Mikä aarre meillä onkaan...

.
...siinä, että olemme saaneet avuksemme oikeaan aikaan iankaikkisen armon evankeliumin Adon Jeshuasta ja Hänen voitostaan Golgatalla, josta on meille taivaasta lähetetyssä Pyhässä Hengessä julistettu ja jo vuosisatojen ajan, peräti liki 2000 vuoden ajan kaikkialla maailmassa eri kansoille ja kielille.

Silti sitä pitää julistaa koko pakanakansojen armotalouskauden ajan, sillä jokainen uusi sukupolvi tarvitsee Pelastajaa ja Vapahtajaa. Meidän Lunastajamme Jeshua on voimallinen ja halukas pelastamaan kaikista sukupolvista ne, jotka Hänen kauttaan Iankaikkisen Isän luo hapuilevat, voidakseen Hänet hapuilemalla löytää.

Kauaa ei ole Jeshuan viinitarhan työntekijöillä aikaa, sillä Israel ajan kellona osoittaa puoliyön hetken lähestyvän. Keskiyöllä tapahtuu ns. Messiaan morsiusseurakunnan ylöstempaus !

Itse tahdon uhrata voimani, varani ja aikani tämän iankaikkisen armon ja pelastuksen evankeliumin viemiseksi niille, jotka eivät vielä ole sitä kuulleet. Teen sen peräänantamattomalla rukouksella, sillä ilman esirukousta ei saada voittoja henkivaltojen taisteluareenalla. Tarpeen mukaan myös rukoukseen liitetty paasto vauhdittaa voiton saamista kaikenkaltaisissa hengellisissä asioissa.

Iloitsin tänään kuullessani erään tuttuni pääseen vapaaksi jo vuosia häntä vaivanneista henkisistä kahleista. Hän on ollut kertomansa mukaan vapaa jo usean kuukauden ajan. Kun muistan miten suuressa henkisessä pimeydessä hän oli, niin suorastaan hämmästyin tuota suurta voittoa pimeyden henkivalloista hänen kohdallaan. Hän on ollut esirukouskohteenani jo yli 10 vuoden ajan.

Siis voitto ei tullut helpolla ja jatkan edelleen esirukousta hänen puolestaan, sillä kokemuksesta tiedän, että perkele on pahempi kuin ns. "tasmanian piru", joka ei hellitä otettaan uhristaan, ellei häntä pakolla kiskaista siitä irti ! Paholainen toki vaanii kaikkia ihmisiä edelleen, mutta hänen otteestaan vapautunut ihminen tietää, missä on turvapaikka: Jeshuan veren suojissa ja uskon kautta Hänen voittoonsa Golgatan kärsimyspuulla.

HalleluJah !


Siunausta Jeshuassa !
.

9

271

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • huu

      katinkultaa!
      Asenteesi ei ole pielessä muulta osin, kuin se juutalaiskristillisellä osiolla saastunut...

      • Trubaduuri

        On tuossa sinunkin asenteessasi jotakin pielessä.
        Sillä ei ole kovin sopivaa, armeliasta "hyökätä" ihmisen kimppuun, ilman pätevää ja näkyvää syytä.


      • huu
        Trubaduuri kirjoitti:

        On tuossa sinunkin asenteessasi jotakin pielessä.
        Sillä ei ole kovin sopivaa, armeliasta "hyökätä" ihmisen kimppuun, ilman pätevää ja näkyvää syytä.

        hyökännyt ihmistä vastaan, kuin vaan juutalaiskristillisyyden liittämistä hyvään asiaan!
        Juutalaiskristillisyyen raamattu on pohjimmiltaan epähumaani teos.
        Inhimillisesti ajateltuna raamatun jumalarääpäle on narsistisadistirasistipsykopaatti!


      • .
        Voisitko hieman tarkentaa ?


        Siunausta Yeshuassa !


      • huu kirjoitti:

        hyökännyt ihmistä vastaan, kuin vaan juutalaiskristillisyyden liittämistä hyvään asiaan!
        Juutalaiskristillisyyen raamattu on pohjimmiltaan epähumaani teos.
        Inhimillisesti ajateltuna raamatun jumalarääpäle on narsistisadistirasistipsykopaatti!

        .
        ...esittämäsi perusteettomat väitteet ilman mitään perusteluja.

        Miksi olet loukkaantunut Kaikkivaltiaaseen ?


        Siunausta Yeshuassa !
        .


      • huu
        Yakov kirjoitti:

        .
        ...esittämäsi perusteettomat väitteet ilman mitään perusteluja.

        Miksi olet loukkaantunut Kaikkivaltiaaseen ?


        Siunausta Yeshuassa !
        .

        ei puhuta kaikkivaltiaasta, vaan rääpäleestä!


      • huu kirjoitti:

        ei puhuta kaikkivaltiaasta, vaan rääpäleestä!

        .
        ...mitä raamatunkäännöstä luet ?

        Sulla taitaa olla jonkinlainen hengellinen kriisi meneillään. Toivon, että jätät juutalaisuuteen kääntymisen pois kuvioista ja käännyt koko sydämestäsi Yeshuan puoleen, niin pian alkaa kirkastua moni muukin asia !


        Siunausta Yeshuassa !
        .


    • aahoohoo

      Mikä tämä Jeshua homma nyt on?
      Kuullostaa hurmokselta.

      • .
        Yeshua, tuo ylen rakastettava ja kaikkein ihmeellisin persoona, joka on tämän maan päällä koskaan kavellyt on sama veriseksi massaksi hakattu ja ruoskittu sekä lopuksi Moorian vuorella ristille naulittu Israelin Pyhän eli Ylhäisimmän Kirkkauden Poika. Hän nousi kolmantena päivänä ristiinnaulitsemisen jälkeen kuolleista ja Hänelle annettiin kaikki valta taivaassa ja maan päällä. Ylistys Hänelle !

        Enkeli Gabriel käski jo ennen Hänen ihmiseksi syntymäänsä hänen vanhempiaan Yosefia ja Miryamia antamaan Hänelle nimi Adon Yeshua HaMashiach. Ei siis mitään Hänen nimestään kreikannettua pakanallista alkuperää olevaa nimeä, jota useimmat suomalaiset ovat alentuneet Hänestä käyttämään !


        Siunausta Jeshuassa !
        .


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Taas nuoren kuolema

      Vasunmäentiellä paha onnettomuus. Nuori nainen menehtyi. Niiin sydäntä riipaisevaa 😭
      Lapua
      189
      7838
    2. Elikkäs persuissa ovat pahimmat häiriköijät

      Koska sieltä tuli kaikkein kovin ulahdus. Persujen peesissä seuraa kokoomus js hajuraon päässä röhkii kepulaiset. Olipa
      Maailman menoa
      92
      3774
    3. "Skandaali muhii SDP:ssä" - "pelon ilmapiiri vallitsee"

      Puolueen johto on vähintään vastuussa ilmapiiristä, jossa häirinnän uhrit eivät ole saaneet ääntään kuuluviin. Vyyhdin
      Maailman menoa
      130
      3667
    4. Tehomaksu rankaisisi normaalista sähkönkäytöstä

      Energiaviraston valmistelema tehomaksumalli herättää aiheellista huolta erityisesti tavallisten kotitalouksien näkökulma
      Maailman menoa
      89
      2961
    5. Ahdistelu ongelmaa vain vasemmistossa - ei oikeiston edustajissa

      Mutta demarit ovat tunnetusti sivistymättömiä, ja vähemmän fiksuja.
      Maailman menoa
      47
      2486
    6. Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"

      sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni
      Maailman menoa
      120
      2485
    7. Kuinka paljon teillä

      on ikäeroa?
      Ikävä
      138
      2054
    8. Sinusta kulta paljastuikin yllättävä

      taito. Vaikuttavaa. ❤️
      Ikävä
      67
      1531
    9. Miksi suorittamisesta tulee

      Miksi suorittamisesta tulee hyvä fiilis? Mitä sillä paikataan? Jollekinhan se voi olla jopa terapeuttista, mutta itse a
      Sinkut
      64
      1395
    10. Trump asettaa Grönlannin kaappausta vastustaville Euroopan maille 10% tuontitullin

      Suomi mukana näissä maissa. Myöhemmin Trump aikoo nostaa tuontitullit 25%:iin kesäkuun alusta, jos Grönlannin kaappausta
      Maailman menoa
      382
      1360
    Aihe