Kuin yksi luvallinen kiinteistövälittäjä , eli Naakka tässä kaupungissa?
Onko muita....
9
250
Vastaukset
- Anonyymi
On se Harakkakin.
- Anonyymi
Mistä firmasta Harakka on?
- Anonyymi
Netissä olevien palvelujen kautta voi myydä itsekin. Paikalliset aika laiskoja myymään mitään kun tarjontaa on liikaa.
- Anonyymi
Naakka ei ole kunnon välittäjä, vaan rahan perässä juokseva , joka ei muualla pärjäisi kuin tässä tuppukylän ainoana välittäjänä.
- Anonyymi
Eräs rovaniemeläinen vanha kiinteistövälittäjä sanoi, että jos hän olisi yhtään nuorempi hän muuttaisi Kemijärvelle ja alkaisi kiinteistövälittäjäksi täällä. Siinä ei kuulemma korkealta putoaisi, mutta mahdollisuudet olisivat hurjat!
- Anonyymi
Höpsistä. Välittäjän työ on vaativaa työtä ja vaatii alansa koulutuksen. Kalliin ja halvan kiinteistön myynnissä joutuu tekemään saman työn. Kaupunkipaikoilla myydään paljon 300000-500000€ arvoisia kohteita kun taas maaseudulla hinta on kymmenesosa.
Välityspalkkio on kaupungeissa noin 3,3%
- Anonyymi
Jos tehdas tulee, niin asuntojen hinnat nousevat ja samalla vuokrat. Nyt pitää ostaa, eikä myydä!
- Anonyymi
Kemijärvellä palvelu on huonoa jos näiden sivujen kirjoituksiin on uskomista,
täällä valitetaan kovasti
https://keskustelu.suomi24.fi/t/15218903/missa-saa-huonointa-palvelua-kemijarvella
kiinteistöjenvälityspalvelu ontuu pahastikin sanotaan täällä
https://keskustelu.suomi24.fi/t/14840870/quotkiinteistovalitystaquot--kempan-tapaan!
surullista jos palvelu ei pelaa eikä toimi - Anonyymi
eikö ne älyy muuttaa palvelua paremmaksi,
https://keskustelu.suomi24.fi/t/15218903/missa-saa-huonointa-palvelua-kemijarvella
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä
Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain36712340Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.2555397Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia
Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom2143932Purra vaatii: Työvelvoite maahanmuuttajille ja kantasuomalaisille pitkäaikaistyöttömille
Jos Perussuomalaiset ja Kokoomus ovat seuraavan hallituksen kaksi johtavaa puoluetta, on suomalaisille pitkäaikaistyöttö1972613Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!
Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov151982Onnea Maria ja Vilma Amazing Race -voitosta!
Maria Guzenina ja Vilma Vähämaa voittivat Amazing Race Suomi -kisan. Voiton hetkellä Guzenina paljasti, miksi valitsi Vi191824Mikä on mielestäsi paras miestyyppi?
Esimerkit kärjistettyinä: a) perustavallinen/tasainen b) himourheilija c) varakas, turvallinen elättäjä d) puolikrimina167900Martina Aitolehti
Instagramissa pomppas esille Martinan kumipallot. Ihan säikähin. Ja tää on Martina-ketju!271852No kolahtaako kukaan
Samalla tavalla kuin mä? Harmi kun et uskaltanut kohdata. Ehkä me löydetään jotkut muut jotka voi olla konkreettisempiak74772Rippituoli
Kerro joku synkkä tai outo salaisuus, joka liittyy ikävääsi kaivattuasi kohtaan. Tee tunnustus anonyyminä. Se helpottaa59726