porotalous

Kituva yhteisö koko porohomma. Tuetaan että äänestävt jotain vaaleissa!
Kun talous on tukien varassa pääasia unohtuu. Se mitä poro tuottaisi lihana.
Poronhoitoa on jossain tuolla Itärajan takana, Taimyrin niemimaalla ja siitä Itään.
Kamtsatkalla tai Mongoliassa.
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Poron liha ei ole enää luomua, syötetään paaliheinää ja teollista väkirehua.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Kituva yhteisö koko porohomma. Tuetaan että äänestävt jotain vaaleissa!
Kun talous on tukien varassa pääasia unohtuu. Se mitä poro tuottaisi lihana.
Poronhoitoa on jossain tuolla Itärajan takana, Taimyrin niemimaalla ja siitä Itään.
Kamtsatkalla tai Mongoliassa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu