Some Vs. Reallife

Anonyymi

Oletteko huomanneet miten monet kirjoittavat whatsappissa, että Ihana nähdä ja sitten sydänhymiötä ja siunattu yms yms peukku ylös mutta sitten kun näkee oikeasti niin pidetöään mykkäkoulua ja naama on väärässä. Tämä on sitä nykyajan teatteria!

14

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Somessa ei pääse iholle eikä voi tietää koska toinen puhuu totta.

    • Anonyymi

      Mieluummin reallife. Kiitos ja hyvää päivänjatkoa.

    • Anonyymi

      Häippäsin facesta, homma meni ihan utopiseksi paskanjauhannaksi.

      Teatteria todella😂 aitoutta ja rehellisyyttä selvästi kammoksittiin ja dissattiin, hienosti näytelty keskiluokkainen taviselämä sai paljon peukutusta ja sympatiaa. Erikoisempi läppä sai ylistystä mikäli sen lähde oli kuollut, jos oli omia originelleja mielipiteitä, ihmiset pitivät hulluna ja suurinpiirtein kävivät kimppuun jos kehtasi olla eri mieltä. Säälittävää tuherrusta ja tavisten valtapeliä.

      Normaali elämä parempi.

      • Anonyymi

        Komppaan täysin kirjoittamaasi.

        Mikään persoonallinen ja omintakeinen ei saa facessa huomiota, ellei sitten ole johonkin jo hyväksyttyyn erillisryhmään kuuluvaa. Jos siteeraa jotain.individualistista ajattelijaa, joka on jo kuollut ja siten tavismielelle turvallisen etäinen, saa myös paljon peukutusta. Ei ole helppoa olla pioneeri.

        Tavisten harjoittama "gaslighting" on todella yleistä. Jos kertoo mielipiteensä, joka ei ole mukava, esim kun naapuri tuo koiransa paskalle naapurinsa pihaan, vaikka vastaava piha itselläkin kadun toisella puolella, niin aletaan haukkumaan suurinpiirtein asennevamnaiseksi, rauhallisella teeskennellyllä äänenpainolla tietenkin. Vaikka siis on juuri itse paskattamassa koiraansa naapurinsa pihalla! Tapahtui Helsingissä.

        Tuo "porvariteatterikin" on tuttua, kaikki oikeat tunteet peitellään ja sitten naamanilmeillä näytellään tilanteisiin sopivaa itselle edullisinta vastinetta.

        Yksikin mies varsinainen hymynaama ja tähtisilmä, selän takana sitten eri naama, ystävä vihjaisi ja itsekkin sen kerran pääsin toteamaan. Pahantahtoinen ja kostonhimoinen kieromieli tuli kyllä tutuksi kun en ollutkaan niin palvelualtis ja kiitollinen hänen osoittamastaan huomiosta🌚

        Pelottavaa, jos ei tajua ja joutuu tuollaisen tekopyhän feikin kanssa vakavimpiin tekemisiin, esim yhteen asumaan. Siinä olisi kyllä k.sessa, kun joutuisi sitten niitä teatterituntemuksia ruokkimaan oman psyykensä kustannuksella.

        Itse en ole tekemisissä ihmisten kanssa, jotka yli-ilmeillä ja naurettavan silotelluilla jutuillaan korostavat omaa mitättömyyttään.

        Koska he ovat pinnallisia wannabe-nousukkaita. Niitähän nyky-Suomessa riittää, kun suurin osa perusduunareista, varsinkin naisista, kokee itsensä kokoomuslaisiksi kermaperseiksi.


    • Anonyymi

      Hauska juttu, piti pysähtyä monissa paikoissa tänään, niin näin teetä juomassa jonkun yksinäisen naisen, menin sen eteen istumaan kahvikupin kanssa, aloitin keskustelun:

      Näytti olevan erikoiren tarjous tuossa, pullista kai tai kahvikuppisista: Osta 3 niin saat yhden halvimman ilmaiseksi.

      Siitä mainitsin sille naisille, sanoin: ilmeisesti tämä halvin tuote on sitten sokeripala, jonka saa kaupan päälle jos ostaa 3 kupillista kahvia. Tai muovilusikka kaupanpäälle.

      Siitä alkoi hauska ja pitkä keskustelu. Piti tahallisesti vähän naurattaa sitä muutenkin.

    • Yks gimma postaili aina Dceen, miten ihana poikaystävä hänellä on, ja sit soitti mulle miten hän kaipaa vain sitä edellistä poikaystävää.
      Kerrankin hän oli just tulossa (silloisen) nyksänsä luota, niin heti soitti mulle ja valitti ettei yhtään oo kiinnostunu kundikaveristaan. Ja Faceen tietty hehkutusta perheidyllistä.

      Kaks muksuu hän silti sen kanssa teki ja sit potki pellolle. Kyllä mä sen muuten tiesinkin, et pari lasta hän vaan siltä kundilta halus.
      Sääli kundia. Ihan mukavanoloinen ja rehti tyyppi silti käsittääkseni.

      • "Dceen". Faceen siis.


    • Anonyymi

      Ainoa todellinen syy miksi treffeillä noin käy = ettei se illuusio mikä on netin välityksellä syntynyt vastapuolesta olekaan totta ja pettymys näkyy naamasta.

      • Anonyymi

        Juuri näin. Siksi ainoa oikea tapa tavata uusia ihmisiä on juoda viinaa baarissa.
        t. viinamies


    • Anonyymi

      Mutta niin hyvä joululahja: on koko pieni lahja pyöritetty tukevasti ympäri jollain alumiiniteipilla, on oma tehtävänsä sellaista avata, lahjan antaja: ei ollut maalarinteippiä tuota oli tuota alumiiniteippiä, eikö ole hienoa kiiltävääkin ei tarvitse nsauhojakaan koristeina kun kiiltää?

    • Anonyymi

      Seksi ennen treffejä ja tapaamisia, normaalia käytöntöä.

    Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ei sua enään tunnista

      Kun olet vanhentunut ja lihonut.
      Ikävä
      89
      5105
    2. Huomenet naiselle

      Harmittaa ettei ehkä nähdä enää koskaan. Näillä mennään sitten.
      Ikävä
      51
      4022
    3. Mikä kaivatussasi kolahti?

      Mikä oli erityistä?
      Ikävä
      25
      2119
    4. Kaikesta muusta

      Mulla on hyvä fiilis. Mä selviän tästä ja sit musta tulee parempi ihminenkin. Ainut, mitä mun pitää nyt välttää on se ko
      Ikävä
      16
      1775
    5. Etsin vastaantulevista sua

      Nyt kun sua ei oo, ikävöin sua niin v*tusti. 😔Jokaisesta etsin samoja piirteitä, samantyyppistä olemusta, samanlaista s
      Ikävä
      27
      1717
    6. Hyvää yötä.

      Miten äkäpussi kesytetään? 😉 pus
      Ikävä
      15
      1414
    7. Ajatteletko koskaan

      Yhteisiä työvuosia ja millaista silloin oli? Haluaisin palata niihin vuosiin 🥹
      Ikävä
      26
      1185
    8. Tekis mieli lähestyä sua

      Mutta pelkään että peräännyt ja en haluis häiritä sua... En tiedä mitä tekisin olet ihana salaa sua rakastan...💗
      Ikävä
      20
      1016
    9. T, miten mun pitäis toimia

      Olen niin toivottoman ihastunut suhun...ollut jo liian,monta,vuotta. Lähestynkö viestillä? Miten? Sun katse...mä en kest
      Ikävä
      43
      971
    10. Kyllä hävettää!

      Olla taivalkoskelta jos vuoden taivalkoskelainen on tuommoinen tumpelo.
      Taivalkoski
      21
      970
    Aihe