Mittaushistorian kylmin heinäkuun lämpötila

4

175

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Niitä leikataan pois, kun aletaan pitkässä juoksussa katsomaan ilmastoa että näyttää käyrä lämpenevää. Tuo on paikallista säätä mitä kirjoitat.

    • Tuo on ehdottomasti ääreisilmiö, ja ääreisilmiöt todistavat ihmisen hiilidioksiditupruttelujen aiheuttaman ilmastonlämpenemisen. Tuon on meille todistanut suuri tietäjämme Petteri Taalas. Ääreisilmiöt ovat seurausta ihmisen hiilidioksiditupruttelujen aiheuttamasta ilmastonlämpenemisestä.

      • Anonyymi

        Tampereen suunnalla oli keskimääräistä kylmempi heinäkuu. Aamulehti sen sentään ilmoitti.
        Oli myös keskimääräistä kylmempi kesäkuu, ja samoin taitaa käydä elokuunkin kanssa.
        Edelliskesään nähden päivät ovat järjestään 6...16 astetta edelliskesän vastaavia kylmempiä.
        Parantaa syysvaatteiden myyntiä kesällä tuo nopea ilmastonmuutos, josta maallikkosaarnaja Taajos TV-uutisissa muisutti vakavalla naamalla.


    • Anonyymi

      Olen jo vuosia ihmetellyt, että miten ihmiset voi olla niin aaseja, että vielä 2000-luvulla uskoo sellaiseen väittämään, että vain ns. kasvihuonekaasut pystyy absorboimaan lämpöä.

      Onko hapen ja typen lämpötila ilmassa miinus 273,15 celsiusastetta. Jos olisi, niin sitten minäkin voisin uskoa, että vain ns. kasvihuonekaasut absorboi lämpöä. Kaikessa mikä on absoluuttisen lämpötilan yläpuolella on lämpöä. Se on tieteellinen totuus.

      Hapen ja typenkin lämpötila vaihtelee maapallolla ilmakehässä yli sata astetta. Niissä on siis lämpöä. Navoillakin hapessa ja typessä on lämpöä. Navoillakin on lämpimämpää kuin avaruudessa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä teidän jutussa on ongelmana?

      Missä meni pieleen?
      Ikävä
      138
      1329
    2. Kauhavan häiriköijistä

      Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä
      Kauhava
      39
      916
    3. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      32
      644
    4. Auto ajoi päälle?

      Ja pakeni luin iltapäivälehdestä. ! Ken on kuski joka tuollee teki
      Kuusankoski
      14
      600
    5. Tehdäänkö tänään toiveista totta?

      Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..
      Ikävä
      46
      597
    6. Miksi Lapset kiusaa yöllä

      Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä
      Kauhava
      26
      578
    7. Ajatteletko ollenkaan minua

      Naiselle, jonka kanssa vahva tunne yhteydestä. Jota kipeästi kaipaan, mutta jota ei juuri näe. Onko siitä jo kolme vuott
      Ikävä
      30
      557
    8. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      25
      555
    9. Sama ransetti taas!

      Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver
      Hyrynsalmi
      17
      543
    10. Viimeinen lankafest

      Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .
      Puolanka
      17
      523
    Aihe