Miten "allit" pois??

Mopo

Miten saan käsivarret kiinteäksi kesään mennessä ja ne inhat roikkuvat läskit pois? Kuulemma punnerrukset ovat tehokkaita, mutta mitkä liikkeet esim. käsipainoilla ja salilla?

6

3597

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kekku

      Etunojapunnerruksilla ja painoilla tehtävillä punnerrusliikkeillä salilla saat lihasmassaa käsivarren ojentajiin, olkapäihin ja rintaan. Salilla voi tehdä myös pelkästään ojentajaan kohdistuvia liikkeitä.

      • :o)

        Kapeampi ote punnerruksessa, eli kämmenet lähempänä toisiaan, ottaa vielä enemmän ojentajiin kuin normaali punnerrus.


    • Coach

      Allit eli läski lähtee vain pudottamalla rasvaprosenttiasi. Sopivaa treeniä ja dieettiä peliin. Ojentajalihasten muokkausta voit toki tehdä, mutta ei se alleihin vaikuta.

      • Kekku

        " Allit eli läski lähtee vain pudottamalla rasvaprosenttiasi. Sopivaa treeniä ja dieettiä peliin. Ojentajalihasten muokkausta voit toki tehdä, mutta ei se alleihin vaikuta."

        Kyllä pienikin lihaskasvu vähentää löysyyttä. Eli kannattaa tehdä lihasliikkeitä. Paikallisesti se ei tietenkään rasvaa polta vaan lihas on saatava kasvamaan.


      • jjjjj
        Kekku kirjoitti:

        " Allit eli läski lähtee vain pudottamalla rasvaprosenttiasi. Sopivaa treeniä ja dieettiä peliin. Ojentajalihasten muokkausta voit toki tehdä, mutta ei se alleihin vaikuta."

        Kyllä pienikin lihaskasvu vähentää löysyyttä. Eli kannattaa tehdä lihasliikkeitä. Paikallisesti se ei tietenkään rasvaa polta vaan lihas on saatava kasvamaan.

        No voin kyl sanoo et rasvan polttaminen tapahtuu paljon nopeemmin kun lihaksen kasvatus eli punnerruksii vaan peliin tai käsi painoil ojentajii, mutta kannattaa muitakin lihaksia harjoittaa, koska hassultahan se näyttää jos ojentajat on kireet, mutta muualla rasvaa melkeen paistaa läpi.


    • tasatyöntöjä

      kaisiis tiiät ladulle suksimaan, työnnät vain käsillä ensin km sitte 10 jo kuluu allit ja pumpittuu lihas.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nainen, yrittäessäsi olla vahva olet heikoksi tullut

      Tiedätkö mitä todellinen vahvuus on? Selviätkö, kun valtakunnat kukistuvat? Miten suojaudut kun menetät kaiken? :/
      Ikävä
      191
      1304
    2. Miettimisen aihetta.

      Kannattaa yrittää vain niitä oman tasoisia miehiä. Eli tiputa ittes maan pinnalle. Tiedoksi naiselle mieheltä.
      Ikävä
      122
      1128
    3. Mitkä on 3 viimeistä sanaa

      sun ja kaivattusi viesteilyssä? Ensin sun, sitten kaivatun?
      Ikävä
      48
      854
    4. Kai sä näät

      Ku sua katson et olen aika rakastunut. Rakkaus ei vain ole aina niin yksinkertaista
      Ikävä
      70
      850
    5. Just nyt mä

      En haluais sanoa sulle mitään. Voisi vaikka istua vierekkäin hiljaa. Ehkä nojaten toisiimme. Tai maata vierekkäin, ilman
      Ikävä
      53
      780
    6. Nainen miltä tuntuu olla ainoa nainen Suomessa, joka kelpaa ja on yheen sopiva minulle

      Sydämeni on kuin muuri, valtavat piikkimuurit, luottamusongelmat, ulkonäkövaatimukset, persoonavaatimukset ja älykkyysva
      Ikävä
      50
      725
    7. Kuinka hyvin tunnet mut?

      Kerro musta mies jotain.
      Ikävä
      33
      692
    8. Piristä mua ystävä

      Hyvä💫...
      Ikävä
      60
      689
    9. Hakeudu hoitoon.

      En oo kiinnostunut susta.
      Ikävä
      50
      665
    10. Nainen, mitä ajattelet minusta?

      Mitä tuntemuksia saan aikaan sinussa? :/
      Ikävä
      52
      657
    Aihe