Kuin yksi luvallinen kiinteistövälittäjä , eli Naakka tässä kaupungissa?
Vastaukset 9
- Anonyymi
On se Harakkakin.
- Anonyymi
Mistä firmasta Harakka on?
- Anonyymi
Netissä olevien palvelujen kautta voi myydä itsekin. Paikalliset aika laiskoja myymään mitään kun tarjontaa on liikaa.
- Anonyymi
Naakka ei ole kunnon välittäjä, vaan rahan perässä juokseva , joka ei muualla pärjäisi kuin tässä tuppukylän ainoana välittäjänä.
- Anonyymi
Eräs rovaniemeläinen vanha kiinteistövälittäjä sanoi, että jos hän olisi yhtään nuorempi hän muuttaisi Kemijärvelle ja alkaisi kiinteistövälittäjäksi täällä. Siinä ei kuulemma korkealta putoaisi, mutta mahdollisuudet olisivat hurjat!
- Anonyymi
Höpsistä. Välittäjän työ on vaativaa työtä ja vaatii alansa koulutuksen. Kalliin ja halvan kiinteistön myynnissä joutuu tekemään saman työn. Kaupunkipaikoilla myydään paljon 300000-500000€ arvoisia kohteita kun taas maaseudulla hinta on kymmenesosa.
Välityspalkkio on kaupungeissa noin 3,3%
- Anonyymi
Jos tehdas tulee, niin asuntojen hinnat nousevat ja samalla vuokrat. Nyt pitää ostaa, eikä myydä!
- Anonyymi
Kemijärvellä palvelu on huonoa jos näiden sivujen kirjoituksiin on uskomista,
täällä valitetaan kovasti
https://keskustelu.suomi24.fi/t/15218903/missa-saa-huonointa-palvelua-kemijarvella
kiinteistöjenvälityspalvelu ontuu pahastikin sanotaan täällä
https://keskustelu.suomi24.fi/t/14840870/quotkiinteistovalitystaquot--kempan-tapaan!
surullista jos palvelu ei pelaa eikä toimi - Anonyymi
eikö ne älyy muuttaa palvelua paremmaksi,
https://keskustelu.suomi24.fi/t/15218903/missa-saa-huonointa-palvelua-kemijarvella
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 901328
- 45667
- 20619
- 47563
- 46559
Sinisilmäiselle tutulle miehelle
Iltaisin ikävä pahenee ja olet usein mielessä. Toivon merkitseväni sinulle paljon. On ihan hirveän vaikeaa miettiä, mit38539Nainen ... ala olemaan miehille täysin hyödytön
Otsikossa on paras neuvo jokaiselle naiselle, jonka hän voi koskaan saada. Moni mieshän ajattelee jo nyt, että naiset o132528- 70521
- 41512
Ylen typerät rinnastukset.
Näin YLE…..Saksassa ei ole äärioikeisto ollut vallassa sitten Hitlerin . YLEn toimittajille tiedoksi . Hitler oli Saksan176468