeutuvat auringolta suojaan, mutta ihmiset menevät auringon paisteeseen makoilemaan.
Ei niillä silloin voi olla kuuma. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei ongelmaa, koska ilmastointi. Ulkona on joo kuuma.
Kaikilla ei ole ilmastointia, minulla on ja nähtävästi myös sinulla kommenttisi perusteella sinulla, mutta kun puhutaan säästä, ei yksittäisten henkilöiden olotilalla ole merkitystä.
- Anonyymi
Paras ilmastointi on Jäämereltä puhaltavat vilpoisat tuulet.
Ulkona on nyt 14, oi kuinka mukavan virkistävän viileää....- Anonyymi
Niin virkistävän viileää että ollaan nyt kuumeessa.......
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Anteeksi arkuuteni
Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän521053Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?
Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll211000Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.
https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl514838- 49801
- 45712
- 37649
Tykkäätköhän vielä minusta?
Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin30616Vihervasemmistofeministinaisasianaiset
Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE181595Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?
Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan60583Olet ihana
Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩❤️👩❤️😼😘37560