Missäköhän kaikki kemiläiset viettää iltoja viikolla??Tää on niiku hylätty kaupunki ihan autio.viikonloppuinakaan ei nykyään oo kettään missään.onkohan näin että kaikki on p.a tai alakanu seurusteleen?
On tämä kemi vittu
Ihime kaupunki
61916
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Kyllä Kemi on ollu semmonen aina. Ainaki sen neljä vuotta mitä oon täällä ny asunu.
En viitsi enään luetella,missä Kemiläiset istuivat iltaa "ennen wanhaan",kyseiset paikat olivat jo täynnä viimeistään klo 21.Nyt nuoriso lähtee liikkeelle vasta klo 24,jos yleensä pystyvät enään.Tämän päivän nuoriso,ne on "kakaroita",jotka eivät osaa olla muuten kuin "ressut silmillä".Sillä nykyään reuhataan jonkun kotona,ai anteeksi biletetään,joku on hankkinut halpaa viinaa Eestistä,koska "kakaroilla" ei ole rahaa istua kuppiloissa.
taitaapi olla kyse enemmä tuosta viinan halpumisesta..että porukka juopottelee enemmän kotosalla kuin lähtee tuhlaamaan rahoja baareihin... no siis toisin sanoe mieki voin sanoa et kemi on kuiva paikka:D
Aikuiset ihmiset ei juuri viitsi nykyään enää iltarientoihin osallistua(ei edes viikonloppuisin) ja tämä johtuu siitä, että kaikki paikat on nykyään täynnä niin julmetun nuorta porukkaa. Yhtään varsinaisesti aikuisille tarkoitettua ravintolaa ei enää ole. Ei paljon huvita neljättäkymmentä ikävuottaan lähestyvänä lähteä bilettämään alle kaksvitosten seuraan... tuntuu jotenkin et on väärässä paikassa. Ja ennenkuin kukaan älähtää, niin en sano etteikö nuoretkin tarvi omat paikkansa, mutta olis ihan kiva jos ois edes yks paikka johon tällainen vähän vanhempikin vois mennä iltaa istumaan ja tuntea samalla olonsa luontevaksi.
Tietenki popittaa torniossa länsirannalla. :D
Rupea sinäkin hiihtämään. Kemissä on ihanat aurinkoladut ja hyvä meno ulkona aivan ilmaiseksi. Aamulla ei oo pää kipeenä ja olen huomannut että hiihtämässä käy tosi makeen näköisitä porukkaa. Ala siekin hiihtään.