Tajusin että olin jo helvetissä..

Hienoa toimintaa tämä mormonismi ja muut hihhuloinnit. Kyllä ollin on syytäkin olla ylpeä!!!
3204
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat
Aloittaja
  • Onneksi yhä useammat rohkaistuvat eroamaan noista suuntauksista. uskonnosta kertoo kaiken oleellisen juuri se, miten paljon se tuottaa uhreja. Mormonit ovat hyvin edustettuina, vaikka heidän määränsä Suomessa on häviävän pieni.

    Äänestä

Uskonnot mukaan lukien mormonismi menettävät voimaansa koko aika. Kukaan järkevä ihminen ei ole mukana uskontojen huijattavana muista syistä kuin perinteestä ja ehkäpä sosiaalisista syistä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


MrMorden_ kirjoitti:

Hienoa toimintaa tämä mormonismi ja muut hihhuloinnit. Kyllä ollin on syytäkin olla ylpeä!!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu